SENNHEISER AMBEO x SONY 360 REALITY AUDIO

SENNHEISER AMBEO x SONY 360 REALITY AUDIO
Soundbar Sennheiser Ambeo wspiera Sony 360 Reality Audio

Firma Sennheiser poinformowała, że wielokrotnie nagradzany soundbar AMBEO od teraz wspiera kolejny format trójwymiarowego dźwięku stosowany w procesie tworzenia muzyki. Oprócz 3D Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X, soundbar obsługuje format Sony 360 Reality Audio, który wykorzystuje opartą na obiektach technologię 360 Spatial Sound firmy Sony do umieszczania poszczególnych dźwięków w sferycznym polu dźwiękowym. Muzyki, stworzonej w 360 Reality Audio, można słuchać za pośrednictwem kompatybilnych usług streamingowych.

360 Reality Audio to nowe doświadczenie muzyczne, które wykorzystuje opartą na obiektach technologię 360 Spatial Sound firmy Sony. Poszczególne dźwięki, takie jak wokale, chórki, fortepian, gitara, bas, a nawet dźwięki publiczności na żywo, można umieścić w sferycznym polu dźwiękowym 360, dając artystom i twórcom nowy sposób wyrażania swojej kreatywności. Słuchacze mogą zanurzyć się w dźwięku zgodnie z zamierzeniami artystów i twórców, podczas gdy zawartość muzyczną utworzoną w tym nowym formacie można wygodnie odtwarzać za pośrednictwem kompatybilnych serwisów strumieniowego przesyłania muzyki.

Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji użytkownicy soundbara AMBEO mogą uzyskać dostęp do treści 360 Reality Audio za pośrednictwem Google Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki w 3D bez żadnych dodatkowych urządzeń. Obecnie streaming 360 Reality Audio za pośrednictwem Chromecasta oferuje serwis  nugs.net, a dodatkowe usługi i treści mają się pojawić wkrótce.

„Cieszymy się, że soundbar AMBEO z niesamowitym, realistycznym dźwiękiem 3D obsługuje technologię 360 Reality Audio firmy Sony” – mówi Maximilian Voigt, menedżer produktu w firmie Sennheiser. „Nasi klienci mogą teraz przesyłać strumieniowo muzykę i cieszyć się wyjątkowym dźwiękiem przestrzennym, po prostu pobierając najnowszą aktualizację firmware’u bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu, co zapewnia jeszcze większą wygodę”.

Soundbar AMBEO firmy Sennheiser zapewnia dźwięk 5.1.4 z mocnym basem bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników lub zewnętrznego subwoofera. Oprócz 360 Reality Audio jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X. Dzięki technologii Upmix AMBEO Soundbar może również odtwarzać dźwięk stereo i 5.1 z oszałamiającym efektem 3D. Soundbar oferuje pięć różnych ustawień wstępnych (film, muzyka, sport, wiadomości i neutralny), dostosowanych do różnych scenariuszy i typów treści, które precyzyjnie dobierają nie tylko częstotliwości, ale także charakterystykę dźwięku 3D. Z kolei aplikacja Smart Control firmy Sennheiser umożliwia użytkownikom dostosowywanie ustawień akustycznych za pomocą inteligentnych urządzeń, w tym ustawień wstępnych, personalizację dźwięku za pomocą korektora i wybór jednego z trzech różnych trybów AMBEO.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj