SONUS FABER LUMINA

SONUS FABER LUMINA
Hi-end w przystępnej cenie? Sonus faber przedstawia nową linię kolumn głośnikowych Lumina. Najwyższa jakość za bardzo rozsądne pieniądze

Lumina po łacinie oznacza światło. Dla firmy Sonus faber słowo to ma wiele innych znaczeń. Znaczeń, które charakteryzują nową linię kolumn.

LU – LUKSUSOWE DOŚWIADCZENIE DŹWIĘKU

Pierwsze dwie litery oznaczają luksus – smak cennych chwil, odkrywanie wyrafinowanych szczegółów i zrozumienie naprawdę istotnych rzeczy. Ten element symbolizuje nasze zaangażowanie w dostarczanie luksusowych doznań muzycznych Sonus faber we wszystkich domach, w zgodzie z naszą długoletnią tradycją starannego rzemiosła i wykorzystywania ekskluzywnych materiałów.

MI – MINIMALISTYCZNY DESIGN

Drugie dwie litery oznaczają minimalizm. Zasada minimalizmu bezpośrednio oddaje istotę produktu, który został starannie zaprojektowany zgodnie z teorią „mniej znaczy więcej”. Nowa kolekcja zawiera podstawowe wartości Sonus faber i szlachetne materiały, które identyfikują markę, takie jak prawdziwe wielowarstwowe drewno i skóra, i łączy je z niesamowitą wydajnością w prostym, ale luksusowym designie. Prostota pozostaje kluczowym elementem tożsamości kolekcji dzięki łatwej konfiguracji, przystępnej cenie i doskonałej jakości dźwięku – dzięki czemu każdy może cieszyć się prawdziwym doświadczeniem Sonus faber.

Obudowa charakteryzująca kolekcję jest idealnie kwadratowa – projektanci Sonus faber zdecydowali się na ten minimalistyczny design, aby podkreślić jakość użytych materiałów. Dokładne badanie proporcji zostało przeprowadzone w celu zagwarantowania precyzji parametrów dźwiękowych i kompaktowych wymiarów zestawu.

Wielowarstwowa drewniana konstrukcja przedniej przegrody i fornir z prawdziwego drewna są dostępne w kultowych wykończeniach premium, takich jak walnut i wenge, oba w matowym wykończeniu z wstawkami z klonu, a trzecia opcja dostępna jest w czarnym, fortepianowym kolorze. Wszystkie pozostałe powierzchnie obudowy zostały ręcznie pokryte naszą kultową czarną skórą. Chromowane pierścienie wokół przetworników podkreślają kształty i proporcje oraz nadają przedniej ściance jasność, podkreślając jednocześnie brzmienie Sonus faber. Głośniki z kolekcji Lumina są również wyposażone w dwie pary niklowanych terminali, umożliwiając podłączenie w konfiguracji bi-wire i bi-amp. Zwrotnice Lumina są wyposażone w specjalnie zaprojektowane, wysokiej jakości kondensatory marki Sonus faber.

NA – NATURALNY DŹWIĘK

Finalnie, dwie ostatnie litery uosabiają naturalną reprodukcję dźwięku i koncepcję Voice of Sonus faber. Projekt elektroakustyczny kolekcji Lumina skupia się na rozwiązaniach stworzonych z myślą o nowoczesnym stylu życia i różnorodnych środowiskach odsłuchowych, bez uszczerbku dla wydajności. Lumina doskonale sprawdza się w systemach wielokanałowych i rozwiązaniach multimedialnych, oferując widzom doskonałe pokrycie sali, aby mogli cieszyć się urzekającymi i autentycznymi wrażeniami z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym technologiom głośniki Lumina są niezwykle wszechstronne i brzmią znakomicie w każdym miejscu – nawet umieszczone blisko tylnej ściany lub na półce z książkami. Piękno nowej kolekcji Lumina polega na tym, że można je umieścić praktycznie w dowolnym miejscu i nadal cieszyć się zapierającym dech w piersiach brzmieniem.

Kolekcja Lumina wykorzystuje:

– Kultowy tweeter D.A.D. (Damped Apex Dome™), ten sam, który zastosowano w serii Sonetto, wyposażony w ręcznie powlekaną miękką jedwabną membranę o średnicy 29 mm firmy Kurtmueller;

– Zupełnie nowy 4 calowy głośnik średnio-niskotonowy, opracowany specjalnie dla tej kolekcji, wyposażony w wykonany na zamówienie kosz i membranę z masy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami;

– 5 calowe głośniki średniotonowe pochodzące od większych sióstr Sonetto, wykorzystujące naszą opatentowaną membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru, suszonych na powietrzu.

– 5 calowe głośniki niskotonowe zaprojektowane od podstaw, wykorzystujące membranę z pulpy papierowej, aby zapewnić doskonałą spójność dźwięku z resztą przetworników.

Porty wentylacyjne zapewniają dodatkową wszechstronność nowych modeli, umieszczone z przodu w przypadku głośników podstawkowych i głośnika kanału centralnego, oraz emitujące dźwięk w dół w przypadku kolumn podłogowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu głośniki Lumina są znacznie bardziej tolerancyjne pod względem umiejscowienia, zapewniając doskonałą jakość dźwięku nawet wtedy, gdy są umieszczone blisko ściany lub na półce z książkami. Piękno głośników z kolekcji Lumina polega na tym, że można je umieścić w dowolnym miejscu i cieszyć się najlepszą możliwą wydajnością i wrażeniami słuchowymi.

KOLEKCJA LUMINA I SYSTEMY KINA DOMOWEGO

Kolekcja Lumina obejmuje trzy modele: Lumina I, niezwykle kompaktowy głośnik podstawkowy, który świetnie sprawdza się w parze stereo lub jako głośnik surround w zestawie kinowym; Lumina III to elegancki model podłogowy, który zapewnia mocny, wolny od zniekształceń dźwięk i wysoką zrozumiałość mowy w grach i filmach; Lumina Center I to głośnik centralny, idealnie dopasowany pod względem wyglądu i akustyki do rodzeństwa z całej kolekcji. Ta niezbędna kombinacja modeli jest doskonale wyważonym rozwiązaniem zarówno dla entuzjastów tradycyjnych systemów stereo, jak i dla tych, którzy chcą stworzyć wielokanałowy system kina domowego.

Ofertę uzupełniają dwa modele subwooferów Gravis I i II, zapewniające maksymalną wydajność systemu domowej rozrywki, głębokie efekty niskich częstotliwości (LFE) i pełniejsze wrażenia słuchowe. Lumina i Gravis, w konfiguracji 5.1 kanałowej, oferują otaczające efekty dla filmów i immersyjną atmosferę podczas koncertów muzycznych.

WYKOŃCZENIA

Kolekcja Lumina dostępna jest w trzech wykończeniach: Walnut, Wengè oraz Piano Black.

CENA DETALICZNA

Sugerowane ceny detaliczne komponentów kolekcji wynoszą:

– Lumina III: 4 499 zł /szt.

– Lumina I: 1 799 zł /szt.

– Lumina Center I: 2 999 zł /szt.

DOSTĘPNOŚĆ NA RYNKU

Kolekcja Lumina będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie od września 2020 roku.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Lumina I

Lumina I to najbardziej kompaktowe głośniki pasywne high-end w swojej kategorii: ta cecha sprawia, że niezwykle łatwo je umiejscowić, co czyni ją idealnym wyborem do mniejszych przestrzeni. Pomimo swojego kompaktowego rozmiaru Lumina I jest w stanie zapewnić mnóstwo muzycznego zaangażowania.

System 2 drożny system głośników podstawkowych. Wentylowana obudowa.
Przetworniki Głośnik wysokotonowy: 29 mm przetwornik DAD™ o wysokiej rozdzielczości. Wiskoelastyczne rozdzielenie przegrody. Konstrukcja Sonus faber.

Głośnik niskotonowy: przetwornik z membraną 120 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.

Zwrotnica Zoptymalizowana odpowiedź amplitudy/fazy zapewnienia dla optymalnej wydajności przestrzenno-czasowej. Częstotliwość zwrotnicy: 2000 Hz.
Pasmo przenoszenia 65 Hz -24.000 Hz
Czułość 84dB SPL (2.83V/1m)
Nominalna impedancja 4 ohm
Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza 30W – 100W
Długotrwałe maksymalne napięcie wejściowe (IEC-268-5) 15.5V rms
Wymiary (WxSxG) 280 x 148 x 213 mm / 11 x 5.8 x 8.4 in
Waga 4.4 Kg sztuka / 9.7 lb sztuka

Lumina III

Lumina III jest kompaktową i elegancką kolumną typu podłogowego, stanowi idealny wybór dla każdego pomieszczenia średniej wielkości ze względu na zdolność do zapewnienia szerokiego pasma przenoszenia, wspaniałej dynamiki i pięknej prezentacji średnich tonów.

System 3 drożny system głośników podłogowych. Wentylowana obudowa.
Przetworniki Głośnik wysokotonowy: 29 mm przetwornik DAD™ o wysokiej rozdzielczości. Wiskoelastyczne rozdzielenie przegrody. Konstrukcja Sonus faber.

Głośnik średniotonowy: przetwornik z membraną 150 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.

Głośnik niskotonowy: dwa przetworniki z membraną 150 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.

Zwrotnica Zoptymalizowana odpowiedź amplitudy/fazy zapewnienia dla optymalnej wydajności przestrzenno-czasowej “Para-cross topology”. Częstotliwość zwrotnicy: 350 oraz 3500 Hz.
Pasmo przenoszenia 40 Hz – 24.000 Hz
Czułość 89dB SPL (2.83V/1m)
Nominalna impedancja 4 ohm
Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza 50W – 250W
Długotrwałe maksymalne napięcie wejściowe (IEC-268-5) 22 V rms
Wymiary (WxSxG) 989 x 228 x 277,7 mm
Waga 15,9 kg sztuka

Lumina Center I

Lumina Center I jest idealnym uzupełnieniem każdej konfiguracji wielokanałowej.

System 2 drożny system głośnikowy. Wentylowana obudowa.
Przetworniki Głośnik wysokotonowy: 29 mm przetwornik DAD™ o wysokiej rozdzielczości. Wiskoelastyczne rozdzielenie przegrody. Konstrukcja Sonus faber.

Głośnik średnio-niskotonowy: dwa przetworniki z membraną 120 mm. Niskokompresyjny kosz, konstrukcja Sonus faber. Specjalna membrana wykonana na zamówienie z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych włókien naturalnych, opracowana pod kątem najbardziej naturalnego dźwięku. Ultradynamiczna wydajność i wysoka liniowość.

Zwrotnica Zoptymalizowana odpowiedź amplitudy/fazy zapewnienia dla optymalnej wydajności przestrzenno-czasowej. Częstotliwość zwrotnicy: 2000 Hz.
Pasmo przenoszenia 65 Hz -24.000 Hz
Czułość 87dB SPL (2.83V/1m)
Nominalna impedancja 4 ohm
Sugerowana moc wyjściowa wzmacniacza 30W – 100W
Długotrwałe maksymalne napięcie wejściowe (IEC-268-5) 15.5V rms
Wymiary (WxSxG) 168,6 x 523,6 x 212,7 mm
Waga 7,6 kg sztuka
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj