SAMSUNG 4K

SAMSUNG 4K
Telewizory Samsung z coraz bogatszą ofertą treści 4K

Telewizory Samsung Ultra HD cieszą się rosnącą popularnością ze względu na jakość obrazu, design i wysoką rozdzielczość obrazu UHD (4K) – aż czterokrotnie większą niż w przypadku Full HD. Większe zagęszczenie pikseli oraz technologie Quantum Dot i HDR w telewizorach SUHD, takich jak np. KS9000, zapewniają intensywnie żywe barwy oraz dynamiczny i niewiarygodnie czysty obraz pełen najdrobniejszych szczegółów.

Co dziś możemy obejrzeć w Ultra High Definition (4K) na telewizorach Samsung Smart TV? Oczywiście treści wideo w UHD (4K) dostępne na YouTube, których powstaje dziś coraz więcej – począwszy od amatorskich nagrań z kamer, po materiały tworzone przez profesjonalistów, takie jak filmy czy teledyski. Oprócz tego wszelkie filmy nagrane w tej rozdzielczości za pomocą aparatów fotograficznych oraz smartfonów (Samsung Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy Note 4). To jednak nie wszystko.

Samsung przygotował dla użytkowników telewizorów UHD specjalną aplikację Strefa VOD UHD z kolekcją materiałów w UHD (4K). Treści UHD znajdziemy też w player.pl oraz w innych serwisach VOD. Posiadacze anten satelitarnych skierowanych na satelity ASTRA mają do dyspozycji trzy kanały Ultra HD nadawane w wersji niekodowanej. Z kolei w aplikacji Netflix do końca tego roku ma pojawić się 600 godzin seriali i filmów w rozdzielczości UHD (4K). Także wytwórnie filmowe zapowiadają udostępnienie na płytach Blu-Ray UHD 100 filmów. Możliwości jest naprawdę wiele, a oferta i dostępność treści stale się powiększa. Wystarczy wygodnie usiąść w fotelu, by poczuć się jak w kinie bez wychodzenia z domu…

Treści UHD na platformie VOD

Strefa VOD UHD dostępna w telewizorach Samsung Smart TV to pierwsza aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie umożliwiająca oglądanie filmów w jakości Ultra High Definition. Zarówno amatorzy kina akcji czy znanych i lubianych komedii, jak i miłośnicy klasyki filmowej znajdą tu dla siebie porządną dawkę kinowych emocji. Wśród słynnych światowych produkcji warto wymienić takie tytuły jak Selma, Dawca pamięci, Łowcy głów, Pożądanie czy Inkarnacja. W Strefie VOD UHD na kinomanów czeka też pokaźna kolekcja polskich hitów filmowych, wśród których można znaleźć takie pozycje jak Body/Ciało, Obława, W ciemności, Miasto 44, Bejbi Blues, Jestem Bogiem czy Pod Mocnym Aniołem – pierwszy polski film wyprodukowany w natywnym 4K. Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych, takich jak 7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę, Kumba, Tulisie czy Zambezia. Dostęp do pełnej oferty płatnych i bezpłatnych treści 4K mają użytkownicy telewizorów Samsung SUHD oraz UHD z serii H i J, a wkrótce także najnowszych modeli SUHD i UHD z 2016 roku.

Użytkownicy telewizorów i smartfonów Samsung mają również do dyspozycji bogatą ofertę materiałów w jakości Ultra HD dostępną w aplikacji player.pl. Strefa Samsung w player.pl obejmuje znane i uwielbiane seriale produkcji TVN, takie jak Lekarze, Prawo Agaty, Sama słodycz czy Aż po sufit, a także cieszące się dużą popularnością programy rozrywkowe, jak Top Model, MasterChef czy Mam Talent! Nie zabraknie też zagranicznych filmów przyrodniczych czy sportowych.

Ponadto na platformie Smart TV można też znaleźć szereg aplikacji zapewniających materiały w jakości UHD, takich jak HBO, Netflix, Strefa VOD czy Orange.

Kanały satelitarne na żywo

Do 2023 roku w ofertach platform satelitarnych na całym świecie ma być nadawanych blisko 300 kanałów Ultra HD – wynika z raportu „Global Direct-to-Home (DTH) Markets” NSR. Ponadto w ciągu najbliższego dziesięciolecia Ultra HD ma być obecne w każdym regionie na świecie.

Posiadacze telewizorów UHD i SUHD mogą już od ubiegłego roku oglądać nieodpłatnie trzy komercyjne kanały telewizyjne w jakości Ultra HD nadawane za pośrednictwem satelitów ASTRA 19.2°E.

Pierwszy z nich, Fashion 4K to kanał nadawany przez nowojorską spółkę telewizyjną Fashion One Television LLC, emitujący programy rozrywkowe oraz najświeższe wiadomości ze świata mody. Pearl.tv 4K to z kolei niemiecki kanał zakupowy nadawany przez Enstyle GmbH. Natomiast w ramówce kanału INSIGHT UHD widzowie znajdą programy rozrywkowe o różnorodnej tematyce oparte na prawdziwych wydarzeniach oraz interaktywne treści.

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD firmy Samsung

Wkrótce filmy w 4K będzie można także obejrzeć na odtwarzaczu Blu-ray. W ciągu najbliższych miesięcy do sprzedaży wejdzie pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD firmy Samsung – UBD-K8500. Jest on kompatybilny z technologią HDR oraz oferuje czterokrotnie większą rozdzielczość i 64 razy bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów niż w przypadku tradycyjnego odtwarzacza Blu-ray. Po podłączeniu do telewizora Samsung SUHD z technologią Quantum Dot odtwarzacz Blu-ray UHD zapewnia niespotykany dotąd w warunkach domowych poziom jakości obrazu.

W celu zapewnienia użytkownikom jak najszerszej oferty Ultra HD na Blu-ray z jakością obrazu HDR, Samsung współpracuje ze studiami hollywoodzkimi. W tym roku wytwórnia 20th Fox planuje wydać ponad 100 płyt Ultra HD 4K z HDR, obejmujących takie tytuły jak Marsjanin czy Fistaszki. Walt Disney Home Entertainment zapowiedział wydanie na Blu-ray kolejnej części sagi Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, w której zobaczyć możemy takie gwiazdy jak Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver czy Oscar Isaac.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj