SONY HT-A9

SONY HT-A9
Sony wprowadza zestaw kina domowego HT-A9, wyznaczający nową granicę dźwięku przestrzennego

Zastosowana w zestawie Sony HT-A9rewolucyjna technologia 360 Spatial Sound Mapping sprawia, że dźwięk zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Technologia Sound Field Optimization mierzy wzajemne położenie głośników i ich odległość od podłogi, by na podstawie tych danych przeprowadzić syntezę fal dźwiękowych i wytworzyć z czterech fizycznych głośników nawet 12 pozornych, rozmieszczonych wszędzie wokół odbiorcy.

Żadne urządzenie Sony nie tworzy tak szerokiego pola dźwiękowego, jak zestaw HT-A9. W tym zoptymalizowanym polu, otoczonym ze wszystkich stron pozornymi głośnikami, niezwykle realistycznie słychać każdy zwierzęcy ryk i każdy podmuch wiatru. Dzięki pozornym głośnikom przestrzenne pole dźwiękowe staje się szersze i bardziej wciągające.

Zestaw HT-A9 jest zgodny z systemami Dolby Atmos® i DTS:X®, pozwala więc uzyskać kinowy trójwymiarowy dźwięk przestrzenny w komforcie domowego zacisza.

Uniwersalna konfiguracja dostosowana do różnych pomieszczeń

Aby zainstalować zestaw HT-A9, nie trzeba przestawiać mebli ani pieczołowicie rozmieszczać głośników. W każdym głośniku znajdują się dwa mikrofony, dzięki którym technologia Sound Field Optimization określa wzajemne położenie głośników i ich odległość od podłogi. Na podstawie tych danych system może wytworzyć 12 idealnie rozmieszczonych, pozornych głośników i wypełnić całe pomieszczenie wszechogarniającym dźwiękiem przestrzennym. Aby włączyć funkcję Sound Field Optimization, wystarczy w dowolnym momencie wyświetlić główne menu zestawu na ekranie telewizora i użyć funkcji łatwej konfiguracji.

Cztery głośniki są bezprzewodowo połączone z modułem sterującym, dzięki czemu salon nie jest opleciony kablami[1].

Nowatorska konstrukcja głośnika

Zestaw HT-A9 jest oparty na najnowocześniejszych technologiach dźwięku przestrzennego, niezbędnych do pracy systemu 360 Spatial Sound Mapping. Prostokątne membrany w przetworników głośnikowych X-Balanced Speaker Unit zwiększają powierzchnię emisji dźwięku, co przekłada się na bogatszy bas, wyższe ciśnienia akustycznego i czystość wokali. W głośnikach zastosowano też jednostki niskotonowe o szerokiej charakterystyce kierunkowej, mniej zagłębione niż standardowe rozwiązania. Ich połączenie z 19-milimetrową jednostką wysokotonową z miękką kopułką zapewnia naturalne brzmienie dźwięków o wysokiej częstotliwości. Dzięki modułom skierowanym w górę fale dźwiękowe odbijają się też od sufitu, tworząc realistyczny dźwięk dobiegający znad głowy. Ścięte krawędzie głośników zapobiegają natomiast dyfrakcji dźwięku.

Głębszy bas z oferowanego oddzielnie subwoofera

Aby odtwarzane niskie częstotliwości zyskały dodatkową moc, do zestawu można dodać sprzedawany oddzielnie subwoofer. Do wyboru są dwa modele. Oba pogłębiają bas, nadają większą wyrazistość głosowi i zwiększają wierność słuchanego dźwięku. Model SA-SW5 ma moc 300 W, a jego 180-milimetrowa jednostka głośnikowa z membraną bierną wytwarza głęboki, bogaty bas. Z kolei SA-SW3 to kompaktowy, 200-watowy subwoofer bass reflex z jednostką głośnikową 160 mm.

Zanurzenie w muzyce o niezwykłej jakości

Wysoka jakość głośników przekłada się na wspaniałe, urzekające brzmienie. Dźwięk o wysokiej rozdzielczości pozwala słuchać muzyki zgodnie z zamysłem wykonawcy, a technologia 360 Reality Audio[2]pozwala doświadczyć zupełnie nowych wrażeń i poczuć się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym. Nagrania 360 Reality Audio są dostępne w serwisach Amazon Music HD, Deezer, nugs.net i TIDAL[3]. Działający w czasie rzeczywistym system DSEE ExtremeTM wykorzystuje technologię Edge-AI do przetwarzania skompresowanych plików cyfrowych. Przywraca on wysokie dźwięki zanikające podczas kompresji, by zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia.

Szybszy, wyraźniejszy ruch — lepsze warunki do grania i wciągające filmy

Nowy zestaw dźwięku przestrzennego HT-A9zapewnia niezwykły realizm filmów i gier. Odtwarzany przez niego obraz nie traci nic z pierwotnej jakości, można więc bez reszty oddać się oglądaniu filmów. Bardziej emocjonujące i realistyczne stają się także gry. Zestaw HT-A9 jest też zgodny z systemem Dolby Vision i pozwala odtwarzać materiały rozrywkowe w formatach 8K HDR i 4K 120.

Idealne dopasowanie do telewizora Sony

Kiedy zestaw HT-A9 jest połączony dostarczonym przewodem ze zgodnym telewizorem BRAVIA[4]z funkcją Acoustic Center Sync, zapewnia najlepszą jakość obrazu i dźwięku, a w rezultacie niezrównane wrażenia audiowizualne. Funkcja Acoustic Center Sync dokładnie dopasowuje dźwięk do jego źródła na ekranie, gwarantując jeszcze większą intensywność przeżyć. Dzięki niej dialog dobiega dokładnie z miejsca, w którym postaci znajdują się na scenie.

Urządzenie znakomicie współpracuje z nowymi telewizorami BRAVIA™. Dzięki zintegrowanemu interfejsowi użytkownika ustawienia zestawu kina domowego automatycznie pojawiają się w menu „Szybkie ustawienia” telewizora BRAVIA.[5]

Słuchanie muzyki wspólnie z rodziną

Zestaw pozwala korzystać z popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, i przesyłać ulubione albumy i listy odtwarzania z użyciem technologii Chromecast lub Apple AirPlay 2. Dzięki bardzo szerokiej strefie słuchania muzyka jest świetnie słyszalna dla każdego, a jej słuchanie staje się wspólnym, rodzinnym doświadczeniem.

Głośniki można także z łatwością łączyć ze zgodnymi urządzeniami Bluetooth®. Wbudowana technologia Wi-Fi pozwala nawiązać łączność z Internetem i korzystać z serwisów muzycznych lub przesyłać strumieniowo utwory z urządzeń w domowej sieci.

Łatwa obsługa

Zestaw HT-A9 jest zgodny z urządzeniami z Asystentem Google[6]wyposażonymi w technologię Chromecast built-in oraz z urządzeniami z asystentem Amazon Alexa[7]. Po dodaniu go do grupy głośników w aplikacji Google Home można włączyć odtwarzanie muzyki, wyregulować głośność i wybrać wiele innych funkcji, używając poleceń głosowych.

Harmonijny wygląd

Zestaw HT-A9 jest utrzymany w najnowszej stylistyce „wielokierunkowej blokowej konstrukcji”. Cylindryczny kształt symbolizuje pojedynczy blok będący źródłem dźwięku 360 Spatial Sound. Płaski tył obudowy idealnie przylega do ściany. Perłowoszary kolor będzie znakomicie komponował się ze ścianami, regałami i innymi elementami wystroju wnętrza.

Łatwe przygotowanie do użycia

Zestaw HT-A9 jest gotowy do użytku niemal od razu po rozpakowaniu — wystarczy doprowadzić do niego zasilanie, połączyć z telewizorem przy użyciu przewodu HDMI i włączyć[8].

  • · Zestaw HT-A9, dodatkowy subwoofer SA-SW5 oraz dodatkowy subwoofer SA-SW3 będzie można nabyć od września 2021 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-a9

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/

[1] Wymagane jest gniazdko sieci energetycznej

[2] Wymagane jest pobranie aplikacji Sony | Music Center. Może być wymagana subskrypcja we współpracującym internetowym serwisie muzycznym. Mogą obowiązywać regulaminy, warunki, konta i płatności określone przez podmioty zewnętrzne. Dostępność współpracujących serwisów zależy od kraju/regionu. Informacje o zgodności aplikacji i współpracujących serwisach są zamieszczone pod adresem www.sony.net/360RA/.

[3] Dostępność zależy od kraju.

[4] Tryb BRAVIA™ Acoustic Center Sync jest zgodny tylko z seriami Z9J, A90J, A80J i X95J. Dostępność produktów zależy od kraju.

[5] Integracja interfejsu użytkownika działa w seriach Z9J, A90J, X95J, X85J i X80J. Dostępność produktów zależy od kraju.

[6] Google, Google Home i wszystkie odnośne logo są znakiem towarowym Google LLC. Asystent Google nie jest dostępny we wszystkich językach i krajach/regionach.

[7]. Asystent Amazon Alexa jest dostępny w wybranych krajach/regionach.

[8] Dzięki gniazdom LAN, HDMI IN i HDMI OUT (eARC) można uzyskać efekt dźwięku przestrzennego

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj