RED DOT DESIGN DLA AKG Y50

RED DOT DESIGN DLA AKG Y50
Autorem projektu wyróżnionego prestiżową w świecie dizajnu nagrodą jest Polak Rafał Czaniecki

Słuchawki AKG Y50 wzbudzają zachwyt i zainteresowanie od momentu, kiedy pojawiły się na rynku. Wyróżniają się na tle innych słuchawek i zauważone zostały również przez jury konkursu Red Dot 2015.

Projektantem tego modelu, jak i całej serii AKG Y, jest Polak – Rafał Czaniecki. W jednym z wywiadów podkreślał on: – Projektowanie produktu to umiejętne połączenie formy i funkcji. Ogólnie mówiąc, produkt powinien być łatwy w obsłudze, wygodny w użytkowaniu i wytrzymały. Jednak to umiejętne połączenie tych cech z piękną formą sprawiają, że projekt jest w 100 procentach udany. Z takiego założenia wychodzę przy projektowaniu – opowiadał dziennikarzowi. Każdy kto miał słuchawki AKG Y50 na uszach może zaświadczyć, że założenia te zostały spełnione.

AKG Y50 to nowa jakość dla ludzi wymagających więcej: więcej klasy, więcej wygody, więcej elastyczności. Połączenie wyrazistego stylu z lekkością i komfortem dopasowania, a do tego doskonałe brzmienie AKG to luksus, na który warto sobie pozwolić. Słuchawki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: czarne, czerwone, niebieskie, żółte. Interesującym zabiegiem jest wykorzystanie prostego logo marki jako elementu ozdobnego. Tak przygotowany design jest charakterystyczny, wyrazisty i inspirujący. Przetworniki o średnicy 40 milimetrów w zamkniętych nausznicach dostarczają czysty dźwięk przy minimalnych zakłóceniach pochodzących z zewnątrz. Pozwalają tym samym stworzyć intymną sferę, w której istniejesz tylko Ty i Twoja ulubiona muzyka. Wiele słuchawek może brzmieć doskonale, ale jeśli dźwięk nie idzie w parze z wygodą użytkowania, to nie będziemy po nie często sięgać. Rafał Czaniecki, jako główny projektant AKG, ma tę świadomość, dlatego też AKG Y50 to lekka acz solidna konstrukcja i doskonałe dopasowanie do słuchacza.

AKG Y50 wyposażono w odczepiany kabel o długości 1,2 m z uniwersalnym pilotem/mikrofonem do odbierania telefonów. Dzięki temu rozwiązaniu można płynnie przełączać się z trybu słuchania muzyki na rozmowę telefoniczną. Ponadto, dzięki mechanizmowi 3D-Axis, słuchawki w łatwy sposób składają się i bezpiecznie można je zabierać ze sobą w podróż.

Marka AKG jest tym co może wprawiać w dumę, kiedy ma się takie słuchawki na uszach. Najlepsza jakość dźwięku łączy się z wyjątkowym designem. Wybierając ten model dajemy wyraz nie tylko swojej miłości do muzyki, ale także stylu i gustu – wyrażamy siebie.

Zawartość zestawu:

1 para słuchawek nausznych AKG Y50

1 odłączany kabel z wbudowaną funkcją jednoprzyciskowego sterowania/mikrofonu

Adapter 3,5–6,3 mm

Miękki pokrowiec podróżny

Cena: 419 zł

Specyfikacja:

Rodzaj i konstrukcja: słuchawki nauszne, zamknięte

System: dynamiczny

Kolory: niebieski, żółty, czerwony, czarny

Zakres częstotliwości: 16 Hz do 24 kHz

Efektywność: 115 dB SPL/V

Impedancja wejścia: 32 omy

Maks. moc wejścia: 100 mW

Masa netto (bez przewodu): 190 g

Przewód: przewód w 99,99% beztlenowy o długości 1,2 m

Główne złącze: pozłacana wtyczka typu jack 3,5 m


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj