SAMSUNG Q90R

SAMSUNG Q90R
W tym roku Samsung zaproponował nową serię soundbarów „Q”, a Q90R jest najwyższym przedstawicielem w tej linii. Stanowi doskonałe uzupełnienie dla telewizora QLED Q90 i to nie tylko pod względem stylistyki i konstrukcji. Wielokanałowy dźwięk przestrzenny, technologie Dolby Atmos i DTS:X oraz dodatkowe funkcje sprawią, że oglądając ulubiony film widzowie przeniosą się w sam środek akcji na ekranie.

  • Soundbar Samsung Q90R został zaprojekowany przez mistrzów akustyki z Samsung i Harman Kardon.
  • Rzeczywisty wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 7.1.4 sprawi, że widzowie przeniosą się w centrum akcji.
  • Bezprzewodowe tylne kolumny, potęgują wrażenia podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki.
  • Funkcja adaptacji dźwięku poprawi wyrazistość dialogów, żeby nie stracić żadnego słowa.

Samsung konsekwentnie rozwija ofertę soundbarów. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, ponieważ coraz więcej osób równie mocno, co dobrą jakość obrazu, ceni sobie jakość dźwięku. Połączenie obu tych elementów pozwala przenieść kinowe wrażenia do własnego salonu. W tym roku firma zaproponowała nowy koncept, polegający na dopasowaniu konkretnych soundbarów do telewizorów z serii QLED. Najwyższy model Q90R będzie tworzył idealny duet z najbardziej zaawansowanym telewizorem QLED 4K – Q90.

Potęga dźwięku

Soundbar Q90 został stworzony we współpracy z mistrzami akustyki z Harman Kardon i jak przystało na najwyższy model, oferuje wszystko, co najlepsze, w tym Rzeczywisty wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 7.1.4. W połączeniu z technologią Dolby Atmos i DTS:X wrażenia będę jeszcze bardziej rzeczywiste.

Soundbar Q90R został wyposażony w 17 głośników, w tym centralny, boczny i głośniki skierowane ku górze. Dzięki tym ostatnim fala dźwięku uderza o sufit, sprawiając wrażenie, jakby dźwięk dobiegał z góry. Efektów dopełniają dwie tylne, bezprzewodowe kolumny, z głośnikami skierowanymi ku górze. W scenach, w których pada deszcz lub przelatuje samolot, efekt będzie niesamowity. Z kolei głośniki boczne kierują dźwięk bezpośrednio w prawą i lewą stronę, odbijając go od ścian. Tym samym widzowie mogą liczyć na jeszcze bardziej realistyczne wrażenia, jakie dostarcza dźwięk przestrzenny.

Wśród nowości, oferowanych przez ten soundbar jest Funkcja adaptacji dźwięku, która analizuje i rozpoznaje rodzaj dźwięku towarzyszącego treściom odtwarzanym na ekranie telewizora, a następnie automatycznie optymalizuje brzmienie. Dzięki temu dialogi zawsze będę dobrze słyszalne – nawet przy niskim poziomie głośności (10 lub mniej).

Co więcej, soundabar automatycznie podnosi jakość odtwarzanych dźwięków nawet do 32 bitów, zapewniając czystsze i pozbawione zniekształceń brzmienie. Daje to pewność, że dźwięk będzie można usłyszeć dokładanie tak, jak chciał tego twórca, i to bez względu na to, czy będą to efekty specjalne, filmowe dialogi czy muzyka.

Idealnie zgrany duet

Soundbar Q90R spotęguje wrażenia podczas oglądania filmów czy grania. W połączeniu z telewizorem 4K UHD z HDR10+ widzowie będą mogli doświadczać prawdziwie kinowych wrażeń we własnym domu. Soundbar został bowiem wyposażony w funkcję emisji sygnału 4K.  Nie mogło także zabraknąć Trybu gry – który po wykryciu aktywnej konsoli uruchomi się automatycznie. Nie trzeba będzie za każdym razem zmieniać ustawień i można będzie skupić się na akcji.

Ten soundbar stworzy zgraną parę również ze smartfonem. Dzięki możliwości połączenia przez Bluetooth dom wypełni się ulubioną muzyką – bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów.

Soundbar Samsung Q90R – specyfikacja

Informacje ogólne           

Liczba kanałów: 7.1.4

Typ głośników: Soundbar z bezprzewodowym subwooferem oraz tylnymi głośnikami bezprzewodowymi

Ilość głośników w listwie: 17, w tym głośnik centralny, boczny i głośniki skierowane ku górze

Moc całkowita: 510 W

Rozmiar membrany subwoofera: 8″

 Odtwarzane nośniki / formaty      

Formaty: MP3, WMA, AAC, OGG, FLAC, WAV, ALAC, AIFF

Właściwości wideo         

4K Pass -through

HDR 10+

3D Video Pass

Właściwości audio          

Szeroki zakres dźwięku (Wide Range Tweeter)

Dolby Digital Plus / DTS:X /DTS 5.1

HD Audio Decoding

UHQ 32bit Audio Decoding

Surround Sound Expansion

Liczba trybów DSP: 4 (SSE, Game Pro, Standard, Adaptive)

Tryb Game Pro

Adaptive Sound

Dolby ATMOS

Inne                                   

Wi-Fi

Wejście HDMI x2

Wyjście HDMI

HDMI-CEC

Kanał zwrotny audio (ARC)

Optyczne wejście audio

Bluetooth 4.0

Bluetooth Power On

Auto Power Link

Spotify Connect

Wymiary                           

Soundbar: 1226 * 83 * 136 mm

Subwoofer: 205 * 402 * 403 mm

Akcesoria                         

Pilot zdalnego sterowania

Uchwyt do montażu do ściany

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj