SENNHEISER NA AUDIO VIDEO SHOW 2016

SENNHEISER NA AUDIO VIDEO SHOW 2016
Gwiazdą tegorocznego Audio Video Show będzie kosztujący 50 tys. euro zestaw słuchawkowy Sennheiser HE-1.

Audio Video Show jest największym wydarzeniem branży audio w Polsce. W tym roku wystawa ma swoją jubileuszową dwudziestą edycję. Odbywa się w kilku znanych warszawskich hotelach w centrum oraz na Stadionie Narodowym. Tam właśnie pojawi się Sennheiser z gwiazdą imprezy – słuchawkami HE 1.

W 2015 roku wśród licznych niecodziennych produktów odwiedzający mogli między innymi posłuchać legendarnych słuchawek z 1991 roku – Sennheiser Orpheus. Wówczas było już wiadomo, że firma powróci z następcą tej słynnej konstrukcji. I w marcu 2016 roku miała miejsce oficjalna polska premiera słuchawek elektrostatycznych HE 1, które tradycję Orpheusa przenoszą na zupełnie nowy poziom.

Serce dedykowanego tym słuchawkom wzmacniacza to osiem lamp elektronowych, które pracują w klasie określanej jako Cool Class A. Prąd znamionowy kierowany do słuchawek wynosi zaledwie ok. 5 woltów, co jest niespotykane w słuchawkach elektrostatycznych. Sygnał z materiałem muzycznym jest symetrycznie przesyłany do wzmacniacza wysokich napięć, zintegrowanego w słuchawkach, i wzmacniany dopiero w tym miejscu. Takie rozwiązanie gwarantuje ekstremalnie wysoką wierność charakterystyki impulsowej.

System HE 1 wykorzystuje osiem referencyjnych konwerterów cyfrowo-analogowych ESS SABRE ES9018, które pracują z rozdzielczością 32 bit i częstotliwością próbkowania aż 384 kHz lub też z sygnałami DSD z częstotliwością 2,8 MHz oraz 5,6 MHz w przypadku symetrycznych sygnałów analogowych.

Układy elektroniczne systemu mają w pełni symetryczną konstrukcję. W rezultacie dźwięk jest reprodukowany niemal bez zniekształceń: dla częstotliwości 1 kHz i przy ciśnieniu akustycznym wynoszącym 100 decybeli, całkowite zniekształcenia harmoniczne systemu wynoszą zaledwie 0,01%. Podczas Audio Video Show będzie można skorzystać z kilkuminutowej sesji odsłuchowej systemu HE 1. Wraz ze słuchawkami pracować będzie audiofilskiej klasy odtwarzacz i DAC marki Accuphase.

Sennheiser zaprezentuje także inne modele słuchawek: audiofilskie HD 800 S, HD 800 i HD 700, kultowe otwarte HD 650 i HD 600, zamknięte HD 630VB oraz całą linię MOMENTUM. Ponadto grać będą audiofilskie wzmacniacze słuchawkowe HDVD 800. Ale to nie wszystko. W tym roku na stanowisku Sennheisera obecne będą także wszystkie najważniejsze linie słuchawek konsumenckich, takich jak nowe serie HD 500, HD 400 oraz HD 200 czy linia URBANITE.

AUDIO VIDEO SHOW 2016
4-6 listopada 2016
Stadion Narodowy, Warszawa
Sala nr 141

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj