SONY HT-A7000

SONY HT-A7000
Sony wprowadza flagowy soundbar HT-A7000 — źródło maksymalnie realistycznego, 7.1.2-kanałowego dźwięku przestrzennego.

Soundbar HT-A7000 odtwarza 7.1.2 kanałów dźwięku. Jest wyposażony w dwa głośniki skierowane w górę, pozwalające usłyszeć dźwięk znad głowy, a także dwa liniowe głośniki wysokotonowe, pięć przednich głośników rozszerzających efekt przestrzenny oraz zintegrowany podwójny subwoofer wytwarzający głęboki bas. Dzięki technologiom Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround soundbar HT-A7000 wytwarza wirtualny, dobiegający zewsząd trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, pozwalający w pełni docenić ścieżki dźwiękowe w formatach Dolby Atmos® i DTS:X®.

Technologia Sony Vertical Surround Engine w soundbarze HT-A7000 umożliwia pozycjonowanie dźwięku w pionie i uzyskanie dźwięku znad głowy bez głośników sufitowych. Technologia S-Force Pro Front Surround wytwarza natomiast wirtualne, przestrzenne pole dźwiękowe, w którym dźwięk dobiega z obu stron.

Zaawansowana technologia głośników

Soundbar HT-A7000 jest wyposażony w dwa głośniki skierowane w górę. Emitowany przez nie dźwięk odbija się od sufitu, przez co słychać go znad głowy. W połączeniu z technologią Vertical Surround Engine głośniki te zapewniają słuchaczom jeszcze silniejsze odczucie, że dźwięk dobiega sponad nich.

Dźwięk z liniowych głośników wysokotonowych odbija się od ścian, rozszerzając efekt przestrzenny poza obrys samego telewizora. Dodatkowo, dzięki technologii S-Force PRO Front Surround, otaczający dźwięk jest bardziej rozległy, a przez to całkowicie realistyczny.

Głośniki skierowane w górę, wbudowany subwoofer i przednie głośniki zawierają prostokątne przetworniki X-Balanced Speaker Unit. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię membrany i poziom ciśnienia akustycznego, co przekłada się na mocniejszy bas i czystsze wokale.

Zanurzenie w muzyce, filmach i grach o niezwykłej jakości

Soundbar HT-A7000 nadaje muzyce niezwykły realizm. Technologia 360 Reality Audio otwiera nowe możliwości słuchania i pozwala poczuć się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym. Nagrania 360 Reality Audio są dostępne w serwisach Amazon Music HD, Deezer, nugs.net i TIDAL. Z kolei dźwięk o wysokiej rozdzielczości zapewnia kryształową czystość i precyzję muzyki, zgodnie z zamysłem wykonawcy.

Soundbar HT-A7000 ma funkcję DSEE ExtremeTM— działający w czasie rzeczywistym system, który rekonstruuje skompresowane pliki muzyczne. Dzięki technologii Edge-AI przywraca on dźwięki o wysokiej częstotliwości, które zanikają w czasie kompresji, zapewniając słuchaczowi pełniejsze wrażenia.

Soundbar HT-A7000 nie sprawi zawodu kinomanom i graczom. W pełni zachowuje pierwotną jakość obrazu, w tym kolory i głębię, pozwalając bez reszty oddać się oglądaniu. Urządzenie obsługuje też najnowsze formaty, w tym 8K HDR, 4K 120 i Dolby Vision, przez co gry i filmy stają się jeszcze bardziej emocjonujące.

Dodatkowy subwoofer i tylne głośniki — by zejść jeszcze głębiej

Oferowany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy pozwala uzyskać jeszcze głębszy bas. W takim przypadku subwoofer soundbara HT-A7000odtwarza tony niskie i wokale, a za reprodukcję najniższych częstotliwości odpowiada zewnętrzny subwoofer. Do wyboru są dwa modele. SA-SW5 ma moc 300 W, a jego 180-milimetrowa jednostka głośnikowa z membraną bierną wytwarza głęboki, bogaty bas. SA-SW3 to 200-watowy, kompaktowy subwoofer bass reflex z jednostką głośnikową 160 mm. Aby zwiększyć intensywność filmowych przeżyć i słyszeć dźwięki z tyłu, można dodać oferowane oddzielnie bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS3S. Mają one łącznie 100 W mocy i są przystosowane do montażu na ścianie.

Efekt przestrzenny w każdym pomieszczeniu

Soundbar HT-A7000 ma wbudowane mikrofony, które pozwalają skalibrować w pomieszczeniu idealny dźwięk przestrzenny. Nie ma potrzeby pieczołowitego rozmieszczania głośników — technologia Sound Field Optimization mierzy wysokość i szerokość pomieszczenia, określa położenie dodatkowego subwoofera i głośników tylnych, a następnie optymalizuje dźwięk odpowiednio do geometrii pomieszczenia. Można też skorzystać z funkcji optymalizacji pola brzmieniowego. Działa ona nawet bez dodatkowych głośników i jest łatwa w użyciu — trzeba jedynie włączyć ją w początkowych ustawieniach w głównym menu.

Idealne dopasowanie do telewizora Sony

Jeśli telewizor BRAVIA™ z funkcją Acoustic Center Sync jest podłączony dostarczonym przewodem, zarówno soundbar, jak i telewizor pełnią funkcję głośnika centralnego w zestawie kina domowego, a dialogi dobiegają dokładnie z miejsca, w którym postaci znajdują się na scenie. Idealne dopasowanie obrazu i dźwięku zwiększa dawkę emocji podczas oglądania.

Dzięki zintegrowanemu interfejsowi użytkownika ustawienia soundbara automatycznie pojawiają się w menu „Szybkie ustawienia” telewizora BRAVIA, można więc szybko zmieniać tryby dźwięku, pole dźwiękowe i głośność.

Wielokierunkowa, blokowa konstrukcja

Soundbar HT-A7000 i dodatkowe głośniki są oparte na wspólnej koncepcji „wielokierunkowej blokowej konstrukcji” (Omnidirectional Block). Nadaje ona wszystkim urządzeniom spójny wygląd. Finezyjne, zaokrąglone brzegi symbolizują monolityczny blok będący źródłem donośnego dźwięku. Bogate faktury użytych materiałów dobrze wpisują się w wystrój domowego salonu.

Słuchanie muzyki wspólnie z rodziną

Soundbar HT-A7000 pozwala w prosty sposób korzystać z popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify Connect™, i przesyłać ulubione albumy i listy odtwarzania z użyciem technologii Chromecast lub Apple AirPlay 2. Łącze Bluetooth® umożliwia bezprzewodową transmisję dźwięku ze smartfona. Do streamingu muzyki z innych urządzeń można użyć łącza Wi-Fi.

Sterowanie głosowe

Soundbar HT-A7000 współpracuje z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa. Po dodaniu go do grupy głośników w aplikacji Google Home można wydawać polecenia rozpoczęcia odtwarzania, zmiany głośności i wyboru wielu innych funkcji.

Łatwe podłączanie

Soundbar HT-A7000 jest gotowy do użytku niemal od razu po rozpakowaniu. Użytkownik musi jedynie podłączyć go do gniazdka sieci energetycznej, podłączyć telewizor przez HDMI eARC i włączyć zasilanie. Gniazda USB, optyczne i analogowe audio, wejście i wyjście HDMI (eARC) oraz wyjście S-CENTER OUT do zgodnych modeli BRAVIA oznaczają, że dostępne są wszystkie złącza potrzebne do słuchania fantastycznego dźwięku przestrzennego.

  • · Soundbar HT-A7000, bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS3S, dodatkowy subwoofer SA-SW5oraz dodatkowy subwoofer SA-SW3 będzie można nabyć od września 2021 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-a7000.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj