Q ACOUSTICS CONCEPT 40

Q ACOUSTICS CONCEPT 40
Horn Distribution S.A., wyłączny dystrybutor marki Q Acoustics w Polsce informuje, że gama produktów brytyjskiej marki powiększyła się o nowy model głośnika Concept 40. Szczegóły - w informacji prasowej poniżej

Concept 40 staje się tym samym nowym, flagowym głośnikiem podłogowym Q Acoustics. Dyrektor kanału sprzedaży odpowiedzialny za Q Acoustics Alex Munro tak opisuje nowy produkt: „Nowy Concept 40 jest wyjątkowy. Oferuje dźwięk najwyższej jakości sięgając poziomu, który do tej pory był dostępnym jedynie wąskiemu gronu audiofilskich entuzjastów mogących pozwolić sobie na posiadanie najwspanialszych, ale jednocześnie bardzo drogich rozwiązań głośnikowych. Dla miłośników muzyki wprowadzenie Concept 40 oznacza to, że po raz pierwszy będą mogli cieszyć się doświadczeniem hi-endowego sprzętu, ale dostępnego w przystępnej cenie.”

Zapytany w jaki sposób Q Acoustics osiągnęło taki postęp w zakresie jakości odtwarzanego dźwięku, Alex Munro odpowiedział: „Założeniami filozofii, którą kieruje się Q Acoustic jest to, aby stać na czele, a nie podążać za innymi. Innowacje są kluczem do sukcesu. Stąd też, zamiast naśladować to co robią inne firmy, nasi inżynierowie postanowili skupić się na fundamentalnym problemie konstrukcji głośników, a mianowicie na rezonansie obudowy.”

„Rezonans obudowy występuje w pewnym stopniu, w wszystkich głośnikach i przysłania znaczną część niskich tonów o małym natężeniu. Te ledwo słyszalne częstotliwości są częścią każdej odtwarzanej muzyki i współgrają ze sobą w celu osiągnięcia wrażenia realistycznej sceny dźwiękowej oraz umiejscowienia słuchacza w środku nagrania. Takich wrażeń mogą doświadczyć właściciele systemów high end.”

Alex Munro kontynuował: „Seria głośników Concept posiada najwyższej jakości obudowy wykonane w technologii GelcoreTM, charakteryzującej się wyjątkowo niskim rezonansem. To pozwala przetwornikom na odtwarzanie muzyki wolnej od zakłóceń pochodzących z konstrukcji obudowy.”

Jakość dźwięku głośnika w tej kategorii cenowej jest absolutnie zachwycająca. Konstrukcja GelcoreTM oznacza, że Concept 40 korzysta z technologii, którą najłatwiej nazwać „obudową w obudowie”, ze specjalną masą izolującą pomiędzy ich powierzchniami. Ta obudowa jest zarówno sztywna, jak i prezentuje wyjątkowo niski poziom rezonansu. Jest to możliwe dzięki temu, że izolacja redukująca rezonans pochłania energię kinetyczną wygenerowaną w zewnętrznej obudowie przez przetworniki i rozprasza ją zamieniając na ciepło. Gdy porównamy obudowę głośnika Concept z inną konwencjonalną obudową, promieniujące drgania w całym paśmie najlepiej słyszalnych średnich częstotliwości zmniejszają się średnio o więcej niż -6 dB. Przy wysokich i niskich częstotliwościach efekt jest spotęgowany, z wyraźną poprawą, sięgającą nawet -10 dB.

Dostępność: Nowy głośnik podłogowy Concept 40 został zaprezentowany publiczności po raz pierwszy podczas „Sound & Vision” The Bristol Show (21 i 23 lutego 2014 roku) i będzie można go kupić od autoryzowanych dealerów Q Acoustics począwszy od marca 2014 roku.

Głośnik jest dostępny w kolorze Gloss White lub Gloss Black, z lakierowanym wykończeniem, a jego proponowana cena detaliczna wynosi 4998 zł za parę.

Concept 40 – specyfikacja:

Typ obudowy: podwójny woofer, dwudrożny system bass reflex

Przetwornik niskotonowy: 2 x 125mm

Przetwornik wysokotonowy: 25mm

Zakres częstotliwości: 53Hz-22kHz

Impedancja nominalna: 6Ω

Impedancja minimalna: 4Ω

Skuteczność: 90dB

Rekomendowana moc wejściowa: 25-150W

Częstotliwość zwrotnicy: 2.3kHz

Waga: 18.5Kg

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj