SONY BRAVIA S90

SONY BRAVIA S90
Na rynku telewizyjnym kolejna rewolucja - do użytku wchodzi sprzęt 4K Ultra HD z zakrzywionymi ekranami. Nowy aparat Sony dysponuje nie tylko najnowszymi technologiami, ale też systemem dźwięku 4.2 Przemysł wideo co kilka lat funduje swoim klientom ekscytujące zabawki. Policzmy - po telewizji czarno-białej była kolorowa, potem stereofoniczna, następnie nadeszła era odbiorników panoramicznych, po drodze zdarzył się VHS, DVD, Blu-ray, streaming Ultra HD, plazmy, LED, OLED, 4K... Zabawa trwa w najlepsze. Co mamy na  rynku audio w ostatnich 30 latach? Praktycznie nic. Wieloletni zastój. Regres. Odwrót. CD, FLAC, DSD... Małe zamieszanie wokół dźwięku przestrzennego, lokalne rozruchy wywołane przez mutacje CD, DVD i Blu-ray, bezstratny streaming na małą skalę i kilka ofensyw bezprzewodowych, ale też reaktywację starych systemów lampowych, winylową kontrrewolucję i 20-letni okres kompletnej degeneracji na tle MP3... Czy tylko my mamy wrażenie, że audio jest branżą upośledzoną? Szczegóły nt nowej Bravii - poniżej

Fantastyczny obraz 4K na zakrzywionym ekranie i fascynujący dźwięk przestrzenny.

Są zwykłe telewizory. I jest nowy, fantastyczny Sony BRAVIA™ S90: telewizor 4K Ultra HD ze specjalnie ukształtowanym ekranem, który gwarantuje najlepsze możliwe wrażenia.

Serię S90 tworzą modele z ekranami 75″ i 65″. Obie wersje cechują się bardzo małą grubością, a ich wyróżnikiem jest specjalnie ukształtowany, zakrzywiony ekran, który gwarantuje zniewalające wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K — czterokrotnie bardziej szczegółowego niż Full HD. Optymalną krzywiznę powierzchni ekranu uzyskano w wyniku precyzyjnych obliczeń. Dzięki takiej konstrukcji każdy z widzów znacznie łatwiej poczuje się uczestnikiem akcji.

Miłośnicy kina, seriali i programów sportowych mają ponadto do dyspozycji zaawansowane technologie przetwarzania obrazu, których zadaniem jest zapewnienie optymalnej czystości, jasności i kolorystyki obrazu — czyli najlepszych możliwych warunków oglądania.

Wyświetlacz TRILUMINOS™ Display wiernie oddaje klimat każdej sceny, co jest między innymi zasługą niezwykle szerokiego zakresu reprodukowanych odcieni czerwieni, zieleni i błękitu. System X-tended Dynamic Range™ inteligentnie steruje wzmocnieniem kontrastu. Pozwala uzyskać intensywną biel i głęboką czerń. Wyjątkowa szczegółowość to z kolei owoc działania technologii Sony 4K X-Reality PRO, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji, zapewniając czterokrotnie więcej pikseli niż w materiałach Full HD. Krótko mówiąc, obraz na telewizorze S90 ma taką samą jakość jak na ekranach modeli z naszej cenionej serii X9.

W nowej serii po raz pierwszy wykorzystano 4.2-kanałowy system głośników Sony Multi-angle Live Speaker. Zastosowano w nim niezależne jednostki głośnikowe, które emitują dźwięk w różnych, precyzyjnie dobranych kierunkach. Takie rozwiązanie zapewnia dokładną reprodukcję lewego i prawego kanału dźwięku, jak również efektów przestrzennych. Za zachowanie wszystkich niuansów dźwięku wielokanałowego odpowiada system ClearAudio+. W rezultacie uzyskuje się rozległy efekt przestrzenny i dźwięk, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron.

Z myślą o reprodukcji bogatego, mocnego basu telewizory są wyposażone w dwie jednostki niskotonowe. Jeśli to komuś nie wystarcza, w ofercie jest również sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy: biały (SWF-BR100) i czarny (nowość, SW-BR100B). BRAVIA S90 Wielkość ekranu 75″ (KD-75S9005B) / 65″ (KD-65S9005B) Rozdzielczość 4K (3840 x 2160) Procesor obrazu 4K X-Reality PRO Kolor TRILUMINOS Display Jasność i kontrast X-tended Dynamic Range Motionflow Motionflow XR 800 Hz System głośników 4.2-kanałowy Multi-angle Live z przetwarzaniem cyfrowym System obsługi One-Flick Entertainment Szybkie uruchamianie i odtwarzanie; bezpośredni dostęp dzięki nowemu systemowi obsługi; intuicyjna obsługa pilotem One-Flick Remote Dodatkowe funkcje Funkcja Social Viewing, tryb „Futbol na żywo”, wyświetlanie kopii ekranu za jednym dotknięciem, udostępnianie fotografii System 3D Aktywny (w komplecie dwie pary okularów) Kamera Skype i mikrofon Wbudowane Pilot One-Flick W komplecie Subwoofer bezprzewodowy Sprzedawany oddzielnie: SWF-BR100 lub SW-BR100B
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj