SONY BRAVIA 4K HDR

SONY BRAVIA 4K HDR
Firma poinformowała o dostępności nowych telewizorów 4K HDR z pięciu serii: XD83, XD80, XD75, XD70 oraz SD80. Choć są one przeznaczone do pomieszczeń o różnej wielkości i zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników, wszystkie zapewniają znakomite wrażenia przy oglądaniu obrazu w rozdzielczości 4K oraz umożliwiają interpolację źródeł HD do jakości bliskiej 4K.

Obraz wyświetlany na telewizorach 4K HDR BRAVIA firmy Sony składa się z ponad ośmiu milionów pikseli i zawiera cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD. Filmy, programy telewizyjne, zdjęcia i materiały ze smartfona wyglądają lepiej dzięki rozdzielczości 4K i specjalnym technologiom Sony. Jedna z nich, 4K X-Reality™ PRO, jest oparta na firmowym algorytmie oraz bazie danych Sony i pozwala uzyskać znakomity wygląd szczegółów w obrazie z dowolnego źródła: telewizji, płyty DVD/Blu-ray Disc, wideo z Internetu, fotografii cyfrowej itp.

02_85_XD85xx_X85xxD_X85xD_B

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA są zgodne z technologią HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki), mogą więc odbierać i przetwarzać obraz w nowym standardzie wideo[i]. W połączeniu z rozdzielczością 4K Ultra HD, technologia HDR zmienia sposób oglądania telewizji i zwiększa szczegółowość, kontrast oraz bogactwo kolorów w obrazie.

03_49_XD80xx_A2_Screenfill

Użytkownicy wszystkich pięciu nowych telewizorów 4K HDR BRAVIA firmy Sony mogą korzystać ze stworzonego przez Google systemu operacyjnego Android TV. Ułatwia on oglądanie materiałów wideo w transmisji strumieniowej, dostęp do serwisów z programami telewizyjnymi i grami. Dzięki Android TV użytkownicy telewizorów Sony mają dostęp do najpopularniejszej na świecie, intuicyjnej w użyciu platformy mobilnej, która zapewnia wyjątkową rozrywkę każdemu użytkownikowi. Fani telewizji mogą oglądać najlepsze programy i ponadczasowe filmy z repertuaru serwisów Google Play™, Netflix, Amazon Video, YouTube i innych. Sklep Google Play, dostępny bezpośrednio w telewizorze, oferuje także mnóstwo gier i dodatkowych aplikacji. Dzięki technologii Google Cast™ można wyświetlać na ekranie telewizora ulubione aplikacje rozrywkowe, jak Netflix czy YouTube, zainstalowane w urządzeniu z systemem Android/iOS bądź komputerze Mac, Windows albo Chromebook.

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA w podziale na serie:

XD83

Modele 49 i 43 cale

XD80

Modele 55, 49 i 43 cale

XD75

Model 65 cali

XD70

Modele 55 i 49 cali

SD80

Model 50 cali

Dostępność

Telewizory 4K HDR Sony BRAVIA XD83, XD80, XD75, XD70 i SD80 będą wkrótce dostępne u głównych detalistów w Europie. Cena będzie uzależniona od kraju i dystrybutora.

Dalsze informacje o telewizorach Sony 4K HDR BRAVIA: http://www.sony.pl/electronics/tv/t/tv

[i] Zgodność telewizorów Sony BRAVIA XD75, XD70 i SD80 z technologią HDR będzie można uzyskać w późniejszym terminie poprzez aktualizację wewnętrznego oprogramowania.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj