SAMSUNG ULTRA HIGH QUALITY

SAMSUNG ULTRA HIGH QUALITY
Na targach CES® 2017 Samsung zaprezentuje m.in. 32-bitową technologię dźwięku Ultra High Quality oraz flagowy odtwarzacz UHD Blu-ray.

Na targach CES® 2017 Samsung zaprezentuje przyszłość urządzeń audio

Nowe produkty audio firmy Samsung oferują dźwięk Ultra High Quality (UHQ), który zmieni doznania w odbiorze muzyki odtwarzanej na urządzeniach domowych

Seul, Korea – 28 grudnia 2016 r. – firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła swój najnowszy asortyment produktów audiowizualnych przeznaczonych do domu, w tym głośnik bezprzewodowy H7, nowy soundbar i odtwarzacz UHD Blu-Ray.

Samsung utrzymuje pozycję lidera na rynku domowych technologii audio-wideo od ponad 10 lat, a także aktywnie inwestuje w rozwój tych urządzeń. Dzięki temu nowy asortyment produktów audio-wideo firmy na rok 2017 cechuje przede wszystkim innowacyjność. Nowe urządzenia wyróżnia eleganckie i minimalistyczne wzornictwo oraz jeszcze lepsza współpraca wielu urządzeń.

Rozwiązanie 32-bitowej technologii audio UHQ firmy Samsung zapewnia ultrawysoką jakość dźwięku

W nowym asortymencie specjalną pozycję zajmuje audio UHQ (Ultra High Quality) – zastrzeżona technologia firmy Samsung umożliwiająca uzyskanie 32-bitowego, bogatego, pełnego szczegółów dźwięku z dowolnego źródła zarejestrowanego w technologii od 8- do 24-bitowej.

Audio UHQ cechuje możliwość poprawy odtwarzanego materiału dźwiękowego do jakości 32-bitowej, zarówno w przypadku połączeń przewodowych, jak i bezprzewodowych. Technologia 32-bitowego audio tworzy dźwięk, którego jakość jest znacznie bliższa oryginalnemu nagraniu niż powszechne dziś audio HD, co zapewnia bogate brzmienie, które z niespotykaną klarownością ożywia każdą nutę.

Firma Samsung opracowała również własne algorytmy w celu doskonalenia ultrawysokiej jakości dźwięku, wykorzystując cechy zastrzeżonej technologii i ekspertyzę swojego najnowocześniejszego laboratorium audio znajdującego się w Stanach Zjednoczonych.

W nowych soundbarach zastosowano technologię „anulowania zniekształceń”, która ogranicza zmiany dźwięku przez przewidywanie ruchów wewnętrznych zespołów głośnikowych i kontrolowanie ich w celu dostarczania dźwięku o doskonałych parametrach. Znakomicie sprawdza się to w głośniku niskotonowym, który często produkuje silny, niski dźwięk przy ruchu membrany większym i bardziej nieprzewidywalnym, niż inne zespoły głośnikowe. Algorytm „anulowania zniekształceń” może inteligentnie przewidzieć ruch elementów głośnika niskotonowego, kontrolować go i odtwarzać dokładniej i stabilniej niskie dźwięki.

Nowy propozycje firmy Samsung obejmują również „szerokopasmowy głośnik wysokotonowy”, który poszerza miejsce najlepszego odbioru audio w każdym pomieszczeniu, zwiększając obszar, w którym można rozkoszować się optymalnym dźwiękiem. Nowy profil zawiera również funkcję „Crystal Amplifier”, usuwającą szum, dzięki której możemy słuchać najbardziej precyzyjnego brzmienia w najszerszym zakresie.

Bezprzewodowy głośnik H7 to 32-bitowa technologia audio UHQ i eleganckie wzornictwo

Samsung przedstawi również nowy głośnik, który odzwierciedla potrzeby odbiorców audio klasy hi-fi – osiągnięcie, które już teraz zdobywa w branży uznanie i wyróżnienia.

 

Nowy bezprzewodowy głośnik Samsung H7, oferujący 32-bitową, ultrawysoką jakość dźwięku, otrzymał nagrodę CES Innovation 2017® za wspaniałą jakość dźwięku, znakomite wzornictwo i zapewnienie intuicyjnej obsługi. Głośnik ten stanowi zarówno osiągnięcie umacniające czołową pozycję Samsung w tej kategorii, jak i sztandarowy przyszłościowy produkt, który firma będzie dalej rozwijała.

Ta nagrodzona technologia 32-bitowego audio UHQ w połączeniu z emisją basów poniżej 35 Hz zapewnia dźwięk o szerokim paśmie w całym zakresie słyszalnym dla człowieka – od wysokich do niskich częstotliwości.

Głośnik wyposażono też w bardziej intuicyjny interfejs, który obsługiwać można za pomocą pokrętła – pozwala ono na dostosowanie poziomu głośności oraz wybór ulubionych list odtwarzania ze strumieniowych serwisów muzycznych. Dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu wykończeniu z metalu, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentom.

Nowy soundbar z wbudowanym głośnikiem niskotonowym

Nowy soundbar MS750 jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem firmy Samsung, w którym efekt subwoofera włączono bezpośrednio do jednostki podstawowej. Takie rozwiązanie, za sprawą którego bas jest zbalansowany i krystalicznie czysty, oznacza mniej sprzętów w domu. Dzięki technologii 32‑bitowego audio UHQ MS750 dostarcza wspaniały dźwięk kina domowego w telewizorach klasy premium bez potrzeby stosowania osobnego subwoofera.

 

Soundbar MS750 to niewielkie urządzenie, które możemy uruchomić jednocześnie z telewizorem Samsung. Wystarczy połączyć je jednym przewodem, aby włączając telewizor korzystać od razu z doskonałego dźwięku.

W najnowszych systemach domowego audio firmy Samsung wprowadzono również usprawnienia w rozwiązaniu do montażu naściennego, dzięki opcjonalnemu, prostemu w użyciu wspornikowi w kształcie litery „I” łączącemu telewizor bezpośrednio z soundbarem. Takie podejście upraszcza cały montaż – do zainstalowania jest jeden wieszak, co sprawia, że w ścianie wystarczy wywiercić tylko jeden otwór.

Wszechstronny odtwarzacz Blu-Ray Samsung M9500 UHD

Blu-Ray Samsung M9500 UHD jest odtwarzaczem najwyższej klasy. To urządzenie, które zapewnia optymalne wrażenia wizualne z oglądania filmów czy seriali w UHD, dzięki wykorzystaniu technologii HDR. Ponadto odtwarzacz Blu-Ray UHD firmy Samsung automatycznie optymalizuje ustawienia ekranu i dźwięku, analizując odtwarzany materiał. Oznacza to, że będziemy teraz mogli bez problemu korzystać z różnych treści bez konieczności zmiany ustawień telewizora i urządzeń audio.

 

Telewizor i odtwarzacz możemy obsługiwać za pomocą pilota do telewizora (Samsung Smart Control) z wykorzystaniem protokołu Bluetooth. W nowym dostępnym w M9500 trybie Private Cinema dźwięk telewizora można przenieść na słuchawki działające za pośrednictwem Bluetooth®, co daje większą swobodę oglądania filmów czy też grania.

Nowe funkcje do odtwarzacza Blu-Ray UHD, które zostaną wprowadzone w 2017 roku, obejmują też jeszcze bardziej ulepszoną łączność z innymi urządzeniami. Będziemy mogli między innymi oglądać ulubione tytuły z płyt Blu-Ray na urządzeniach mobilnych. Ponadto materiały nagrane kamerami 360 takimi jak np. Gear 360 będzie można ze smartfona przesyłać na ekran telewizora za pośrednictwem odtwarzacza Samsung M9500 UHD.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj