q-JAYS

q-JAYS
Audiofilska dokanałowa konstrukcja ze Szwecji. Cena wynosi 1699 zł

27 lipca 2015 roku – Horn Distribution S.A, oficjalny dystrybutor marki Jays w Polsce rozszerza swoją ofertę o kolejny produkt tej marki – audiofilskie słuchawki dokanałowe q-JAYS.

Szwedzki producent słuchawek, Jays AB stworzył najmniejsze na świecie słuchawki dokanałowe z wymiennymi kablami będące nowym punktem odniesienia dla wysokiej precyzji wykonania i inżynierii dźwięku.

„Zastosowane w q-JAYS innowacyjne rozwiązania ustanawiają nowy standard dla branży audio”, mówi Rune Torbjörnsen, CEO, Jays AB (publ). „Produkcja pojedynczego zestawu słuchawek q-JAYS wymaga 40 godzin roboczych i jest przykładem bezkompromisowego zaangażowania w tworzenie najlepszych produktów. Wiemy, że to nas naprawdę wyróżnia. W istocie, q-JAYS określa nasz biznes i nas samych. Jesteśmy podekscytowani, ze możemy dostarczyć klientom ten długo oczekiwany produkt.”

Druga już generacja słuchawek q-Jays, stworzona dla wymagających audiofilów jest już dostępna w Polsce. Produkt oferuje specjalnie zaprojektowane podwójne przetworniki elektrodynamiczne typu ”Dual Balanced Armature” w każdej ze słuchawek, zamknięte w formowanych z nierdzewnej stali obudowach i wyposażone w kabel audio bez pilota, który można wymienić na opcjonalnie dostępne oddzielnie wymienialne kable przeznaczone dla urządzeń pod kontrolą systemów iOS, Windows lub Android. Dzięki tym specjalnie zaprojektowanym przez JAYS przetwornikom i filtrom dolnoprzepustowym użytkownik doświadczy jakości dźwięku jakiej można się spodziewać w znacznie większych systemach z wieloma przetwornikami. Zupełnie nowy filtr skutecznie dzieli dźwięk pomiędzy przetwornik odpowiedzialny za niskie częstotliwości oraz drugi dedykowany do średnich i wysokich częstotliwości. Wolny od opóźnień i zmian fazy dźwięk okazuje się niesamowicie zbalansowany, pełen szczegółów, a także przejrzysty i energiczny.

q-JAYS posiada wzmocnione, wymienne i łatwe do czyszczenia zewnętrzne filtry wykonane z aluminium z 55 precyzyjnie wyciętymi laserowo otworami na powierzchni o średnicy 2mm. Filtry te są niezwykle wytrzymałe dzięki swojej strukturze plastra miodu, oferują wydajną ochronę przed woskiem i innymi zanieczyszczeniami zachowując przy tym pełną transparentność dźwięku.

Specyfikacja

• Czułość: 103dB

• Impedancja: 50Ohm

• Pasmo przenoszenia: 5 – 20 000 Hz

• Obudowa: formowana ze stali nierdzewnej

• Wykończenie: matowe

• Izolacja od dźwięków otoczenia: -40dB

• Przewód: wymienny o długości 120cm, wzmocniony Kevlarem

• Kompatybilne z dedykowanymi przewodami w wersji z pilotem i mikrofonem do urządzeń z systemami iOS, Android, Windows (przewody do kupienia osobno)

• Wtyczka: pozłacana typu L

• Akcesoria: etui, klips, wkładki silikonowe, 1 para pianek Comply

Słuchawki q-JAYS będą dostępne w Polsce od końca lipca w cenie detalicznej 1699 zł.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj