SAMSUNG KS9000

SAMSUNG KS9000
Na polskim rynku są już dostępne pierwsze telewizory Samsung KS9000 wyróżniające się niespotykaną dotąd jakością obrazu i przełomowym designem. Żywe i naturalne kolory, technologia Quantum Dot i HDR w połączeniu z zakrzywioną, bezramkową konstrukcją ekranu tworzą zupełnie nową jakość. Powstał telewizor absolutny?

W tym roku telewizory Samsung SUHD (4K) wyróżnia nowa generacja technologii Quantum Dot oraz wykorzystanie technologii HDR. Dzięki zastosowaniu warstwy kropek kwantowych w ekranie telewizora uzyskano jeszcze lepsze odwzorowanie palety barw i przejść tonalnych. W żadnym z dotychczas wyprodukowanych telewizorów Samsung kolory nie były tak bardzo nasycone, czyste i w tak wielu odcieniach. W telewizorze SUHD (4K) KS9000 wykorzystano także technologię HDR (High Dynamic Range) pozwalającą na osiągnięcie wysokiego poziomu jasności – do 1000 nitów, czyli znacznie więcej niż w przypadku telewizorów plazmowych. Dzięki temu materiały wideo i zdjęcia zapisane w technologii HDR będą odtwarzane dokładnie tak jak zarejestrowała je kamera. Efektem jest obraz oddający naturalne kolory i nasycenie światła.

Zakrzywiony ekran i jeszcze więcej szczegółów

Dzięki zakrzywieniu ekranu nasza uwaga skupia się wyłącznie na tym, co najważniejsze, czyli wyświetlanych na ekranie treściach. Mamy też większe poczucie głębi dzięki funkcji Auto Depth Enhancer, która automatycznie ustawia inne poziomy kontrastu dla różnych obszarów ekranu – na pierwszym i drugim planie oraz w tle. Potęguje to dodatkowo u widza wrażenie, że telewizor ma jeszcze większą przekątną ekranu, niż w rzeczywistości.

Ekran Ultra HD (4K) to 4 razy więcej detali niż w rozdzielczości Full HD, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie rzeczywistości. Jasność i kontrast wspierają dodatkowo takie funkcje jak Peak Iluminator Pro i Ultra Black. Pierwsza z nich wychwytuje niuanse jasności i zwiększa kontrasty, co daje bardziej szczegółowy obraz nawet w przypadku ciemnych scen. Z kolei Ultra Black redukuje odbijanie się światła dzięki specjalnej konstrukcji ekranu oraz umożliwia uzyskanie większego kontrastu. Dzięki zastosowanym technologiom optymalizacji obrazu telewizor Samsung SUHD (4K) KS9000 może pochwalić się PQI (Picture Quality Index) równym 2400.

Certyfikat UHD Premium

Telewizor KS9000, podobnie cała linia telewizorów SUHD z 2016 roku, został wyróżniony przez organizację UHD Alliance (UHDA) certyfikatem UHD Premium. Certyfikat potwierdza, że telewizor spełnia najwyższe standardy, obejmujące między innymi takie parametry jak rozdzielczość ekranu, technologia HDR, współczynnik maksymalnej jasności, poziomy czerni oraz gama kolorów. Premium UHD to najważniejsza certyfikacja w zakresie jakości obrazu Ultra High Definition, dzięki czemu klienci będą mogli w łatwy sposób rozpoznać produkty, w których zastosowano technologię spełniającą najwyższe standardy.

Bezramkowy design i konstrukcja 360

W telewizorze SUHD KS9000 udało się zminimalizować grubość zakrzywionego ekranu, dzięki czemu jest on niewiarygodnie smukły, co nadaje całej konstrukcji niesamowitą lekkość. To wrażenie potęguje brak ramki okalającej ekran, co w połączeniu z nowoczesną, minimalistyczną podstawką w srebrnym kolorze prezentuje się spektakularnie i z pewnością trafi w gusta miłośników eleganckiego designu.

Telewizor jest dziś ozdobą salonu. Coraz częściej stoi w jego centrum, musi się więc prezentować doskonale z każdej strony. Z takiego właśnie założenia wyszli projektanci najnowszej linii telewizorów Samsung SUHD 2016, tworząc konstrukcję 360 – telewizor, który znajdzie swoje miejsce w każdej aranżacji wnętrza.

Szybki Smart HUB i nowy pilot

Odświeżony interfejs Smart Hub działający w oparciu o szybką platformę Tizen oraz nowy pilot zdalnego sterowania Samsung Smart Control jeszcze bardziej ułatwiają wykorzystanie olbrzymich możliwości telewizora SUHD KS9000. Wszystko, co najważniejsze, znajdziemy w jednym miejscu – w dolnej części ekranu. Tam wyświetlane są aplikacje VOD, gry, kanały telewizyjne oraz dostęp do urządzeń, które podłączyliśmy do telewizora, takich jak soundbary, pamięci zewnętrzne czy konsole do gier. Będziemy mogli sterować nimi bez konieczności stosowania dodatkowych pilotów. Nowy Smart Hub pracuje w multitaskingu, dzięki czemu jeśli przerwiemy oglądanie filmu wybranego z bogatej biblioteki aplikacji VOD i po chwili do niego wrócimy – zaczniemy oglądanie od tego samego miejsca, w którym poprzednio skończyliśmy.

Telewizor Samsung SUHD KS9000 będzie dostępny z ekranami o przekątnej 49-, 55-, 65- i 78-cali.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj