SONO LUMINUS STUDIOS

SONO LUMINUS STUDIOS
Idylliczne krajobrazy, rajskie otoczenie, wspaniałe studia nagraniowe... W takich warunkach powstają płyty amerykańskiej wytwórni Sono Luminus powstałej w 1995 roku z inicjatywy Sandy Lerner i Lena Bosacka, założycieli internetowego giganta Cisco Systems

Wytwórnia działa w maleńkiej miejscowości Boyce w stanie Virginia, a jej siedzibą jest mieszcząca obecnie m.in. dwa studia nagraniowe blisko 100-letnia Emmanuel Episcopal Chapel.

Firma słynie z najwyższej jakości nagrań, które są wypuszczane m.in. jako wielokanałowe pliki DXD oraz na płytach Pure Blu-ray Audio. Na swoim koncie ma już m.in. kilkanaście nominacji oraz dwie nagrody Grammy za realizacje dźwiękowe.

Mało kto wie, że Sono Luminus została założona przez ludzi, którzy stworzyli i rozwijają jedno z największych przedsiębiorstw świata – informatycznego giganta Cisco Systems.

Sandy i Len początkowo wyznaczyli Sono Luminus rolę studia nagraniowego świadczącego usługi dla innych wytwórni, z czasem jednak zdecydowali się na własne produkcje, od razu zdobywając uznanie za wyznaczanie najwyższych standardów.

W samodzielnym starcie dopomogło im wykupienie katalogu zacnej wytwórni Dorian, która wydając ambitny klasyczny repertuar nie zaniedbywała jakości nagrań. Sono Luminus również nie ima się łatwych projektów, a swoje studia dostosowała do specyfiki muzyki poważnej i akustycznej. Więcej – tutaj.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj