Q ACOUSTICS Q ACTIVE 200 & 400

Q ACOUSTICS Q ACTIVE 200 & 400
Q Acoustics przedstawia swoje pierwsze aktywne kolumny głośnikowe: Q Active 200 oraz Q Active 400

Seria Q Active, będąca wynikiem-14 letniego doświadczenia firmy w projektowaniu i konstruowaniu najlepszych w swojej klasie głośników, reprezentuje doskonałe połączenie wygody, stylu i audiofilskiej jakości dźwięku w wyjątkowym stosunku jakości do ceny.

Wszechstronny system głośników

Q Acoustics zaprojektował serię Q Active od podstaw, z wyraźną intencją stworzenia bezkompromisowego, wszechstronnego systemu o wysokiej rozdzielczości, który może odtwarzać muzykę z dowolnego źródła – telewizora, sieciowego odtwarzacza muzyki, smartfona, laptopa, a nawet gramofonu.

Kompaktowe centrum sterowania Control Hub oferujące funkcjonalność Google „Chromecast built-in” lub Amazon „Works with Alexa” jest dostarczane z każdą parą głośników, pozwalając użytkownikom łączyć się z różnymi źródłami, zarówno przewodowymi jak i bezprzewodowymi. Hub można podłączyć do sieci domowej za pomocą sieci Ethernet lub Wi-Fi.

Łączność ze źródłami bezprzewodowymi jest możliwa za pomocą Bluetooth®, Apple AirPlay 2, Roon i Spotify Connect. Kolumny Q Active obsługują wszystkie popularne muzyczne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Music, Apple Music, Deezer, Qobuz, Spotify i Tidal – a użytkownicy mogą odtwarzać i kontrolować swoją muzykę bezpośrednio z aplikacji natywnej każdej platformy, dzięki czemu system Q Active działa niezawodnie i bezproblemowo bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji.

Głośniki mogą również działać jako odtwarzacz multimedialny UPnP umożliwiający bezprzewodowe odtwarzanie cyfrowej biblioteki audio z komputera lub dysku NAS.

W przypadku źródeł przewodowych, Control Hub oferuje wejście HDMI ARC, optyczne wejście cyfrowe, analogowe wejście liniowe i wyjście subwoofera. Możesz także podłączyć gramofon – Hub posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z wkładkami MM.

Control Hub łączy się z głośnikami Q Active za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, w którym cały dźwięk wejściowy (maksymalna rozdzielczość źródła 32 bit/192 kHz) jest konwertowany na dźwięk o wysokiej rozdzielczości 24 bit/96 kHz, tworząc piękny, prosty system wolny od plątaniny kabli głośnikowych. Konstrukcja bezprzewodowa oznacza, że Control Hub można w razie potrzeby umieścić poza zasięgiem wzroku: za telewizorem, w szafce lub na półce. Pilot zdalnego sterowania jest również dołączony do każdego zestawu.

Q Active umożliwia sterowanie za pomocą poleceń głosowych dzięki kompatybilności z Apple Siri, Google Assistant i Amazon Alexa oraz może stanowić część grupy głośników multi room przy wykorzystaniu AirPlay 2, Roon, Google „Chromecast built-in” lub Amazon „Works with Alexa”.

Q Active Control Hub będzie dostępny z funkcjonalnością Google „Chromecast built-in” w dniu premiery, natomiast wersja Amazon „Works with Alexa” będzie dostępna na początku 2021 roku.

Dynamiczny, obszerny dźwięk

Seria Q Active to prawdziwie aktywne kolumny głośnikowe, z wzmocnieniem klasy D eliminującym potrzebę stosowania nieporęcznego zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera. Oba modele Q Active 200 i Q Active 400 zostały wyposażone w dwa przetworniki Balanced Mode Radiator (BMR) w konfiguracji offsetowej, które zapewniają szerokopasmowe rozproszenie dźwięku i ogromny sweet spot: tak więc bez względu na to, gdzie przebywasz w pokoju, usłyszysz ten sam bogaty, szczegółowy i ekspresyjny dźwięk płynący z głośników Q Active.

Głośniki Q Active są dostrojone tak, aby zapewniały najlepszą wydajność, niezależnie od tego, gdzie zostały umieszczone w pokoju odsłuchowym. Przełącznik z tyłu głośników Q Active umożliwia przypisanie do lewego lub prawego kanału, podczas gdy drugi przełącznik informuje głośniki, gdzie zostały ustawione w pomieszczeniu – blisko ściany, w rogu lub w wolnej przestrzeni. Informacje te pozwalają Q Actives na precyzyjne dostrojenie niskich częstotliwości, aby zapewnić możliwie najlepszy dźwięk dla danego otoczenia.

Q Active 200 (8 999 zł za parę, w sprzedaży od października 2020)

Głośniki podstawkowe Q Active 200 zostały wyposażone w dwa 2.25 calowe przetworniki BMR i 4.5 calowy subwoofer z tylnym portem oraz falowodem zapewniającym doskonałą jakość basu nawet przy najniższych częstotliwościach. W modelu Q Active 200 zaimplementowano sześć dyskretnych wzmacniaczy, co daje całkowitą moc wyjściową 280W.

Active 200 można wyposażyć w opcjonalne stojaki podłogowe Q FS75 (1 999 zł za parę). Zainspirowany designem standów Tensegrity modelu Concept 300 nawiązującymi do instalacji Skylon zaprezentowanej w 1951 roku na festiwalu w Wielkiej Brytanii, ten stylowy, czteronożny stojak eliminuje niepożądane wibracje, zapewniając najczystszy możliwy dźwięk.

 Q Active 400 (dostępne od stycznia 2021)

 Kolumny podłogowe Q Active 400 mają taki sam układ przetworników BMR jak Active 200, ale są wyposażone w aż osiem dyskretnych wzmacniaczy o łącznej mocy 440 W.

Kluczową różnicą modelu Q Active 400, poza jego wyższą obudową, jest to, że został wyposażony w dwa subwoofery o średnicy 4.5 cala z tylnym portem: jeden subwoofer na górze obudowy i jeden na dole. Taki układ neutralizuje wewnętrzne fale stojące obudowy, co z kolei redukuje niepożądany rezonans i zapewnia czystszy, mocniejszy bas.

Oba głośniki będą dostępne w dwóch wykończeniach: matowej bieli i matowej czerni.

Głośniki Q Acoustics Q Active 200 z Google „Chromecast built-in” będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów od października 2020 roku w cenie 8 999 zł za parę.

Dowiedz się więcej na www.qacoustics.co.uk (UK) oraz www.qacoustics.com (US)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj