SAMSUNG Q-SYMPHONY

SAMSUNG Q-SYMPHONY
Q-Symphony – idealnie dopasowany duet już w sprzedaży. Telewizor QLED Q80T i soundbar Q60T

Rozgrywki sportowe czy kino akcji zasługują nie tylko na świetnej jakości obraz, lecz także rzeczywisty dźwięk, który pozwoli przenieść się w centrum akcji. W tym roku, dzięki funkcji Q-Symphony, widzowie mogą doświadczyć pełnej synergii obrazu i brzmienia, która jest efektem połączenia dźwięków płynących z telewizora i soundbara. Jednym z zestawów, który stworzy tak idealnie dopasowany duet, będzie telewizor QLED Q80T z soundbarem Q60T.

  • Telewizor QLED Q80T i soundbar Q60T to najbardziej przystępny zestaw z funkcją Q-Symphony w tegorocznej ofercie Samsung.
  • Telewizor QLED Q80T to świetny wybór dla kinomanów, wielbicieli sportowych emocji czy graczy, którzy chcą cieszyć się niezwykłą jakością obrazu 4K z wiernym odwzorowaniem szczegółów.
  • Soundbar Q60T będzie stanowił idealne dopełnienie telewizora, zapewniając dynamiczny i krystaliczny dźwięk, spotęgowany funkcją Samsung Acoustic Beam.

Ostatnie wydarzenia spowodowały, że dla wielu z nas telewizor stał się oknem na świat. Oglądając dziś transmisje ulubionych rozgrywek, czujemy jak ważny jest doping i emocje które odczuwamy także dzięki ścieżce dźwiękowej. Gdy jest niepełna, brak aplauzu czy stadionowej dezaprobaty, odczuwamy jak jest istotna dla widowiska i naszych emocji. W tym kontekście połączenie świetnej jakości obrazu z wibrującym, przestrzennym dźwiękiem wydaje się kluczowe.

Do tej pory, aby spotęgować dźwięk trzeba było przełączyć ścieżkę audio z telewizora na soundbar. Samsung poszedł o krok dalej i w tym roku zaproponował połączenie możliwości obu urządzeń. Funkcja Q-Symphony, dostępna w wybranych modelach urządzeń z 2020 r.,  odtwarza dźwięki, korzystając jednocześnie z dwóch górnych głośników telewizora QLED oraz głośników soundbara, które kierują dźwięk do przodu, na boki i ku górze. Tego wrażenia trójwymiarowego brzmienia można doświadczyć już w pierwszym dedykowanym do tego zestawie, który trafił do sklepów – telewizorze Q80T i soundbarze Q60T.

Perfekcja obrazu

Telewizor Samsung Q80T, podobnie jak inne modele z serii QLED, charakteryzuje się rozdzielczością 4K, 100% Natężeniem Kolorów czy technologią HDR. Inteligentne Skalowanie do 4K, które korzysta z wydajnego Procesora Quantum 4K, analizuje oglądane treści w czasie rzeczywistym i pozwala wydobyć z nich jeszcze lepsze odwzorowanie szczegółów czy krawędzi. Uwadze widza nie umkną więc detale na koszulkach piłkarzy czy kostiumach bohaterów filmowych. Szczegóły będą niezwykle wyraźne także dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Technologia precyzyjnie reguluje ilość światła w poszczególnych częściach obrazu, wydobywając z nich pełnię czerni i bieli.

Użytkownicy, którzy lubią zanurzać się w świecie wirtualnej rozgrywki, także mogą liczyć na niezapomniane emocje. Gracze powinni być zachwyceni niskim poziomem Input lagu czy Automatycznym Trybem Gry, który po podłączeniu konsoli do telewizora dostosowuje ustawienia wyświetlania obrazu pod kątem gier. Tegoroczną nowością jest także funkcja Real Game Enhancer+, która w połączeniu z FreeSync i Dynamicznym Korektorem Czerni, sprawia, że możemy cieszyć się płynnym odwzorowaniem ruchu i realistycznym obrazem.

Realistyczny dźwięk

Soundbary z Q-serii powstały z myślą o zapewnieniu jak najlepszych wrażeń audio w połączeniu z telewizorem QLED. Nie inaczej jest w przypadku modelu Q60T. Soundbar oferuje technologię Samsung Acoustic Beam, która potęguje wrażenia dźwięku panoramicznego. Funkcja miksuje i odtwarza dźwięk tak, aby docierał on do widza synchronicznie z rozgrywającą się na ekranie akcją. Taki efekt osiągnięto m.in. dzięki 5.1-kanałowemu brzmieniu.

Ponadto Funkcja Adaptacji Dźwięku odpowiada za analizowanie sygnału dźwięku i do każdej sceny dostosowuje zoptymalizowanie brzmienie. Pozwala to wyraźnie usłyszeć dialogi bohaterów czy uwagi komentatora sportowego, nawet przy niewielkiej głośności.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj