Q ACOUSTICS CONCEPT 500

Q ACOUSTICS CONCEPT 500
Q Acoustics zapowiada, że ich nowy flagowy produkt, będzie dostępny na początku przyszłego roku. Sugerowana cena - 8999 złotych.

Concept 500 to odejście od dotychczasowej pozycji dostawcy budżetowych kolumn i dowód, że Q Acoustics może się odnaleźć także w wyższym segmencie.

Wyposażony został w dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki średnio-niskotonowe o niskim poziomie zniekształceń oraz nową 28-milimetrową miękką kopułkę wysokotonową.

W obudowach kryje się kilka znaczących innowacji:

• Point to Point (P2P™) – rozwiązanie, które usztywnia części obudowy w taki sposób, aby ograniczyć wibracje.

• Dual Gelcore™ – w konstrukcji obudowy użyto MDF z niezastygająca powłoką żelową pomiędzy kolejnymi warstwami materiału, która absorbuje wibracje i zamienia je na ciepło. Pracuje na wyższych częstotliwościach niż P2P i również redukuje niepotrzebny rezonans.

Obie te innowacje redukują niepożądane szumy w obudowie o około 30dB, co polepsza obraz stereo i zmniejsza podbarwienia.

Ponadto, obudowa zawiera technologię Helmholtz Pressure Equalisers (HPE™), która pomaga wyrównać ciśnienie wewnątrz wysokiego głośnika, zwiększając tym samym liniowość niskich częstotliwości. Cokół jest prosty, ale bardzo trwały i zaprojektowany, żeby ograniczyć odbicie akustyczne do minimum, również w celu zwiększenia realizmu.

165-milimetrowa jednostka średnio-niskotonowa ze stożkiem pokrytym impregnowanym papierem oraz 35-milimetrową cewką ma ogromną moc oraz dynamikę, ale też niski poziom zniekształceń i wysoką liniowość.

28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z kopułką tekstylną to bardzo nowoczesna konstrukcja: dzięki szerokiej dyspersji tworzy obszerną strefę z optymalnymi warunkami do odsłuchu.

Premiera kolumn odbyła się podczas targów High-End w Munich w maju 2016 roku, jednak wprowadzenie ich do sprzedaży zostało wstrzymane w związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów obudowy Dual Gelcore™.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj