SONY CZĘSTO GĘSTO

W nadchodzących tygodniach w ofercie Sony pojawią się nowe produkty zgodne ze standardami dźwięku wysokiej rozdzielczości

Zapisywanie nagrań w plikach MP3 pociąga za sobą utratę wielu ważnych szczegółów z sygnału źródłowego. Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości pozwala zachować znacznie więcej informacji przy przetwarzaniu analogowo-cyfrowym i w rezultacie zapewnia brzmienie, które wierniej oddaje pierwowzór ze studia lub koncertu.

STR-DN1050 i STR-DN850: współpracujące z siecią amplitunery wielokanałowe

W wiosennej ofercie pojawią się dwa nowe amplitunery wielokanałowe łączące funkcjonalność i rozbudowane możliwości sieciowe z reprodukcją dźwięku o wysokiej rozdzielczości: STR-DN1050 i STR-DN850. Audiofile z pewnością docenią ich bogate, szczegółowe brzmienie, będące zasługą starannie wyselekcjonowanych podzespołów i dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach konstrukcji.

Sony STR-DN850
Modele STR-DN1050 i STR-DN850 pozwalają na słuchanie muzyki zgodnie z założeniami jej twórców. Lista obsługiwanych formatów obejmuje między innymi pliki DSD i 192 kHz/24 bity (WAV/FLAC). Oba amplitunery są ponadto przystosowane do strumieniowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości w sieci domowej i umożliwiają podłączenie telefonu lub pamięci USB z muzyką o wysokiej rozdzielczości. Wbudowane technologie Wi-Fi i Bluetooth® pozwalają w prosty sposób podłączać urządzenia mobilne. Z myślą o użytkownikach produktów Apple amplitunery są zgodne z technologią Airplay, a posiadacze produktów Xperia™ i innych urządzeń z systemem Android i technologią NFC mogą rozpocząć słuchanie jednym dotknięciem.

STR-DN1050
Flagowy model STR-DN1050 wyróżnia się najlepszą w swojej klasie konstrukcją, na którą składa się między innymi sztywna, tłumiąca wibracje podstawa montażowa oraz płytka drukowana z laminatu szklano-epoksydowego. Urządzenie jest również wyposażone w nadwymiarowy transformator, ręcznie selekcjonowane kondensatory blokowe i rezystory klasy audio.

7.2-kanałowy wzmacniacz o bardzo szerokim paśmie przenoszenia i mocy wynoszącej 165 W na kanał gwarantuje niezwykłą czystość reprodukcji. Amplituner wyposażono także w system interpolacji 4K. Zwiększa on szczegółowość obrazu ze źródeł o mniejszej rozdzielczości i znakomicie sprawdza się przy odtwarzaniu filmów Blu-ray Disc™ i innych materiałów na telewizorze 4K. Dzięki obsłudze 2 stref urządzenie umożliwia słuchanie różnych nagrań w dwóch pomieszczeniach. Całości dopełnia intuicyjny, graficzny system obsługi oraz nowy, uproszczony pilot.

Do wybierania i przeglądania nagrań służy nowy, prosty w użyciu pilot. Można także skorzystać z darmowej aplikacji Sony SongPal, przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS6 / Android 2.3.3 lub nowszym. Jej funkcje obejmują między innymi zdalne sterowanie amplitunerem oraz przeglądanie zasobów takich serwisów internetowych, jak Music Unlimited, Spotify czy Deezer. Ich sprzętowa obsługa pozwala na uzyskanie czystego, niepogorszonego dźwięku — lepszego niż przy słuchaniu na komputerze lub telefonie muzyki z serwisów chmurowych.

MAP-S1
MAP-S1: wieloformatowy zestaw muzyczny

Nieduży wieloformatowy zestaw muzyczny MAP-S1 jest po prostu kompletny: jego elegancka, atrakcyjnie wyglądająca obudowa zawiera 100-watowy wzmacniacz, odbiornik radiowy i odtwarzacz CD. Urządzenie z łatwością zmieści się na półce lub regale. Wystarczy podłączyć głośniki, i można otworzyć się na niezwykłe doznania, jakich dostarcza słuchanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Poza nagraniami o wysokiej rozdzielczości zestaw MAP-S1 odtwarza także utwory MP3 i muzykę w innych formatach, z różnych źródeł i podłączonych urządzeń. Opracowany przez Sony wzmacniacz audio S-Master HX™ osłabia zniekształcenia i tłumi zakłócenia. Technologia DSEE HX optymalizuje natomiast nagrania we wcześniejszych formatach — między innymi z plików poddanych kompresji i z płyt CD — nadając im jakość lepszą niż CD.

Zestaw umożliwia strumieniową transmisję w sieci domowej muzyki z komputera oraz serwisów internetowych Spotify, Music Unlimited itp. Pozwala na podłączenie pamięci USB, przewodowe podłączenie smartfona i użycie łączności bezprzewodowej Bluetooth lub Apple AirPlay. Dzięki technologii NFC do nawiązania bezprzewodowego połączenia ze smartfonem lub tabletem Xperia wystarcza proste zetknięcie urządzeń.

Możliwości zestawu MAP-S1 najpełniej ujawnią się po podłączeniu nowych głośników półkowych Sony SS-HW1, zoptymalizowanych do reprodukcji najsubtelniejszych niuansów dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Ich brzmienie usatysfakcjonuje nawet audiofila. Uzyskano je między innymi dzięki 13-centymetrowym jednostkom niskotonowym z membranami stożkowymi z włókna MRC (Mica Reinforced Cellular) — niezwykle lekkiego, ale sztywnego materiału, który tłumi rezonans i zapobiega zniekształcaniu barwy dźwięku. Niespotykana wcześniej klarowność i realizm brzmienia do zasługa rozszerzonego pasma częstotliwości z unikatowych jednostek wysokotonowych WD (Wide Dispersion).

BDP-S7200
BDP-S7200SA: odtwarzacz CD/Blu-ray Disc™

Imponująca lista funkcji najnowszego i najlepszego w gamie odtwarzacza Blu-ray Disc firmy Sony wydłużyła się o odtwarzanie nagrań o wysokiej rozdzielczości. Model BDP-S7200 łączy niezrównany obraz ze wspaniałym dźwiękiem nie tylko przy oglądaniu filmów z płyt, lecz i przy odtwarzaniu materiałów z bardzo bogatej oferty serwisów internetowych.

Poza szybkością dostępu do zasobów Internetu nowy model cechuje się różnymi ulepszeniami w jakości obrazu i dźwięku. Jest pierwszym odtwarzaczem Blu-ray Disc Sony obsługującym zarówno płyty Super Audio CD, jak i pliki z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Opracowany przez Sony system Digital Music Enhancer poprawia dźwięk z plików MP3 i filmów internetowych o niższej jakości. Jego działanie polega na przywracaniu wyższych częstotliwości, które zanikającą w wyniku silnej kompresji danych.

Odtwarzacz BDP-S7200 potrafi ponadto interpolować filmy z płyt Blu-ray Disc™ do rozdzielczości 4K, dzięki czemu posiadacze telewizorów 4K mogą uzyskać czterokrotnie więcej szczegółów niż w obrazie Full HD. Poprawie ulega nawet jakość filmów z Internetu — to zasługa technologii redukcji zakłóceń w materiałach IP (Pro), która wykorzystuje do działania szybki, dwurdzeniowy procesor i zapewnia większy realizm obrazu, bogate faktury powierzchni i naturalny wygląd przejść tonalnych.

Udoskonalona technologia Wi-Fi zwiększa niezawodność strumieniowego przesyłania filmów i muzyki w domowej sieci. Użytkownik ma również do dyspozycji bogate zasoby filmów, muzyki, audycji telewizyjnych i innych materiałów z serwisu Sony Entertainment Network, jak również szereg kanałów internetowych i filmy z YouTube. Funkcja kopii ekranu, oparta na technologii Miracast™, pozwala błyskawicznie pokazać na ekranie telewizora zdjęcia, filmy i inne materiały przechowywane w pamięci smartfona lub tabletu.

Sprzedaż nowych produktów audio Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości rozpocznie się w maju 2014 r.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj