SONOS BEAM (GEN 2)

SONOS BEAM (GEN 2)
Sonos prezentuje Beam (Gen 2) ze wsparciem dla Dolby Atmos 

Sonos zaprezentował swój najnowszy produkt – Beam  (Gen 2). To kolejna odsłona soudbara z poprawioną względem poprzednika głębią i czystością dźwięku.  Dodatkowo głośnik wspiera technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Beam (Gen 2) będzie  dostępny w sklepach od 5 października w cenie 2199 złotych. Przedsprzedaż rusza dzisiaj. Jak każdy  produkt firmy, głośnik oferuje dostęp do ponad 100 serwisów streamingowych przez aplikację Sonos.

 

Nowa generacja urządzenia zapewnia: 

3D Audio z Dolby Atmos: technologię dźwięku przestrzennego, dzięki której można poczuć, że jest się w  centrum wydarzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów dźwięku przestrzennego, gdzie dźwięk  miksowano z myślą o konkretnych kanałach, Dolby Atmos działa na zasadzie obiektów w trójwymiarowej  przestrzeni. Każdy z nich to osobne źródło dźwięku. Niezależnie czy to samolot przelatujący nad głową, dźwięk kroków w pomieszczeniu czy samochody wyścigowe – usłyszymy je dokładnie w tym miejscu, w  którym powinny być. 

Poprawiony dźwięk, ten sam rozmiar: dzięki nowemu, mocniejszemu procesorowi oraz wyrównaniu  czasowemu, dźwięk odtwarzany przez Beam (Gen 2) otacza słuchacza. Głośnik jest także kompatybilny z  HDMI-ARC, więc wspiera nowe formaty audio; 

Elegancki design: Beam (Gen 2), podobnie jak Arc, wyposażono w plastikowy grill; minimalizm wzornictwa  sprawia, że Beam będzie pasował do każdego wnętrza. 

Ekologiczne opakowanie: pudełko jest wykonane z papieru, który może być poddany recyklingowi. W  opakowaniu nie zastosowano tworzyw jednorazowego użytku. 

Beam (Gen 2), podobnie jak pozostałe produkty firmy, został dostrojony przy udziale Rady Dźwięku Sonos.  Jej członkami są inżynierowie dźwięku, producenci muzyczni, laureaci nagród Grammy i Oskarów. Każdy  użytkownik może także skorzystać z dostrojenia za pomocą technologii Trueplay. Dopasowuje ona  emitowany dźwięk do charakterystyki akustycznej pomieszczenia. 

Soundbar może leżeć na szafce RTV lub zostać przymocowany do ściany zaprojektowanym dla niego  uchwytem. Beamem sterować da się pomocą aplikacji Sonos, pilota od telewizora, asystentów  głosowych*, Apple AirPlay 2 czy aplikacji serwisów streamingowych. Do zestawu, dla jeszcze lepszych  doznań dźwiękowych, można dołączyć także głośniki tylne i subwoofer. 

„Hollywood at Home, czyli zapewnienie kinowej jakości dźwięku w domu, to kierunek rozwoju produktów  Sonos. Za sukces tej strategii w dużym stopniu odpowiada Beam. Głośnik jest jednym z najchętniej  wybieranych soundbarów w swojej kategorii cenowej” – mówi Patrick Spence, CEO w firmie Sonos.  „Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w zapewnianiu dźwięku na najwyższym poziomie  znaleźliśmy sposób, aby udoskonalić Beama pod względem jakości dźwięku i nowych funkcji, zachowując  jego kompaktową formę.” 

Nowe formaty audio: Amazon Music Ultra HD i Dolby Atmos Music 

Jeszcze w tym roku na wybranych rynkach Sonos wprowadzi wsparcie dla standardu Amazon Music Ultra  High Definition, który umożliwia odtwarzanie bezstratnego audio do 24-bit i 48kHz na urządzeniach  producenta. Kolejnym wprowadzanym standardem jest Dolby Atmos Music, który daje poczucie otoczenia  dźwiękiem. Ultra HD, dostępne dla wszystkich subskrybentów Amazon Music Unlimited bez żadnych  dopłat, zadziała na wszystkich urządzeniach Sonos poza Play:1, Play:3, Playbar, Playbase. Ponadto  amerykański producent wprowadzi obsługę dla DTS Digital Surround. Kodek ten będzie wspierany przez  Playbar, Playbase, Amp, obie generacje Beama oraz Arc. 

*dostępność asystentów głosowych zależy od kraju

 

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj