SAMSUNG QLED Q800T

SAMSUNG QLED Q800T
Wejdź do świata najwyższej rozdzielczości

Od debiutu telewizorów z rozdzielczością 8K minęły już dwa lata. Od tego czasu Samsung cały czas pracował nad udoskonaleniem modeli zaprojektowanych z myślą o widzach, dla których jakość obrazu liczy się najbardziej. W tym roku zadebiutował QLED Q800T dostępny z ekranami o rozdzielczości 65,75 i 82 cale, wykorzystujący sztuczną inteligencję i potężny Procesor Quantum 8K, który analizuje obraz i dźwięk, pozwalając widzom odkryć zupełnie nowy wymiar rzeczywistości.

  • Dzięki technologii sztucznej inteligencji, której sercem jest Procesor Quantum 8K, w telewizorze Q800T automatycznie poprawiana jest jakość obrazu i dźwięku wyświetlanych przez nas materiałów.
  • Funkcja Inteligentnego Skalowania do 8K sprawia, że wszystko, co oglądamy zostanie podniesione do rozdzielczości jak najbliższej 8K*.
  • O kinową jakość dźwięku zadbają takie funkcje, jak Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS+) czy Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA).
  • Model Q800T został wzbogacony także o nowe możliwości połączenia ze smartfonem, dzięki funkcjom Dotknij i Wyświetl czy Multi View.

Perfekcja w każdym calu

Tegoroczny QLED 8K Q800T to telewizor dla widzów, którzy nie uznają kompromisów. Dzięki wykorzystaniu 33 mln pikseli, każda klatka filmu stanie się niezwykle wyraźna. O wysoką jakość obrazu dba Procesor Quantum 8K, który analizuje oglądanie treści w czasie rzeczywistym. Przy wykorzystaniu technologii Inteligentnego Skalowania do 8K*, poprawia jakość oglądanych materiałów do rozdzielczości jak najbliższej 8K. Dzięki temu widzowie mogą obejrzeć swoje ulubione filmowe produkcje czy własne archiwalne nagrania w zupełnie nowej odsłonie – z większym bogactwem kolorów, szczegółów i lepszym kontrastem. Z kolei Funkcja Adaptacji Obrazu sprawia, że pora dnia czy oświetlenie panujące w pomieszczeniu przestają mieć znaczenie. Telewizor sam reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność ekranu tak, aby nie umknął nam żaden szczegół. O perfekcyjne wrażenia z oglądania zadba także Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, czyli technologia, która z każdej sceny wydobędzie pełnię czerni i bieli, dając jeszcze lepszy kontrast.

Dźwięk, który podąża za akcją

Q800T ma także wiele do zaoferowania pod względem jakości dźwięku. Teraz, dzięki nowemu systemowi głośników, widzowie mogą doświadczać bardziej realistycznego brzmienia. Wrażenie to potęguje także funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS+), która wykorzystuje oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji w celu dostosowania ruchu do akcji rozgrywającej się na ekranie. Ponadto Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) sprawia, że kiedy w pobliżu pojawia się dźwięk szumu wydobywającego się z czajnika albo za ścianą rozpoczynają się prace remontowe, już nie musimy odruchowo sięgać po pilota, aby pogłośnić telewizor. Funkcja sama wykrywa zmiany dźwiękowe. Kiedy hałas ucichnie głośność automatycznie wróci do pierwotnego poziomu.

Inteligentne Smart TV

Telewizor podłączony do Internetu i charakteryzujący się szybką i wygodną obsługą stał się już nowym standardem. Dlatego w modelu QLED 8K, oprócz dobrze znanych rozwiązań, takich jak obsługa za pomocą Jednego Pilota, znajdziemy dodatkowe funkcje, które jeszcze lepiej odpowiedzą na potrzeby widzów. Dzięki funkcji Dotknij i Wyświetl, użytkownicy będą mogli otrzymać lustrzaną kopię smartfona na dużym ekranie, jedynie poprzez dotknięcie telefonem do obudowy telewizora. Z kolei funkcja Multi View pozwoli podzielić nasz ekran na dwie części, dzięki czemu z jednej strony znajdą się aktualnie oglądane przez na treści, a druga pokaże ekran naszego urządzenia mobilnego.

*Działanie funkcji Inteligentnego Skalowania zależy od jakości i rodzaju materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera lub w trybie Gra. Funkcja nie dotyczy modelu Q60T

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj