RUARK R5

RUARK R5
Firma Ruark prezentuje swój nowy system audio R5 (4890 zł). To idealne urządzenie typu "all-in-one" dla zarówno miłośników muzyki, jak i designu.

Pasja firmy Ruark do ergonomii oznacza, że marka stale dąży do poprawy kształtu, funkcjonalności i jakości wykończenia produktów Ruark. Dotykając nowego R5, wyczujemy jego wysoką jakość, zaokrągloną bryłę ręcznie wykonanej obudowy,  chłód szkła i metalowych elementów oraz ciepło maskownicy wykonanej z tkaniny. R5 zaznaczy swoją obecność i doda elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym codziennie przebywamy.

Wzorcem dla R5 był system R7 od Ruark Audio. Firma posiada informacje od wielu konsumentów, że wzornictwo i funkcjonalność systemu R7 są uwielbiane, a model R5 to pomniejszona wersja flagowego R7 przy tej samej jakości dźwięku, co daje system, który jest po prostu pionierski. R5 jest również przygotowany do obsługi wielu pomieszczeń – można go bezprzewodowo połączyć z modelami MRx, R2Mk3 i R7Mk3, aby uzyskać zsynchronizowany dźwięk w całym domu.

R5 wykorzystuje nowo opracowane wzmacniacze klasy A-B w konfiguracji 2.1 z układem elektronicznym, który precyzyjnie steruje przetwornikami, zapewniając niezrównaną jakość dźwięku. Głośniki stereofoniczne zostały opracowane tak, aby zapewnić piękną i naturalną charakterystykę częstotliwościową, co uzyskano za pomocą systemu mocnych magnesów neodymowych sprzężonych z lekką membraną i kopułką, a subwoofer o głębokim wychyle zapewnia swobodny i głęboki bas dla uzyskania realistycznej dramaturgii odsłuchu.

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie akustyki sprawia, że Ruark właściwie rozumie współgranie obudowy, wzmacniacza i przetworników pozwalające uzyskać wspaniałe brzmienie. Wykonana ze starannie dobranych materiałów obudowa modelu R5 została podzielona wewnątrz na sekcje, wytłumiona i dostrojona, aby zapewnić idealne warunki dla przetworników i układu elektronicznego. Wreszcie, wykorzystując najnowszą technologię przetwarzania dźwięku firma była w stanie wytworzyć stereofoniczną scenę dźwiękową o barwie zbliżonej do brzmienia większego systemu z oddzielnymi głośnikami. Zamykając oczy nigdy nie pomyślimy, że taki dźwięk może pochodzić z tak delikatnego systemu.

Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Ruark, ekskluzywny panel sterujący RotoDial upraszcza obsługę, a dołączony pilot z komunikacją radiową jest lustrzanym odbiciem panelu znajdującego się w R5. Komunikacja radiowa oznacza, że nie musimy celować pilotem w urządzenie, a jego ciekawy design sprawia, że ładnie wygląda na stoliku kawowym. Systemem R5 można także sterować za pomocą aplikacji LINK dla urządzeń z systemem iOS i Android. Dzięki temu przeglądanie serwisów muzycznych/internetowych stacji radiowych i konfiguracja „multi-room” są bardzo proste.

Jeśli chodzi o odtwarzanie, R5 posiada praktycznie wszystkie potrzebne opcje, w tym wszechstronną transmisję strumieniową poprzez sieć wi-fi, odtwarzacz CD obsługujący wiele formatów, aptX HD Bluetooth, tunery DAB/FM i radia internetowego, gniazdo USB do odtwarzania/ładowania, wejścia analogowe i cyfrowe oraz dedykowane wejście gramofonowe RIAA.

Podsumowując, R5 to system muzyczny, który dzięki swojemu wzornictwu wzbogaci każde otoczenie i zapewni muzyczną rozrywkę. Używany oddzielnie lub w połączeniu z telewizorem w kompletnym systemie kina domowego, R5 ucieleśnia bogate dziedzictwo firmy Ruark i jej świadomość postępu technologicznego, a ten system który został zbudowany, aby przetrwać.

R5 jest dostępny w luksusowym, lakierowanym wykończeniu Rich Walnut lub Soft Grey i będzie dostępny od wiosny 2019 rCałość informacji można znaleźć na stronie internetowej Ruark Audio www.ruarkaudio.com.

Funkcje

 • Najlepsze w swojej klasie audio z ulepszonym dźwiękiem stereo
 • Kompleksowa transmisja strumieniowa wi-fi z obsługą Spotify i Tidal, Deezer i Amazon Music
 • Odtwarzacz CD z obsługą wielu formatów
 • Odbiornik AptX HD Bluetooth dla strumieniowej 24-bitowej transmisji wysokiej rozdzielczości
 • Tunery radiowe DAB/FM i radia internetowego
 • Gniazdo USB do odtwarzania/ładowania
 • Pomocnicze wejścia cyfrowe i analogowe, w tym wejście gramofonowe RIAA
 • Wyświetlacz OLED o wysokim kontraście z dużym zegarem
 • Port Ethernet
 • Wzmacniacze klasy A-B, moc nominalna 80 W
 • Dedykowane głośniki neodymowe i subwoofer o głębokim wychyle
 • Aplikacja Ruark 'Link’ dostępna dla systemów iOS i Android
 • Rodzaje wykończenia: Rich Walnut Veneer lub Soft Grey Lacquer
 • Wymiary: 142 x 520 x 300 mm (wys/szer/gł) Waga: 9,5 kg
 • Sugerowana cena na rynek polski: 4890 zł
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj