SAMSUNG SUHD

SAMSUNG SUHD
W audiofilskim zaścianku - nuda, zastój, ponura monotonia i brak spektakularnych wydarzeń, który od czasu do czasu urozmaicają tanie sensacyjki wywoływane absurdalnie wysokimi cenami urządzeń droższych niż Wielki Zderzacz Hadronów. Za to w branży wideo - fajerwerki, demonstracje i pokazy, które porywają nawet ślepych. Wśród najaktywniejszych znajduje się Samsung, który właśnie zaprezentował nowe wyświetlacze UHD, tylko że w klasie deluxe premium plus

Firma Samsung Electronics zaprezentowała bogatą ofertę telewizorów SUHD TV, wyznaczając nowe standardy jakości treści UHD i zapewniając całkowicie nowy poziom komfortu oglądania. Telewizor SUHD rozpoczyna erę telewizorów wykorzystujących technologię wyświetlania opracowaną przez firmę Samsung, silnik remasterujący SUHD oraz funkcje Smart TV oparte na systemie Tizen.

Innowacyjny telewizor SUHD to milowy krok w rozwoju technologii UHD. Obce są mu ograniczenia typowe dla starszych wyświetlaczy, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu, niezwykle głęboki kontrast, olśniewającą jasność i spektakularne kolory.

Telewizory Samsung SUHD wyposażono w wiele nowych, ciekawych funkcji: silnik remasterujący SUHD zapewnia niezrównaną jakość obrazu, stylowy zakrzywiony ekran oferuje niezapomniane wrażenia wizualne, a funkcje Smart TV oparte na systemie Tizen ułatwiają użytkownikom dostęp do ich ulubionych treści.

Dzięki bogatym tradycjom i duchowi innowacyjności wciąż pokonujemy kolejne ograniczenia, oferując użytkownikom nowe możliwości w dziedzinie domowej rozrywki – podkreślił HS Kim, prezes działu wyświetlaczy w Samsung Electronics. Niezależnie od źródła, z którego pochodzą treści, Samsung oferuje najwyższą jakość obrazu w branży, a nowe telewizory SUHD pozwolą nam zachować status lidera. Użytkownicy mogą mieć pewność, że jesteśmy niezwykle zdeterminowani w dążeniu do ciągłego podnoszenia poziomu domowej rozrywki w nadchodzących latach.

Niezrównana jakość obrazu

Dzięki wykorzystaniu opracowanej przez Samsung przyjaznej dla środowiska powłoki nanokrystalicznej oraz inteligentnego silnika remasterującego SUHD zapewniającego doskonałą jakość obrazu telewizory Samsung SUHD oferują niezrównany kontrast, jasność, reprodukcję barw i poziom szczegółów, a wszystko to z myślą o najwyższym komforcie oglądania.

Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV transmituje światło o różnej barwie w zależności od długości fali, umożliwiając najdoskonalsze odwzorowanie barw i największą efektywność świetlną wśród dostępnych dziś odbiorników. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, oferując użytkownikom 64 razy lepszą ekspresję kolorów niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów.

Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności (biel jest 2,5-krotnie jaśniejsza niż na ekranie konwencjonalnego telewizora). Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.

Dzięki współpracy z 20th Century Fox, czołowym hollywoodzkim studiem filmowym, firma Samsung mogła zoptymalizować dostępne treści tak, aby spełniały najwyższe standardy jakości SUHD.

Ostatnio firma Samsung nawiązała współpracę z Fox Innovation Lab, w ramach której – specjalnie z myślą o telewizorach SUHD – zremasterowane zostały liczne sceny filmu Exodus. Efekt był spektakularny, film zyskał bardziej nasycone kolory i niezwykle realistyczne sceny.

Ponadto w telewizorach Samsung SUHD wykorzystano przyjazne dla środowiska technologie zapewniające najwyższą w klasie efektywność energetyczną i niezawodność.

Wyrafinowany i udoskonalony zakrzywiony ekran

Gdy w roku 2013 firma Samsung wprowadziła na rynek telewizor o zakrzywionym ekranie, jakość domowej rozrywki niezwykle wzrosła. Inspiracją dla niezwykłego kształtu telewizora Samsung, zaprojektowanego w duchu minimalizmu, była nowoczesna sztuka i architektura.

Telewizor Samsung SUHD TV JS9500 wyróżnia się zaprojektowaną przez Samsung fazowaną ramką, która nadaje ekranowi większą głębię i sprawia, że zawieszony na ścianie telewizor wygląda jak dzieło sztuki.

W przypadku modelu SUHD TV JS9000 dopracowano również wygląd tylnego panelu, któremu nadano efektowny, falisty kształt, dzięki czemu telewizor prezentuje się niezwykle stylowo z każdej strony.

Nowy telewizor Smart TV to nowa definicja przyszłego centrum rozrywki Od 2015 roku wszystkie telewizory Samsung Smart TV, w tym nowy telewizor SUHD, będą oparte na otwartej platformie Tizen obsługującej standard sieciowy dla rozwoju aplikacji TV. Dzięki wykorzystaniu systemu Tizen nowa platforma Smart TV firmy Samsung nie tylko oferuje wiele nowych funkcji, lecz także pozwala użytkownikom na intuicyjny dostęp, zapewniając im bardziej zintegrowane centrum rozrywki oraz znacznie większy wybór treści.

Nowy interfejs użytkownika Smart Hub firmy Samsung jest bardziej elastyczny oraz interaktywny, co ułatwia użytkownikom dostęp do żądanych treści. Uproszczono go do jednego ekranu, na którym wyświetlane są elementy wykorzystywane ostatnio przez użytkownika oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki.

Dzięki funkcji Quick Connect Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje smartfony Samsung po sparowaniu urządzeń za pomocą technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Treści wideo można przesyłać ze smartfona Samsung do telewizora Smart TV po naciśnięciu przycisku. Użytkownicy mogą oglądać telewizję na swoich urządzeniach mobilnych bez konieczności pobierania żadnych aplikacji ani wprowadzania skomplikowanych ustawień.

Konsumenci zyskają dostęp do filmów i programów telewizyjnych w jakości UHD dostarczanych przez takich operatorów jak Amazon, Comcast, DIRECTV i M-GO. Ponadto firma Samsung we współpracy z M-GO, spółką joint venture założoną przez Technicolor i DreamWorks Animation, oferującą wysokiej jakości usługę TVOD, uruchomiła nową usługę pobierania filmów UHD wykorzystującą istniejący pakiet wideo UHD. Usługa pobierania wykorzystuje standardy stowarzyszenia SCSA (Secure Content Storage Association). W 2015 roku usługa ta umożliwi dostęp do najwyższej jakości treści — zarówno w telewizorach Samsung SUHD, jak i UHD.

Samsung Sports Live pozwala na oglądanie transmisji imprez sportowych i jednoczesne śledzenie wyników zespołów i poszczególnych zawodników na tym samym ekranie. Samsung nawiązał także współpracę z globalnymi producentami gier w celu stworzenia obszernego i zróżnicowanego katalogu.

Samsung wprowadza autorską platformę Milk Video umożliwiającą klientom odkrywanie, gromadzenie i łatwe udostępnianie najlepszych filmów zamieszczonych w Internecie. Milk Video to aplikacja oferująca dostęp do najpopularniejszych i najciekawszych wideoklipów publikowanych w Internecie oraz do płatnych treści dostarczanych przez coraz liczniejszą grupę (obecnie prawie 50) partnerów.

Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą rozpocząć dzień nieco łatwiej dzięki funkcji Briefing on TV. Samsung Smart TV może pełnić funkcję budzika — dzięki synchronizacji z urządzeniami mobilnymi Samsung telewizor włączy się w wyznaczonym czasie, a na dużym ekranie wyświetlone zostaną istotne informacje, takie jak godzina, plan na dany dzień oraz informacje o pogodzie.

Platforma Samsung oparta na systemie Tizen pozwala na włączenie odbiorników Smart TV Samsung do znacznie większego ekosystemu treści, umożliwiając łatwą współpracę z wieloma partnerami przy maksymalnej elastyczności i bezkonkurencyjnej dostępności.

Kompatybilność systemu Tizen z innymi urządzeniami sprawia, że Smart TV Samsung może stać się centrum sterowania inteligentnym domem. Nowy Smart TV Samsung z systemem Tizen wyznacza standard dla przyszłych odbiorników Smart TV, podnosząc jakość doznań związanych z korzystaniem z tej formy rozrywki. Samsung wprowadzi na rynek trzy serie telewizorów SUHD — JS9500, JS9000 i JS8500 — o dziewięciu różnych przekątnych ekranu (od 48 do 88 cali), dzięki czemu klienci oczekujący doskonałej jakości obrazu będą mogli wybrać telewizor, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj