RECORD STORE DAY 2016

RECORD STORE DAY 2016
W tym roku Record Store Day odbędzie się w sobotę 16 kwietnia. W Polsce coraz więcej sklepów i wytwórni przyłącza do tej akcji. Rośnie też liczba specjalnych imprez i okazyjnych kolekcji muzycznych

Record Store Day to święto fanów i wydawców płyt winylowych obchodzone na całym świecie już od kilku lat. Polska dołączyła do tego grona pięć lat temu.

Idea świętowania narodziła się w 2007 roku z inicjatywy grupy entuzjastów płyt winylowych i z założenia miała być hołdem dla tego nośnika muzyki. Od swojej pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku w San Francisco, święto to odbywa się corocznie w trzecią sobotę kwietnia. Inicjatywa ta zrzesza już setki niezależnych sklepów płytowych na całym świecie.

rsdw16_instagram

Record Store Day łączy artystów, dystrybutorów, wydawców i fanów muzyki bez względu na reprezentowane gatunki muzyczne. Świętu temu towarzyszą zazwyczaj imprezy okolicznościowe oraz powiększająca się z roku na rok oferta wydawnictw przeznaczonych dla rosnącej grupy fanów tradycyjnych nośników muzyki.

W akcję tę co bardzo ważne angażuje się coraz więcej niezależnych sklepów muzycznych na całym świecie – listę polskich sklepów, które wezmą udział w tegorocznej edycji Record Store Day znajdziecie TUTAJ.

vinyle

Sony Music dostrzegając rosnące zainteresowanie płytami winylowymi wciąż powiększa ofertę swoich wydawnictw dostępnych na tym nośniku. Do albumów artystów zagranicznych dostępnych na płytach winylowych dołączają również wydawnictwa artystów krajowych. Na czarnych krążkach dostępne są m.in. albumy: Varius Manx, O.N.A, Kayah Urszuli, Krzysztofa Krawczyka czy zespołu Coma. Wśród wydawnictw artystów zagranicznych znalazły się płyty winylowe m.in.: AC/DC, Milesa Davisa, Boba Dylana, Elvisa Presleya czy grupy Scorpions.

Do tegorocznej edycji RSD dołącza w tym roku warszawski Klub Miłość , w którym odbędzie się spotkanie miłośników płyt winylowych połączone z giełdą płytową. W sobotę 16 kwietnia w samo południe przy ulicy Kredytowej 9 w Warszawie rozpocznie się event, podczas którego fani wydawnictw winylowych będą mogli kupić płyty i uzupełnić swoje kolekcje czarnych (i nie tylko) krążków. Impreza trwać będzie do godziny 18.00.

rsdw16_plakat_net

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj