SONUS FABER MAXIMA AMATOR

SONUS FABER MAXIMA AMATOR
Nowe kolumny w prestiżowej serii Heritage (69 998 zł za parę)

Sonus faber przedstawia nową dwudrożną kolumnę, która wykorzystuje dwa przetworniki. Zapewnia połączenie wyjątkowych emocji z maksymalną reprezentacją naturalnego dźwięku. Koncepcja dwudrożna, często uważana za najczystszy system możliwy do osiągnięcia w odniesieniu do elektroakustyki, zawsze była silnym elementem tożsamości produktów marki Sonus faber, a Maxima Amator powstała, by tę tradycję kontynuować.

Najnowszy dodatek do kolekcji Heritage został w całości wykonany we Włoszech, z obudową z litego drewna orzechowego, która została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod obróbki. Pozwoliło to konstruktorom Sonus faber na uzyskanie niezawodnej akustyki i pokonania ograniczeń konstrukcyjnych litego drewna. Dołożono wszelkich starań, aby uzyskać odpowiednią rozdzielczość wewnętrznych objętości obudowy. Została ona podzielona na trzy oddzielne komory zaprojektowane w celu zwiększenia sztywności konstrukcji, minimalizacji rezonansów i ekranowania zwrotnicy, umieszczonej w dedykowanej komorze widocznej z tyłu obudowy.

Zaimplementowano te same przetworniki, co w modelu Electa Amator III – 28 mm tweeter D.A.D. Damped Apex Dome™ z neodymowym systemem napędu magnetycznego i labiryntową tylną komorą akustyczną z litego drewna świerkowego oraz przetwornik średniotonowy o średnicy 180 mm z membraną wykonaną z pulpy celulozowej i włókien naturalnych osuszanych powietrzem, zamontowaną na oryginalnym koszu z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Zaprezentowana pierwszy raz w modelu Maxima Amator, konstrukcja zwrotnicy IFF „Interactive Fusion Filtering” opracowana została przez Sonus faber.

Proponując Maxima Amator, marka zachęca słuchaczy do poznania istoty marki i brzmienia Sonus faber. Maxima Amator będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Sonus faber od grudnia 2020 roku, z sugerowaną ceną detaliczną 34 999 zł za jedną kolumnę.

Specyfikacja techniczna

Typ Dwudrożna, wentylowana podłogowa kolumna głośnikowa
Obudowa System rozproszonego spektrum rezonansowego uzyskany z litych płyt drewna orzechowego (grubość 25 mm każda) o wysokiej sztywności. Przegroda i tylny panel pokryte skórą. Obudowa składa się z trzech różnych komór, pierwsza to objętość akustyczna, zoptymalizowana za pomocą oprogramowania symulacyjnego, druga to przestrzeń wypełniona obojętnym materiałem, który zapewnia stabilność obudowy i pomaga zredukować wszelkie niepożądane rezonanse struktury litego drewna. Trzecia komora zawiera zwrotnicę odizolowaną od komory akustycznej.
Przetwornik wysokotonowy Opracowany przez Sonus faber przetwornik H28 XTR-04 DAD z jedwabną kopułką „Arrow Point” o średnicy 28 mm
Przetwornik średnio-niskotonowy Opracowany przez Sonus faber przetwornik MW18XTR-04 ze 180 mm membraną wykonaną z nieprasowanej mieszanki tradycyjnej masy celulozowej, kapoku, kenafu i innych włókien naturalnych suszonych powietrzem
Zwrotnica Konstrukcja IFF „Interactive Fusion Filtering” ze specjalnymi funkcjami transferu opartymi na przyspieszonych progresywnych zboczach
Częstotliwość zwrotnicy 2100 Hz
Pasmo przenoszenia 35 Hz – 35.000 Hz
Czułość 88 dB SPL (2,83V/1 m)
Impedancja nominalna 4 omy
Sugerowana moc wzmacniacza 25-125W
Wymiary (WxSxG) 1120 x 300 x 350 mm
Waga 38 kg (1 szt.)

O marce Sonos faber

Sonus faber to włoska manufaktura ręcznie produkowanych głośników i innego high-endowego sprzętu audio, zrodzona z pomysłu człowieka, który kochał muzykę i jej poprawne odwzorowanie, ale także osoby ze szczególną wrażliwością do piękna ręcznie wykonanych produktów z drewna, które darzył prawdziwym szacunkiem. Marka Sonus faber opowiada historię za pomocą dźwięku i materiałów. Każdy produkt Sonus faber, czy to w przeszłości, teraźniejszości czy w przyszłości, jest w stanie przenieść słuchacza w świat wieloletniej tradycji, włoskiej kultury i rzemiosła. Nasze ręcznie produkowane instrumenty muzyczne są wierne włoskiemu kunsztowi, z niezapomnianym brzmieniem, które zanurza Cię w naturalnym dźwięku. Sonus faber to zespół kreatywnych techników, designerów oraz wynalazców najnowocześniejszych rozwiązań, którzy starannie opracowują produkty, które stają się wiecznymi dziełami sztuki dla każdego stylu życia.

Dowiedz się więcej na www.sonusfaber.com

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj