SAMSUNG KUPUJE FOCALA?

SAMSUNG KUPUJE FOCALA?
W koreańskiej prasie pojawiły się dzisiaj informacje, z których wynika, że Samsung prowadzi końcowe rozmowy w sprawie przejęcia Focala - francuskiego producenta kolumn głośnikowych.

Wiadomość taka ukazała się dzisiaj na łamach koreańskiego dziennika „Financial News”. Anonimowe źródło twierdzi, że negocjacje między Samsungiem a Focalem zbliżają się do końca. Ich rezultatem miałoby być przejęcie pod koniec roku francuskiego wytwórcy sprzętu audio za 300 mld wonów, czyli ponad 265 mln dolarów.

Samsung, przeżywający obecnie kryzys wizerunkowy związany z wybuchającymi bateriami w smartfonach Galaxy Note 7, zaprzecza tym doniesieniom bez szczegółowych wyjaśnień, twierdząc jedynie, że nie prowadzi z Focalem rozmów. Focal do tej pory nie zdementował rewelacji koreańskich dziennikarzy.

Nie jest jasne, czy negocjacje – jeśli takie się toczą – dotyczą tylko zakupu Focala, czy również Naima. Od 2014 roku obydwie marki znajdują się w rękach Vervent Audio Group – grupy kapitałowej stworzonej przez towarzystwo inwestycyjne Naxicap Partners oraz prywatny fundusz Aquasourça.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj