RODRIGUEZ W POLSCE

RODRIGUEZ W POLSCE
Muzyk, doskonale znany polskiej publiczności zarówno z filmu „Searching for Sugar Man”, jak i z rewelacyjnych koncertów, jakie dał w naszym kraju dwa lata temu, wystąpi w lipcu w Katowicach i Sopocie.

14 lipca Sixto Rodriguez pojawi się w NOSPR (Katowice), a 16 lipca w Operze Leśnej (Sopot).

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety, wydawnictwa przeszły wówczas bez echa. Muzyk skoncentrował się na innych zajęciach. Skończył m.in. filozofię na Wayne State University.

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie.

Album Sixto Rodrigueza „Searching for Sugar Man” uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty stając się jednym z najpopularniejszych wydawnictw muzycznych w naszym kraju.

Rodriguez poster

foto: Sony/Legacy

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj