SONY CAS-1

SONY CAS-1
Bardzo efektowny miniaturowy zestaw obsługujący pliki hi-res wyposażony w dwa wzmacniacze - jeden do obsługi słuchawek, drugi - głośników

Firma Sony wprowadza na rynek miniaturowy zestaw muzyczny CAS-1, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu słuchaczom najwyższej możliwej jakości dźwięku. Urządzenie wyposażono w dwa wzmacniacze: jeden zoptymalizowany do reprodukcji dźwięku przez słuchawki, a drugi przez głośniki. Taka konstrukcja gwarantuje idealny dźwięk niezależnie od sposobu słuchania. Technologia audio firmy Sony zapewnia bogate i czyste brzmienie każdej nuty — nawet przy małej głośności. Pozwala także delektować się wiernym, naturalnym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Zaawansowane funkcje łączności umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnału audio o wysokiej jakości z innych urządzeń, z wykorzystaniem łącza Bluetooth® i technologii NFC™. Źródła muzyki można także podłączać do portu USB.

Stworzony do słuchania

Aby zapewnić idealną przestrzeń dźwiękową osobom słuchającym muzyki przy biurku itp., projektanci zestawu CAS-1 wykorzystali wiele rozwiązań konstrukcyjnych z linii produktów Sony ES, wyróżniającej się najwyższym standardem jakości. System tworzą trzy elementy: jednostka centralna i para głośników. Ich połączenie pozwala słuchać muzyki w lepszej jakości niż z płyt CD. Urządzenie obsługuje nagrania o wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz / 24 bity) w formatach DSD[1] i PCM, między innymi w plikach FLAC, WAV i AIFF. Interpolację nagrań poddanych kompresji, takich jak MP3, zapewnia unikatowa technologia Sony DSEE HX™. Dzięki niej dźwięk z powrotem staje się pełny i bogaty — niemal tak jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości.

System CAS-1 zawiera dwa niezależne, dedykowane wzmacniacze. Jeden z nich jest dostosowany do specyfiki reprodukcji dźwięku przez słuchawki, drugi — przez głośniki. Wzmacniacz słuchawkowy został zapożyczony z wcześniejszych, nagradzanych modeli Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, między innymi z zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego w modelu HAP-Z1ES. Dzięki zastosowaniu tych specjalizowanych podzespołów uzyskuje się zrównoważony, mocny i dokładny dźwięk, bez względu na ustawioną głośność, a unika się nadmiarowej rezystancji i zakłóceń. Do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości przez głośniki służy wzmacniacz cyfrowy Sony S-Master HX. Dzięki osłabianiu zniekształceń i zakłóceń zapewnia on czyste, klarowne brzmienie.

Optymalne wrażenia przy słuchaniu

Kontrola nad sposobem reprodukcji dźwięku pozwala słuchać muzyki zgodnie z własnymi upodobaniami. Ten model zaprojektowano tak, by zapewnić najlepsze możliwe wrażenia przy słuchaniu. Użytkownik może między innymi dostosowywać poziom wzmocnienia w słuchawkach (wysoki/niski) do ich impedancji.

Nic do życzenia nie pozostawia też dźwięk odtwarzany przez parę dostarczanych w zestawie, dwukanałowych głośników do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Zastosowano w nich 14-milimetrową jednostkę wysokotonową z miękką kopułką oraz jednostkę niskotonową z bardzo sztywną, 62-milimetrową membraną, której brzmienie wzmacnia dodatkowo port bass reflex. Taka konstrukcja gwarantuje piękną reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości oraz minimalny poziom zakłóceń i zniekształceń — nawet przy słuchaniu z małej odległości. Głośniki są dostarczane z mosiężnymi kolcami oraz dedykowanymi podstawami, zapewniającymi dodatkowy poziom kontroli nad reprodukcją dźwięku.

Użytkownicy zestawu nie będą też narzekać na ograniczone możliwości wykorzystania innych urządzeń. Technologie Bluetooth® i NFC pozwalają bezprzewodowo podłączyć smartfon z zainstalowaną aplikacją Sony SongPal™[2]. Obsługa kodeka LDAC[3] zapewnia większą szczegółowość i czystość transmitowanego dźwięku. Urządzenie jest również wyposażone w 2 porty USB (USB-A i USB-B), których można użyć do odtwarzania formatów audio o wysokiej rozdzielczości.

[1] DSD 2,8 MHz (przekształcany na PCM)

[2] Dostępną w wersjach na urządzenia z systemem iOS i Android w serwisie App Store firmy Apple oraz Google Play.

[3] Technologia zapewniająca wysoką jakość bezprzewodowej transmisji dźwięku dzięki przesyłaniu trzykrotnie większej ilości danych niż przy standardowej transmisji Bluetooth®.

Wybrane dane techniczne

CAS-1

Opis Kompaktowy zestaw muzyczny

Kolor Jednostka centralna: czarna Głośnik: brązowe słoje drewna

Wymiary Jednostka centralna: 55 x 178 x 120 mm (szer. x wys. x gł.) Głośnik: 95 x 178 x 172 mm (szer. × wys. × gł.)

Waga Jednostka centralna: 1,3 kg Głośnik: po 1,5 kg każdy

Łączność Zgodność z Bluetooth (SBC, AAC, LDAC) i NFC

Obsługiwane formaty plików USB A: DSD, WAV, FLAC, ALAC, AIFF, MP3, AAC, WMA USB B: DSD, PCM

Rodzaj portu USB A (przedni), USB B (tylny)

Wyjście słuchawkowe Stereo mini jack

Wyjście na głośnik Zaciski śrubowe

Wyposażenie Pilot, baterie do pilota, zasilacz sieciowy, przewód zasilający, przewód głośnikowy x2, przewód USB Stojak, podstawa pod głośniki i kolce

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj