SAMSUNG NA AUDIO VIDEO SHOW

SAMSUNG NA AUDIO VIDEO SHOW
Telewizory SUHD z ekranami w technologii Quantum Dot oferujące paletę ponad miliarda barw, soundbar z technologią Dolby Atmos czy eleganckie głośniki z serii Multiroom 360 – takie atrakcje czekają na osoby, które odwiedzą prezentację firmy Samsung podczas targów Audio Video Show w Warszawie. To jednak nie koniec niespodzianek – zwiedzający będą mogli także wziąć udział w warsztatach technologicznych, które poprowadzą uznani dziennikarze branżowi.

Audio Video Show, czyli jedna z największych wystaw sprzętu audio-video w Europie rozpocznie się już w najbliższy piątek, 4 listopada, na PGE Narodowym w Warszawie i potrwa aż do niedzieli. W specjalnie zaaranżowanej strefie, firma Samsung zaprezentuje najnowocześniejsze urządzenia ze swojej oferty, w tym oferujące niesamowitą naturalność oraz szczegółowość obrazu telewizory z tegorocznej linii SUHD oraz odtwarzacze Blu-ray UHD. Na zwiedzających czekać będzie również cykl warsztatów przygotowanych przez uznanych dziennikarzy technologicznych: Piotra Gmerka oraz Macieja Kopra z portalu HDTVPolska.

Stoisko firmy Samsung wyposażone zostanie w najnowsze modele telewizorów Samsung z serii KS (w tym topowy model KS9800), które wykorzystując technologię Quantum Dot w połączeniu z 10-bitowymi panelem, zapewniają aż 64 razy więcej kolorów niż pozostałe telewizory producenta. Użytkownicy będą mogli więc na własne oczy przekonać się jak żywy oraz nadzwyczajnie realistyczny może być telewizyjny obraz. Warsztaty prowadzone przez Piotra Gmerka i Maciej Kopra będą z kolei okazją do poznania odpowiedzi na pytania dotyczące funkcji HDR, rozdzielczości Ultra HD oraz tego, czym jest gamut. Wykłady odbędą się w sobotę (w godzinach 10.30, 12.30 i 14.00) oraz w niedzielę – rozpoczęcie kolejnych sesji w godzinach: 11.00, 12.30 oraz 14.00.

Doskonały obraz to jednak nie wszystko, dlatego firma Samsung zaprojektowała urządzenie stworzone z myślą o osobach, które pragną odtworzyć w zaciszu własnego domu wrażenia akustyczne znane z najlepszych kin. Podczas targów, zwiedzający będą mogli przetestować najnowszy soundbar Samsung HW-K950 z technologią Dolby Atmos. Zestaw oferuje system 5.1.4, w którym pięć kanałów jest skierowanych w stronę widza, jeden odpowiada za niskie tony, zaś cztery kanały skierowane są ku górze. Dzięki temu dźwięki odbijają się od sufitów i ścian, otaczając widza z każdej strony i zapewniając efekt przestrzennego dźwięku 3D.

Soundbar HW-K950 oferuje moc 500W, która wydobywa się z 15 wbudowanych głośników (każdy z własnym wzmacniaczem). Urządzenie łączy się również z domową siecią Wi-Fi i może być obsługiwane za pomocą aplikacji Samsung Multiroom. Z powodzeniem można więc np. odtwarzać utwory z urządzeń mobilnych lub serwisów streamingowych, by poczuć się jak na koncercie.

Na targach będzie można również zobaczyć designerskie, bezprzewodowe głośniki z rodziny Multiroom 360 (m.in. WAM6500) oraz odtwarzacz Blu-ray UHD (4K) Samsung UBD-K8500.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj