Sonus faber Homage 2023

Sonus faber Homage 2023
Sonus faber prezentuje nową generację swojej kultowej i wielokrotnie nagradzanej kolekcji Homage składającej się z czterech premierowych produktów. 

Rozwój obecnej kolekcji podkreśla włoskie dziedzictwo Sonus faber, zaangażowanie w kunszt  rzemieślniczy i krok naprzód w portfolio produktów marki, oddając hołd instrumentom  muzycznym, które zainspirowały stworzenie tej wyjątkowej kolekcji. Homage jest hołdem dla  geniuszu utalentowanych konstruktorów instrumentów muzycznych i tradycji tworzenia lutni,  której początki sięgają miasta Cremona we Włoszech. 

Słynne włoskie rodziny, w tym Amati, Guarneri i Stradivari, dążyły do osiągnięcia najwyższego  uznania i pozycji w swoim rzemiośle, tworząc ponadczasowe dzieła sztuki cenione za  doskonałość dźwięku i pożądane ze względu na wysublimowane piękno. Zainspirowany  geniuszem tych twórców oraz ich perfekcyjną techniką i intuicją, Sonus faber opracował kolekcję Homage, łącząc nowoczesne technologie z bezkompromisowymi, naturalnymi  materiałami i wyrafinowanym designem, aby uzyskać doznania pobudzające wszystkie zmysły. 

“Najbardziej złożonym, ale także ekscytującym momentem dla projektanta jest chwila, w  której zostaje wezwany do ulepszenia ponadczasowej ikony” – powiedział szef działu  projektowania Livio Cucuzza. „Jak wprowadzać innowacje do produktu, którego wizerunek  jest odporny na upływ czasu i zmieniające się trendy w modzie? Jedynym sposobem jest  cofnąć się o krok, zastanowić i głęboko zrozumieć, dlaczego ten produkt został pierwotnie  stworzony. Zmierzyłem się z tym wyzwaniem bezpośrednio z moim zespołem w Sonus faber. Trzecia generacja Homage była pierwszym projektem, nad którym pracowałem, a  najnowsza premiera, którą przedstawiamy, to piąta odsłona – najbardziej rozwinięta,  najbardziej dojrzała, ale równie autentyczna i wyjątkowa. Historia, która się powtarza,  przecinając ścieżkę ewolucji na różnych etapach mojego własnego życia, nigdy nie  przestając mnie fascynować i napawać dumą, że jestem jej częścią.” 

Nowa generacja kolekcji Homage będzie reprezentowana przez cztery modele dostępne w trzech wykończeniach – czerwonym, wenge i grafitowym. Nowe modele zostały wyposażone w najnowszą technologię INTONO, wykorzystują nową filozofię spójności fazowej, nową wtyczkę fazową oraz innowacyjne technologie w konstrukcji przetwornika niskotonowego. 

  • Guarneri (5 generacja) 
  • Serafino (2 generacja) 
  • Amati (5 generacja) 
  • Vox (3 generacja) 

Nowa kolekcja Homage będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Sonus  faber w Stanach Zjednoczonych od stycznia 2023 roku, a wkrótce potem w pozostałych  częściach świata. 

]

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj