REQUIEM RECORDS SAMPLER 2016

REQUIEM RECORDS SAMPLER 2016
Wydawnictwo, które udowadnia, że polski krajobraz muzyczny to nie tylko disco-polo, festiwale z Dodą i opery, które dobijają Moniuszkę

Niezależne polskie wytwórnie to fenomen co najmniej na skalę europejską. Są w stanie zaspokoić każdy gust i wszystkie perwersje. Dokumentują najdziwniejsze trendy, eksplorują zapomniane archiwa, promują artystów zapoznanych, katalizują niebanalne imprezy, wydają nagrania w dawno zapomnianych formatach i w szacie edytorskiej godnej największych wystaw.

Jedną z najprężniejszych undegroundowych firm fonograficznych jest istniejące od 1995 roku Requiem Records, kierowane przez Łukasza Pawlaka. Jego działalność imponuje wszechstronnością. Utwory Eugeniusz Rudnika, pioniera polskiej muzyki elektronicznej, w kolekcjonerskiej edycji na taśmie magnetofonowej, Paweł Mykietyn na winylu, ścieżka dźwiękowa do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja na kasecie, płyta „Sowy Polski – Podział Gatunkowy” z psychodelicznym słuchowiskiem muzycznym o charakterze popularnonaukowym – to tylko kilka ostatnich z wielu projektów, które zwracają na siebie uwagę starannością realizacyjną i repertuarową fantazją.

„Obszerny katalog stylów i nazwisk (ponad 120 wydawnictw – winyle, cd, kasety) obejmuje m.in.: muzykę klasyczną (Schaeffer, Błażewicz, Mykietyn, Kwartludium, Lorent, Przybylski), elektronikę (Rudnik, Sienkiewicz, Kucz, Jacaszek, Cichy (Skalpel), Das Moon, C.H. District, Nemezis, Skinny (ex Skinny Patrini)), jazz i awangardę (Kinsky, Mazzoll, Gorzycki, Jachna, Msza Święta w Altonie, Hanaj (Księżyc)), new wave / post-punk (Pancerne Rowery, Rigor Mortiss, Job Karma, Düsseldorf, JUDE)” – czytamy w materiale informacyjnym Requiem Records.

Polecany przez nas sampler to znakomita prezentacja otwartości i różnorodności cechującej Requiem Records. Można go pobrać m.in. w plikach FLAC i WAV bezpłatnie tutaj, upraszamy jednak o przekazanie przynajmniej symbolicznego dowodu uznania dla dotychczasowych osiągnięć warszawskiej wytwórni.

a2681141162_10

foto: Requiem Records
Kategorie: ŁADOWNIA, MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj