RED DOT DLA JBL GO

RED DOT DLA JBL GO
Nagroda Red Dot Design 2015 dla JBL GO

JBL GO to doskonale zaprojektowany, przenośny głośnik Bluetooth. Ostatnim dowodem na to jest przyznana mu nagroda Red Dot Design 2015. Niech nie zwiedzie Was niewielki rozmiar urządzenia. Jego świetne brzmienie na pewno wielu zaskoczy, a różnorodna kolorystyka jest odpowiedzią na najnowsze trendy modowe.

Rok 2015 jest rokiem jubileuszowym dla nagrody Red Dot, która świętuje 60 lat! Tym bardziej na uwagę zasługują nagrodzone w tym roku produkty. Rywalizacja była zacięta, a oceny dokonywało jury złożone z 38 niezależnych ekspertów z 25 krajów. Wśród nich znaleźli się między innymi duński projektant mody David Anderson, niemiecki ekspert w dziedzinie materiałów dr Sascha Peters oraz CEO Tajwańskiego Centrum Designu Wen-long Chen. Nagroda przyznawana jest przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen i cieszy się wyrobioną marką i rozpoznawalnością na świecie. Zwycięskie produkty muszą sprostać ścisłym kryteriom oceny obejmującym stopień innowacji, funkcjonalność oraz wysoką jakość. Ciekawostką jest także, że prezentowane są później w Muzeum Designu w Essen przynajmniej przez rok.

– Innowacyjność nie zawsze widziana jest gołym okiem – mówi dr Peter Zec, Założyciel i CEO nagrody Red Dot. – Często jest ukryta jak na przykład unowocześniona technologia wewnątrz produktu czy udoskonalone połączenie materiałów. To niejednokrotnie wyznacza nowe drogi rozwoju – niespodziewane i błyskotliwe. Z tego względu możemy nazywać siebie szczęściarzami, że rok w rok powołujemy doświadczonych ekspertów i wysoko wyspecjalizowane jury, którzy nie przegapią żadnego przebłysku geniuszu. Wszyscy producenci, którzy szczęśliwie znaleźli się przed tym gronem zainwestowali wiele czasu w to, by produkt prezentował się doskonale pod każdym względem. W pełni zasługują na swoją nagrodę i mogą korzystać z jej rozpoznawalności na całym świecie – kontynuuje.

Ceremonia rozdania nagród Red Dot odbędzie się w tym roku w poniedziałek, 29 czerwca. Laureaci zostaną uhonorowani na gali zorganizowanej w Aalto-Theater w Essen w Niemczech. Po jej zakończeniu goście wspólnie świętować będą w Red Dot Design Museum.

Nagrodzony głośnik JBL GO to w pełni funkcjonalny, świetnie brzmiący i tani głośnik przenośny. Strumień audio jest przesyłany ze smartfonów lub tabletów za pośrednictwem Bluetooth, ale jeśli nasze urządzenie nie ma technologii Bluetooth, to z odsieczą przychodzi wbudowane wejście audio, gdzie podłączyć można kabel audio. Głośnik jest też zasilany akumulatorem pozwalającym na 5 godzin działania i wyposażony w wygodny zestaw głośnomówiący z redukcją szumów, który pozwala na odbieranie telefonów bez potrzeby wyłączania muzyki.

Przyciąga on uwagę wielością i różnorodnością kolorów. Jego wykończenie jest trwałe, miłe w dotyku, a wersji kolorystycznych jest aż osiem: czarny, czerwony, fuksja, szary, niebieski, żółty, pomarańczowy, turkusowy. Można zabrać go ze sobą wszędzie, a wybrana kolorystyka dodatkowo wyraża styl właściciela głośnika. W świecie, w którym design i muzyka spotykają się coraz częściej JBL GO jest w swej prostocie świetnym wyborem.

Specyfikacja produktu:

Wersja Bluetooth: 4.1

Wsparcie: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2

Przetwornik: 1 x 40 mm

Pasmo przenoszenia: 180 Hz – 20 kHz

Stosunek sygnału do szumu: ≥80 dB

Znamionowa moc wejściowa: 3,0 W

Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb.): 68,3 x 82,7 x 30,8 (mm)

Waga: 130 g

Czas odtwarzania muzyki: do 5 godzin (zależnie od poziomu głośności i zawartości audio)

Cena: 129 zł
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj