SAMSUNG WAM7500 & WAM6500

SAMSUNG WAM7500 & WAM6500
Koreańczycy zapowiadają nowe kolumny omnipolarne, opracowane w ich supernowoczesnym laboratorium w kalifornijskiej Valencii

Firma Samsung ogłosiła, że na międzynarodowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2015 zaprezentuje nowe produkty audio, w tym głośniki WAM7500/6500 oraz rozszerzoną ofertę zakrzywionych soundbarów.

WAM7500/6500 jest nową koncepcją zapewnienia bogatych doznań akustycznych niezależnie od pozycji użytkownika w stosunku do urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników emitujących dźwięk w jednym kierunku zestaw WAM7500/6500 wypełnia dźwiękiem całe pomieszczenie.

Przełom w podejściu do odtwarzania dźwięku polega na wykorzystaniu autorskiej technologii „Ring Radiator”, która umożliwia rozchodzenie się dźwięku w promieniu 360 stopni, przy idealnej równowadze między tonami wysokimi i niskimi.

Wiemy, że mnóstwo ludzi uwielbia słuchać muzyki, dlatego rozszerzamy naszą ofertę o wysokiej jakości bezprzewodowy sprzęt audio do użytku domowego – powiedział Jurack Chae, starszy wiceprezes firmy Samsung Electronics. Dzięki nowym głośnikom WAM7500/6500 można cieszyć się krystalicznym dźwiękiem w każdym miejscu, a zakrzywione listwy głośnikowe są doskonałym uzupełnieniem telewizora.

W projektowaniu głośników WAM7500/6500 uczestniczyło między innymi nowe, supernowoczesne laboratorium audio firmy Samsung w Valencii (Kalifornia). Do ich budowy wykorzystano materiały wysokiej klasy, dzięki czemu obudowa głośników elegancko komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrza. Przygotowano dwie wersje głośników: stacjonarną (WAM7500) i przenośną (WAM6500).

Wersja stacjonarna charakteryzuje się elegancką estetyką i wysoką jakością dźwięku. Wersja przenośna ma z kolei wbudowany akumulator, dzięki któremu z głośnika można korzystać zarówno w domu, jak i poza nim. Obydwa głośniki można łatwo podłączyć do telewizora, listwy głośnikowej lub urządzenia przenośnego.


Samsung zamierza także przedstawić pierwszą na świecie linię zakrzywionych soundbarów dopasowanych do rozbudowywanej oferty zakrzywionych telewizorów obecnych na rynku od połowy 2014 r. Oprócz serii 7500 pojawią się też serie 8500, 6500 i 6000. Wszystkie cztery będą optymalnie harmonizowały z zakrzywionymi telewizorami Samsung o przekątnej ekranu od 45 do 78 cali.

Atutem nowej serii listew głośnikowych 8500 będzie podwyższona jakość dźwięku uzyskana dzięki wielokanałowemu układowi 9.1, z głośnikiem dialogowym oraz dodatkowymi głośnikami bocznymi z obu stron listwy. Taka konfiguracja spotęguje wrażenie zanurzenia w brzmieniu poprzez wzbogacenie dźwięku przestrzennego.

Te i inne produkty zostaną oficjalnie zaprezentowane w czasie targów CES 2015.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj