RECEPTA NA NISKIE CIŚNIENIE

RECEPTA NA NISKIE CIŚNIENIE
Projekt płytowy zespołu "Niskie Ciśnienie", w który zaangażowany jest Michał Przerwa-Tetmajer, kompozytor i gitarzysta znany z formacji jazzowej "Jazzpospolita". Na debiutancki album "Niskie Ciśnienie" zbiera fundusze na portalu crowfundingowym PolakPotrafi.pl

Niskie Ciśnienie to projekt towarzysko-muzyczny, efekt domowych eksperymentów ze słowem i dźwiękiem. Inspiracje pochodzą przede wszystkim z tradycji polskiej piosenki, w której liczy się dobry tekst, a także z jazzu, amerykańskiego bluesa i folku. Muzyka, do której sami twórcy najchętniej przypinają etykietę “garden blues”, jest dobrym dodatkiem do radosnych celebracji, sposobem bycia, czymś dla domu i ogrodu.

Niskie Ciśnienie tworzy wokalistka Alicja Peszkowska, Michał Przerwa-Tetmajer (znany m.in. z zespołu Jazzpospolita) oraz autorka tekstów Aleksandra Janus.

Jak dotąd formacja zagrała już dwa koncerty w Warszawie, w Nowym Teatrze i klubokawiarni Towarzyska, a także w klubie Magacin Kabare w Sarajewie oraz w krakowskim BALu.

niskie_cisnienie fot. Maciej Głowiński (Kopiowanie)

Na płycie znajdzie się 10 piosenek, które powstały przez ostatnie półtora roku. Będą to między innymi „Rezonans magnetyczny”, „Wata cukrowa”, „Nikogo”, „Ćwiczenie na wymazywanie”, „Zaimpregno”, „Fikcja możliwych Światów”, „O lecie”, „Raz dwa trzy”, „Żuchwa i Swing” (do którego właśnie powstaje muzyka).

Fundusze zdobyte dzięki kampanii crowdfundingowej w PolakPotrafi.pl artyści chcą przeznaczyć na wydanie i wyprodukowanie debiutanckiej płyty w styczniu i lutym przyszłego roku, a także na przygotowanie materiałów koncertowych, w tym zwłaszcza wizualizacji opartych na archiwalnych materiałach filmowych.

niskie ciśnienie (Kopiowanie)

Niskie Ciśnienie potrzebuje na realizację swojego przedsięwzięcia 9 754 PLN. Do tej pory na ich konto wpłynęła prawie ponad połowa tej kwoty, a do zakończenia kwesty pozostało jeszcze 26 dni. Wszystko wskazuje na to, że akcja zakończy się sukcesem.

„Postanowiliśmy zebrać pieniądze na płytę z Wami, bo wydaje się nam się, że jest to jednocześnie okazja do zweryfikowania, czy nasz projekt odpowiada na potrzeby słuchaczy. Jeśli zechcecie nas wesprzeć, oznacza to, ze mamy dla kogo pracować. Ta forma finansowania wydaje nam się też atrakcyjna jako szansa na zaangażowanie słuchaczy i słuchaczek w to przedsięwzięcie. Jeśli to zrobimy, zobimy to razem. Koresponduje to także z przyjętą przez nas praktyką dzielenia się swoją twórczością. Publikujemy swoje utwory na licencjach Creative Commons 3.0” – piszą muzycy.

Projekt można wesprzeć tutaj.

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj