SONY 1000X

SONY 1000X
Nowe modele w serii słuchawek Sony 1000X z technologią osłabiania zewnętrznych hałasów.
  • Nowe możliwości aplikacji Sony Headphones Connect: pierwsze na świecie[1] funkcje inteligentnego rozpoznawania aktywności użytkownika „Adaptive Sound Control” oraz kompensacji ciśnienia atmosferycznego
  • Czołowy system osłabiania hałasu zewnętrznego[2] w trzech rodzajach słuchawek na jesień 2017 r.: do wersji okrywającej uszy dołącza model całkowicie bezprzewodowy i słuchawki z pałąkiem na szyję.
  • Nowość w aplikacji towarzyszącej słuchawkom: funkcja inteligentnego rozpoznawania aktywności użytkownika „Adaptive Sound Control”. Rozpoznaje ona, czy użytkownik pozostaje w bezruchu, idzie, jedzie autobusem itp., po czym automatycznie dobiera preferowane ustawienia osłabiania hałasu.
  • Pierwsza na świecie funkcja optymalizacji osłabiania zewnętrznych hałasów w zależności od ciśnienia atmosferycznego.[3]

Firma Sony wprowadza trzy nowe modele słuchawek bezprzewodowych z serii 1000X, która pozwala uciec przed dźwiękami z zewnątrz i zanurzyć się w słuchanej muzyce dzięki czołowemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów.

Prym wśród nich wiedzie całkowicie bezprzewodowy model WF-1000X: dokładnie przylegający do uszu i wyposażony w technologię osłabiania hałasów zewnętrznych[4]. Słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000X będą praktyczną propozycją dla osób, które chcą w spokoju słuchać muzyki podczas codziennych dojazdów do pracy, a nowa wersja z pałąkiem na głowę WH-1000XM2 łączy zaawansowany system osłabiania hałasów z szeregiem nowych funkcji i wyjątkowo wydajnym akumulatorem. Wspominany model zapewnia pełniejsze wrażenia przy słuchaniu, dłuższy czas pracy i dodatkowe możliwości dopasowania dźwięku do warunków panujących w otoczeniu.

Użycie słuchawek z serii 1000X z nową aplikacją Sony | Headphones Connect[5] daje jeszcze pełniejszą kontrolę nad dźwiękiem. Pierwsza na świecie funkcja inteligentnego rozpoznawania aktywności użytkownika „Adaptive Sound Control” pozwala automatycznie dostosowywać osłabianie hałasów i słyszalność dźwięków otoczenia do miejsca użycia słuchawek.

Słuchawki WH-1000XM2 i WI-1000X są ponadto wyposażone w funkcję optymalizacji osłabiania hałasów wykorzystującą czujniki ciśnienia atmosferycznego.

Nad działaniem tych funkcji i zapewnieniem słuchaczowi wyjątkowych wrażeń czuwa zintegrowana technologia SENSE ENGINE™[6], wykorzystująca opracowane przez Sony techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Zapewnia ona zindywidualizowane wrażenia przy słuchaniu dostosowując się do upodobań słuchacza.

WF-1000X: minimalizm w prawdziwie bezprzewodowej konstrukcji

Innowacyjna, minimalistyczna konstrukcja stylowych słuchawek dousznych WF-1000X umożliwia zanurzenie się w muzyce i odizolowanie od otaczającego świata, a brak jakichkolwiek przewodów pozwala bez przeszkód zajmować się własnymi sprawami.

Mimo małych wymiarów urządzenie reprodukuje dynamiczny dźwięk, którego źródłem jest 6-milimetrowy przetwornik akustyczny. W momencie wyjęcia z etui słuchawki automatycznie włączają się i nawiązują połączenie z ostatnio sparowanym urządzeniem.

Elegancko zaprojektowane etui pełni też funkcję ładowarki i umożliwia używanie słuchawek nawet przez 9 godzin[7]. Model WF-1000X łączy więc funkcjonalne piękno z komfortem noszenia i zapewnia stałą łączność z dźwiękiem.

WI-1000X: finezja podczas codziennych dojazdów

Te stylowo wyglądające, bezprzewodowe słuchawki osłabiające zewnętrzne hałasy mają formę pałąka na szyję. Doskonale nadają się dla osób, którym marzy się akompaniament w codziennych czynnościach i dojazdach do pracy, a dzięki trybowi optymalizacji uwzględniającemu ciśnienie atmosferyczne są bezkonkurencyjne w samolocie.

Funkcjonalność i elegancja modelu WI-1000X w codziennym użytkowaniu wynikają z przemyślanej konstrukcji i intuicyjnej obsługi, w tym między innymi spinanego kabla i wibracyjnego powiadamiania o telefonach. Wbudowany akumulator wystarcza na 10 godzin pracy bezprzewodowej. W przypadku połączenia przewodowego, na przykład w samolocie, czas słuchania z osłabianiem zewnętrznych hałasów wynosi do 14 godzin.

Optymalna jakość dźwięku to zasługa hybrydowego systemu akustycznego, złożonego z przetwornika BA oraz przetwornika dynamicznego o średnicy 9 mm. Słuchawki są ponadto przystosowane do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości i wyposażone w takie technologie, jak LDAC, DSEE HX czy S-Master HX.

WH-1000XM2: poprzeczka poszła górę

Słuchawki nauszne WH-1000XM2 mają wszystkie zalety nagradzanego modelu MDR-1000X — i wiele nowych. Zastosowano w nich najlepszą technologię osłabiania zewnętrznych hałasów, którą połączono ze specjalnym trybem „Dźwięki otoczenia”, funkcją indywidualnej optymalizacji osłabiania hałasów Personal NC Optimizer oraz trybem szybkiego przełączania.

Dla podróżujących samolotem dodatkową zaletą będzie nowa funkcja optymalizacji osłabiania zewnętrznych hałasów w zależności od ciśnienia atmosferycznego[8].

Po podłączeniu przewodem audio słuchawki mogą pracować bez ładowania nawet 40 godzin, a w trybie bezprzewodowym — do 30 godzin. Dzięki funkcji szybkiego ładowania już 10-minutowe podpięcie słuchawek wystarcza na kolejnych 70 minut słuchania. W rezultacie słuchawki 1000XM2 znakomicie spisują się zarówno w locie na drugą półkulę[9], jak i podczas codziennych dojazdów do pracy.

Sterowanie wrażeniami z telefonu komórkowego

Uzupełnieniem produktów z rodziny 1000X jest aplikacja Sony | Headphones Connect. Jej liczne, pomysłowe funkcje pozwalają w prosty sposób sterować ustawieniami słuchawek z urządzenia mobilnego.

 

[1] Stan na 31 sierpnia 2017 r. Na podstawie badania Sony Corporation.

[2] Stan na 31 sierpnia 2017 r. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA. Na rynku bezprzewodowych słuchawek osłabiających zewnętrzne hałasy w odmianach z pałąkiem na głowę, pałąkiem na szyję oraz całkowicie bezprzewodowej.

[3] Dostępna tylko w modelach WH-1000XM2 oraz WI-1000X. Włączana w aplikacji, a następnie przez przytrzymanie przycisku NC na słuchawkach.

[4] W grupie słuchawek całkowicie bezprzewodowych. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA.

[5] Zgodność z systemem Android 4.4 lub nowszym. Zgodność z systemem iOS 9.0 lub nowszym oraz produktami iPhone, iPad i iPod touch.

[6] SENSE ENGINE jest znakiem towarowym Sony Corporation.

[7] Po naładowaniu akumulator wystarcza na 3 godziny pracy. Etui umożliwia dwukrotne naładowanie słuchawek WF-1000X, co łącznie daje 3 godziny + 2 x 3 godziny.

[8] Tylko w modelach WI-1000X i WH-1000XM2.

[9] Przed użyciem funkcji bezprzewodowych w samolocie należy się upewnić, że dozwolone jest użycie łącza Bluetooth®

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj