SONY HD

SONY HD
Japończycy idą na całość i zapowiadają aż sześć nowych audiofilskich produktów dostosowanych do odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości. Urządzenia wspierają praktycznie wszystkie formaty, w tym PCM 24/192 i Double DSD. Najdroższy odtwarzacz będzie kosztować 2000, a konwerter 800 dolarów

Nowa generacja produktów audio przewyższa jakością brzmienia format CD i umożliwia słuchanie dźwięku wysokiej rozdzielczości, zgodnego z zamierzeniami wykonawcy

* Najwyższa jakość brzmienia współczesnych źródeł o wysokiej rozdzielczości i wszystkich cyfrowych plików audio

* Odtwarzacz audio z twardym dyskiem HAP-Z1ES; zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny TA-A1ES; miniaturowy zestaw muzyczny z twardym dyskiem HAP-S1; podłączany do portu USB przetwornik C/A ze wzmacniaczem UDA-1; głośniki regałowe SS-HA1 i SS-HA3

Teraz nareszcie można słyszeć muzykę tak, jak tego pragnął jej wykonawca. Firma Sony wprowadza na rynek nową generację produktów audio, która przewyższa jakością brzmienia format CD i pozwala odkrywać wszystkie subtelności brzmieniowe nowoczesnych formatów dźwięku „HD” oraz innych nagrań z cyfrowej kolekcji.

Sony może się poszczycić pięknymi tradycjami i niezrównanym doświadczeniem w nieskazitelnej reprodukcji dźwięku — zarówno w studiu nagraniowym, jak i domowym salonie. Poszukując sposobów na zapewnienie melomanom czystszego, wierniejszego brzmienia, firma stała się współtwórcą formatów Compact Disc (1982) oraz SACD/DSD (1999). Dziś coraz większa grupa odbiorców pragnie jeszcze lepszych wrażeń słuchowych. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Sony wprowadza nową rodzinę produktów hi-fi, zdolnych do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Nową rodzinę tworzy sześć produktów audio, które wiernie odtwarzają każdy niuans nowoczesnych nagrań o wzorcowej, wysokiej jakości. Należą do niej dwa odtwarzacze audio z twardym dyskiem, podłączany do portu USB przetwornik C/A ze wzmacniaczem, zintegrowany wzmacniacz stereo i dwa zestawy głośnikowe. 

Odtwarzacz audio z twardym dyskiem HAP-Z1ES i zintegrowany wzmacniacz stereo TA-A1ES

Stworzony dla audiofilów i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach odtwarzacz audio z twardym dyskiem HAP-Z1ES potrafi wydobyć ze współczesnych plików audio o wysokiej rozdzielczości najsubtelniejsze szczegóły brzmieniowe. Do przechowywania plików w odtwarzaczu służy twardy dysk o pojemności 1 TB. Przesyłanie muzyki z komputerów PC i Mac — przez łącze bezprzewodowe lub przewodowe — umożliwia program HAP Music Transfer. Dzięki automatycznemu wykrywaniu i przesyłaniu nowych nagrań, program gwarantuje użytkownikowi odtwarzacza dostęp do zawsze aktualnej kolekcji utworów.

Przeglądanie i wybieranie plików ułatwia kolorowy wyświetlacz LCD o wielkości 10,9 cm (4,3″). Kolekcję muzyczną można też przeszukiwać bezprzewodowo, używając smartfona lub tabletu z systemem Android/iOS i nową aplikacją Sony HDD Audio Remote. Kiedy potrzebne jest dodatkowe miejsce na muzykę, z pomocą przychodzi gniazdo USB, do którego można podłączyć zewnętrzny twardy dysk.

Odtwarzacz HAP-Z1ES dekoduje praktycznie wszystkie formaty muzyczne: MP3, DSD (do 5,6 MHz), DSF, FLAC, WMA, ALAC, ATRAC i AIFF. Co więcej, reprodukowany dźwięk odznacza się niespotykaną dotąd szczegółowością i czystością brzmienia.

Dzięki systemowi DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), poprawa dźwięku jest zauważalna także przy odtwarzaniu muzyki z plików MP3 poddanych stratnej kompresji. System ten przywraca blask brzmieniu w paśmie tonów wysokich, które ulega stłumieniu w wyniku silnej redukcji danych o dźwięku.

Doskonałą parą do odtwarzacza HAP-Z1ES będzie zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny TA-A1ES o mocy 2 x 80 W. Jego konstrukcja może posłużyć za wzór najwyższych standardów inżynierskich i produkcyjnych. Urządzenie jest między innymi wyposażone w całkowicie dyskretne stopnie przedwzmacniacza, podzespoły klasy audiofilskiej oraz bardzo sztywną podstawę montażową, której zadaniem jest tłumienie wibracji.

Dzięki zastosowaniu bufora wejściowego FET projektanci wzmacniacza uzyskali mniejszy poziom zniekształceń. Dalszą poprawę jakości dźwięku osiągnięto przez optymalizację rozmieszczenia wewnętrznych obwodów. Dla zapewnienia stabilności sygnału, typowy wzmacniacz jest wyposażony w rezystor emiterowy połączony z cewką i kondensatorem. Konstruktorzy modelu TA-A1ES wyeliminowali te elementy, uzyskując wysokoprądowe wzmocnienie z pojedynczego obwodu PP (push-pull). Wzmacniacz jest ponadto wyposażony w system inteligentnego dostosowywania prądu podkładu do nastawionej głośności. Rozwiązanie to gwarantuje najlepszą możliwą jakość i niezwykle małe zniekształcenia bez względu na poziom dźwięku.

Miniaturowy zestaw muzyczny z twardym dyskiem HAP-S1

Alternatywą dla flagowego tandemu HAP-Z1ES/TA-A1ES jest nieduży, zintegrowany, stylowo wyglądający zestaw HAP-S1, w którego skład wchodzi odtwarzacz z twardym dyskiem oraz wzmacniacz o pokaźnej mocy 2 x 40 W. Zestaw jest wyposażony w technologię Wi-Fi®, która tak jak w modelu HAP-Z1ES umożliwia automatyczne przesyłanie plików o wysokiej rozdzielczości pobranych do komputera PC lub Mac.

Sony HAP

Podłączany do portu USB przetwornik C/A ze wzmacniaczem UDA-1 Przetwornik C/A ze wzmacniaczem UDA-1 tchnie nowe życie w każdą kolekcję nagrań cyfrowych. Wystarczy podłączyć go do portu USB komputera lub smartfona, połączyć z głośnikami i można delektować się znacznie lepszym dźwiękiem niż reprodukowany przez kartę dźwiękową komputera. Urządzenie odtworzy nagrania z plików audio o wysokiej rozdzielczości, plików MP3 oraz programów muzycznych, takich jak Spotify* czy iTunes**. Mimo imponujących możliwości dźwiękowych, mieści się w obudowie o szerokości 225 mm i nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku.

Głośniki regałowe do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości SS-HA1 i SS-HA3

W ofercie Sony pojawią się także dwa nowe zestawy głośników regałowych, zdolne do wiernej reprodukcji nagrań o wysokiej rozdzielczości. Modele SS-HA1 i SS-HA3 są wyposażone w nowo opracowaną, podwójną jednostkę superwysokotonową z niezależnymi jednostkami tonów wysokich na przedzie i u góry przegrody akustycznej. Ich uzupełnienie stanowi jednostka niskotonowa z membraną MRC (mica reinforced cellular). Takie połączenie pozwala na uzyskanie niezwykle rozległego i dokładnego pola dźwiękowego.

Przetwornik UDA-1 pojawi się w Europie w połowie października. Odtwarzacz HAP-Z1ES i wzmacniacz TA-A1ES, Zestaw HAP-S1 oraz głośniki SS-HA1 będzie można nabyć od listopada. Informacja o dostępności zestawu SS-HA3 zostanie podana w późniejszym terminie.

Dane techniczne

Odtwarzacz audio z twardym dyskiem HAP-Z1ES

Pojemność wewnętrznego twardego dysku: 1 TB (możliwość rozszerzenia przy użyciu zewnętrznego twardego dysku podłączanego do portu USB)

Dekodowane formaty: DSDIFF (DSD), DSF, MP3, WAV (LPCM), WMA, AAC, FLAC, ALAC, ATRAC (bez DRM), AIFF (LPCM)

Ustawienia dźwięku: system remasteringu DSD, DSEE

Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n; DNLA DMS, DLNA DMR (po wprowadzeniu odpowiedniej aktualizacji)

Serwis internetowy: vTuner

Symetryczne wyjście linii/wyjście linii audio

Pasmo przenoszenia: 2 Hz – 80 kHz

Całkowite zniekształcenia harmoniczne:
Zakresu dynamiczny: >105 dB

Wyświetlacz LCD: 10,9 cm (4,3″)

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 430 x 130 x 390 mm

Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny TA-A1ES

Moc wyjściowa: 80 W + 80 W (20 – 20 000 Hz, 4 omy / 8 omów)

Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 100 kHz

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,008% (1 kHz, 10 W, 8 omów)

Odstęp sygnału od szumu: 96 dB (przy wyłączonym korektorze / efektach przestrzennych)

Symetryczne wejście linii/wejście linii audio, wyjście na głośniki / wyjście słuchawkowe

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 430 x 130 x 420 mm

Miniaturowy zestaw muzyczny z twardym dyskiem HAP-S1

Pojemność wewnętrznego twardego dysku: 500 GB (możliwość rozszerzenia przy użyciu zewnętrznego twardego dysku podłączanego do portu USB)

Dekodowane formaty: DSDIFF (DSD), DSF, MP3, WAV (LPCM), WMA, AAC, FLAC, ALAC, ATRAC (bez DRM), AIFF (LPCM)

Ustawienia dźwięku: DSEE

Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n; DNLA DMS, DLNA DMR (po wprowadzeniu odpowiedniej aktualizacji)

Moc wyjściowa: 40 W + 40 W (1 kHz, 4 omy)

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 100 kHz

Odstęp sygnału od szumu: 100 dB (przy wyłączonym korektorze / efektach przestrzennych)

Optyczne wejście cyfrowe / koncentryczne wejście cyfrowe / wejście linii audio, wyjście linii audio / wyjście na głośniki / wyjście słuchawkowe

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 265 x 88 x 304 mm

Podłączany do portu USB przetwornik C/A ze wzmacniaczem UDA-1

Ustawienia dźwięku: DSEE

Moc wyjściowa: 20 W + +20 W (1 kHz, 4 omy)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,9% (1 kHz, 4 omy)

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 100 kHz

Odstęp sygnału od szumu: 100 dB (przy wyłączonym korektorze / efektach przestrzennych)

Optyczne wejście cyfrowe / koncentryczne wejście cyfrowe / wejście linii audio, wyjście linii audio / wyjście na głośniki / wyjście słuchawkowe

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 225 x 74 x 262 mm

Zestaw głośnikowy SS-HA1

Trójdrożny głośnik z 4 jednostkami głośnikowymi

Superwysokotonowa: 19 mm, kopułkowa x 2

Wysokotonowa: 25 mm, kopułkowa x 1

Niskotonowa: 130 mm, stożkowa z membraną MRC x 1

Obudowa: bass reflex

Pasmo przenoszenia 48 Hz – 50 kHz

Impedancja znamionowa: 4 omy

Moc wejściowa (maks.): 100 W

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 185 x 312 x 312 mm

Zestaw głośnikowy SS-HA3

Dwudrożny głośnik z 3 jednostkami głośnikowymi

Superwysokotonowa: 19 mm, kopułkowa x 2

Niskotonowa: 100 mm, stożkowa z membraną MRC x 1

Obudowa: bass reflex

Pasmo przenoszenia 55 Hz – 50 kHz

Impedancja znamionowa: 4 omy

Moc wejściowa (maks.): 70 W

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 150 x 231 x 232 mm

Sony HAP-S1Sony HAP-Z1ES 

Sony TA-A1ES

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Sony, Stereo

Skomentuj