SONUS FABER LUMINA II & LUMINA V

SONUS FABER LUMINA II & LUMINA V
SONUS FABER ROZSZERZA WIELOKROTNIE NAGRODZONĄ KOLEKCJĘ LUMINA O DWA NOWE MODELE

Premierowe modele Lumina stanowią prostą, zrównoważoną kombinację oferującą możliwość zaspokojenia potrzeb miłośników odsłuchu zarówno stereo, jak i systemów wielokanałowych. Wprowadzenie Lumina II i Lumina V ma na celu dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców oczekujących większej mocy, zwłaszcza w odniesieniu do większych przestrzeni odsłuchowych.

Po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu 2020 roku, kolekcja Lumina od Sonus faber ucieleśnia historię i ducha tej tradycyjnej marki. Choć wprowadzenie na rynek miało miejsce w trudnym i bezprecedensowym roku, Lumina powstała w celu łączenia entuzjastów audio poprzez wspólne doświadczenia z dźwiękiem, oferując słuchaczom pełne, zmysłowe wrażenia, charakterystyczne dla Voice of Sonus faber.

Nowe modele Lumina zachowują prostotę konstrukcji poprzednich modeli, w których minimalistyczna estetyka podkreśla każdy szczegół tak, aby był równie atrakcyjny wizualnie, jak i akustycznie. Wielowarstwowe drewno przedniej ścianki jest dostępne w trzech wykończeniach: matowe wykończenie Walnut i Wenge z wstawkami z klonu oraz klasyczne Piano Black. Obudowa została wykończona czarną skórą, wierną tradycyjnej linii produktów Sonus faber.

Lumina II to drugi po Lumina I głośnik podstawkowy w kolekcji, z 150 milimetrowym przetwornikiem średnio-niskotonowym zapewniającym większą głośność. Lumina II zachowuje kompaktową i wszechstronną konstrukcję, idealną do umieszczenia na regale czy półce. Lumina II może zostać również ustawiona na stojaku jako tylny kanał w systemie kina domowego.

Lumina II wzbogaca gamę dwudrożnych głośników z rodziny Lumina, oferując idealne rozwiązanie dla małych systemów, jednocześnie wypełniając dźwiękiem każde pomieszczenie.

Lumina V to nowy flagowiec w kolekcji. Ta trójdrożna kolumna podłogowa obfituje w nowatorskie rozwiązania elektroakustyczne:

  • Wewnętrzna komora mid-hi w kształcie lutni

Wewnętrzna komora mid-hi została zaprojektowana w oparciu o kultowy kształt lutni, unikalne rozwiązanie opracowane przez Sonus faber stanowiące główną cechą charakterystyczną marki od czasu jej powstania w latach 90-tych.

Ta cecha jest w stanie zmaksymalizować sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów, jednocześnie redukując fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego.

  • Hybrydowa zwrotnica IFF – Paracross Topology™

Układ zwrotnicy średnich i wysokich tonów „Hybrid IFF – Paracross Solution” łączy interaktywne filtrowanie Fusion, po raz pierwszy wykorzystane w modelu Maxima Amator, z technologią Paracross Topology™, w której elementy reaktywne (kondensatory i induktory/cewki) są umieszczane na szynie ujemnej obwodu. Wynikające z tego korzyści obejmują zmniejszenie tylnego pola elektromagnetycznego przetworników (Electro Motive Force), co pozwala im działać w maksymalnie spójny i organiczny sposób oraz obniża czułość zwrotnicy na częstotliwości radiowe, co dodatkowo poprawia rozdzielczość dźwięku.

Zapewniająca większą immersyjność scen akcji, dialogów i ścieżek dźwiękowych, Lumina doskonale współgra z subwooferami Gravis I, II i III, które charakteryzują się dopasowanym wykończeniem i materiałami.

Dla entuzjastów dźwięku chcących zoptymalizować swoją przestrzeń domową, Sonus faber oferuje dyskretną i elegancką kolekcję głośników Palladio dedykowaną do instalacji niestandardowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Linie Lumina, Gravis i Palladio oferują nieograniczone możliwości, które zapewniają naturalne wrażenia dźwiękowe w połączeniu z czystym i pięknym designem.

Dostępność

Pełna kolekcja Lumina, w tym nowe Lumina II i Lumina V, będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Sonus faber na całym świecie od czerwca 2021 roku.

Ceny detaliczne

  • Lumina V: 5 999 zł
  • Lumina III: 4 499 zł
  • Lumina II: 2 499 zł
  • Lumina I: 1 799 zł
  • Lumina Center: 2 999 zł

Specyfikacja techniczna

Lumina II
System 2 drożny system głośników podstawkowych. Wentylowana obudowa.
Przetworniki Głośnik wysokotonowy: 29 mm przetwornik DAD™ o wysokiej rozdzielczości. Wiskoelastyczne rozdzielenie przegrody.*

Głośnik średniotonowy: przetwornik z membraną 150 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.*

(* zaprojektowane przez Sonus faber)

Zwrotnica Częstotliwość zwrotnicy: 1800 Hz.
Pasmo przenoszenia 55 Hz -24 000 Hz
Czułość 86dB SPL (2.83V/1m)
Impedancja nominalna 4 omy
Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza 30W – 150W
Wymiary (WxSxG)  304 x 180 x 263 mm / 12 x 7,1 x 10,3 in
Waga 5.65Kg / 12,5 lb
Lumina V
System 3 drożny system głośników podłogowych. Wentylowana obudowa.
Przetworniki Głośnik wysokotonowy: 29 mm przetwornik DAD™ o wysokiej rozdzielczości. Wiskoelastyczne rozdzielenie przegrody.*

Głośnik średniotonowy: przetwornik z membraną 150 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.*

Głośnik niskotonowy: dwa przetworniki z membraną 165 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.*

(* zaprojektowane przez Sonus faber)

Zwrotnica Hybrid IFF-Paracross solution. Częstotliwość zwrotnicy: 260 oraz 2600 Hz.
Pasmo przenoszenia 38 Hz – 24 000 Hz
Czułość 90dB SPL (2.83V/1m)
Impedancja nominalna 4 omy
Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza 50 – 300 W
Wymiary (WxSxG)  1049 x 280 x 372,6 mm / 4,13 x 11 x 14,7 in
Waga 22.5 Kg / 49,6 lb
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj