SAMSUNG HW-H7500/75001

SAMSUNG HW-H7500/75001
Jeśli telewizor jest zakrzywiony, to jaki powinien być soundbar? Oczywiście, też wygięty. Samsung jako pierwsza firma na świecie wprowadza taki produkt

Firma Samsung zapowiedziała prezentację nowej linii produktów audio, w tym systemu HW-H7500/H7501 – pierwszego na świecie zakrzywionego soundbara zaprojektowanego do współpracy z telewizorami Samsung Curved. Na berlińskich targach IFA 2014 firma Samsung przedstawi wygięty soundbar razem z głośnikiem M3, najnowszym dodatkiem do systemu multiroom.

Wygięty soundbar

Zakrzywiony soundbar HW-H7500/H7501, należy razem z zakrzywionym telewizorem do grupy rozwiązań Samsung „Total Curved Solution”. Wygięty soundbar doskonale nadaje się do montażu na ścianie. Można go łatwo zamocować pod telewizorem bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów w ścianie.

Soundbar ma szerokość zaledwie 42 mm i promień krzywizny odpowiadający krzywiźnie koła o promieniu 4,2 m – tak samo jak zakrzywione telewizory Samsung UHD 4K. Umożliwia otoczenie użytkownika dźwiękiem i zapewnienie mu niezwykłych wrażeń. Projekt wygiętego soundbara to kolejny krok w ewolucji urządzenie audio-wideo. Soundbar wykończono szczotkowanym aluminium, podkreślającym wyjątkowy charakter produktów Samsung i doskonale pasującym do 55- i 65-calowych wygiętych telewizorów.

Wygląd to nie wszystko — zakrzywiony soundbar zapewnia znakomity dźwięk i łatwe w użyciu funkcje. Soundbar z systemem audio 8.1 jest wyposażony w dwa dodatkowe głośniki po każdej stronie, dzięki czemu użytkownik zostaje otoczony przestrzennym dźwiękiem dochodzącym z trzech stron. Opatentowana technologia Samsung zapewnia czysty dźwięk z bogatym średnim i niskim zakresem, o dużej wierności odwzorowania. Użytkownicy mogą sterować tymi funkcjami za pomocą pilotów do telewizorów Samsung lub korzystając z bezprzewodowego połączenia systemu soundbar z telewizorem Samsung za pośrednictwem funkcji TV SoundConnect.

Bezprzewodowe produkty audio kompatybilne z systemem Multiroom – M3

Firma Samsung dodała także nowy produkt bezprzewodowego systemu audio multiroom – głośnik M3. Urządzenie M3 to najmniejszy głośnik w systemie. Wraz z urządzeniami M7 i M5 należącymi do rodziny produktów do domowej rozrywki. Jest mniejsze i dostępne w przystępnej cenie dla użytkowników szukających rozwiązań typu multiroom.

Instalacja bezprzewodowego systemu audio multiroom firmy Samsung sprowadza się do zastosowania metody „plug-and-play”, włączenia systemu i pobrania bezpłatnej aplikacji. Dzięki temu system uzyskał oficjalny certyfikat „Easy Installation” przyznawany przez TUV – niemiecki urząd certyfikacyjny. Dzięki niewielkim rozmiarom głośnika M3 użytkownicy mogą słuchać czystego i zrównoważonego dźwięku nawet w najmniejszych pomieszczeniach w domu. Mogą także słuchać muzyki z wielu urządzeń audio sterowanych za pomocą smartfona lub tabletu.

Aby jak najlepiej wykorzystać dźwięk systemu multiroom, firma Samsung nawiązała współpracę z serwisem Spotify. Połączona strategia obu przedsiębiorstw zostanie zaprezentowana na targach IFA 2014. Jej celem jest dostarczenie użytkownikom zróżnicowanych propozycji muzycznych i możliwości słuchania muzyki w każdym pomieszczeniu w domu. Współpraca ta zaowocowała także zaoferowaniem użytkownikom możliwości jednoczesnego odtwarzania za pomocą kilku bezprzewodowych urządzeń audio Samsung typu multiroom — po raz pierwszy z wykorzystaniem funkcji Spotify Connect.

Sukces naszych telewizorów Curved UHD sprawił, że szukamy możliwości dalszego rozwijania tej linii produktów, wprowadzając zakrzywiony soundbar – pierwsze rozwiązanie typu „Total Curved Solution” w branży urządzeń konsumenckich AV – powiedział Young Lak Jung, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. Jako lider rynku w obszarze technologii, firma Samsung dąży do stworzenia pełnego ekosystemu domowej rozrywki – niezależnie od tego, czy ktoś ogląda najnowsze treści w jakości 4K na zakrzywionych telewizorach UHD, wchodzi w świat dźwięku surround, czy też słucha najnowszych utworów, spacerując po domu.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj