SONY HT-RT5

SONY HT-RT5
Bezprzewodowy dźwięk przestrzenny bez żadnych komplikacji

– Smukły, zwarty głośnik w formie listwy HT-RT5 z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami i subwooferem

– Autentyczny 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny o mocy 550 W

– Strumieniowe przesyłanie muzyki z Internetu przy użyciu technologii Google Cast™ i Spotify Connect™

– Bezprzewodowa transmisja muzyki do wielu pomieszczeń dzięki funkcji SongPal Link

Firma Sony wprowadziła do oferty nowy głośnik w formie listwy, który pozwala czuć się jak w prawdziwym kinie domowym. Wypełnia on pomieszczenie dźwiękiem z sześciu jednostek głośnikowych, pozwala korzystać z atrakcyjnych internetowych serwisów muzycznych i ogranicza ilość widocznych kabli.

Zajmujący niewiele miejsca model HT-RT5 nadaje niepowtarzalny klimat wieczorom filmowym, zabawom w gronie znajomych i codziennemu słuchaniu muzyki w różnych pokojach. Wyróżnia go duża, wynosząca aż 550 W moc dynamicznego, wielokanałowego dźwięku. Dzięki niej można usłyszeć — i poczuć — każde orkiestrowe crescendo i każdą eksplozję.

Różne tryby dźwięku pozwalają dopasować brzmienie do obrazu na ekranie. Tryb Futbol pozwala uzyskać akustykę stadionu Estádio do Morumbi w Brazylii, tryb 9.1ch Cinema Studio przenosi widza do słynnej sali Cary Grant Theatre w Sony Pictures Studios w Los Angeles, a tryb Digital Music Arena rekonstruuje rozległą przestrzeń akustyczną hali sportowo-widowiskowej O2 Arena w Londynie.

Trzykanałowy głośnik w formie listwy ma smukłą sylwetkę i stylowy wygląd, dzięki czemu można go umieścić przed telewizorem. Urządzenie jest również przystosowane do montażu na ścianie. Listwa głośnikowa zawiera dedykowany głośnik centralny, który niezależnie od ustawionej głośności zapewnia idealnie wyraźną reprodukcję dialogów i klarowne tony wysokie. W skład zestawu wchodzą ponadto dwa bezprzewodowe tylne głośniki i niezależny subwoofer bezprzewodowy. Przygotowanie urządzenia do pracy jest wyjątkowo proste: nawiązanie łączności z dodatkowymi głośnikami następuje automatycznie, bez potrzeby prowadzenia przewodów głośnikowych. Dostarczany w komplecie mikrofon pozwala przetestować akustykę pomieszczenia przy użyciu systemu Digital Cinema Auto Calibration DX, który zapewnia najlepszy możliwy dźwięk niezależnie od rozmieszczenia głośników. W rezultacie uzyskuje się wszechogarniający, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny z mocnym basem, który wciąga widza w sam środek akcji. Urządzenie obsługuje też współczesne formaty przeznaczone do słuchania dźwięku o wysokiej jakości. Pozwala także korzystać ze źródeł nagrań HD Audio, takich jak DTS-HD czy Dolby True HD.

Najwyższa jakość reprodukcji ścieżek dźwiękowych do filmów to tylko jedna z zalet modelu HT-RT5. Kolejną jest technologia Spotify Connect™ zapewniająca dostęp do ogromnych zasobów muzyki rozrywkowej on-line. Użytkownik może też korzystać z oferty przeszło 100 innych serwisów muzycznych, jak Deezer czy Google Play™ Music. Technologia Google Cast™ pozwala w prosty sposób przesyłać internetową muzykę i audycje radiowe z urządzenia mobilnego. Po dotknięciu odpowiedniej ikony odtwarzany ze smartfona lub tabletu dźwięk jest automatycznie transmitowany do głośnika, co umożliwia słuchanie go w szerszym gronie.

Technologia NFC umożliwia błyskawiczne nawiązanie łączności Bluetooth® i rozpoczęcie strumieniowej transmisji znakomitego dźwięku. Aby uzyskać żywe tony wysokie oraz pełny, bogaty bas, wystarczy zwyczajnie dotknąć głośnika smartfonem lub tabletem. Wyjątkowa czystość i szczegółowość brzmienia to zasługa technologii LDAC™ firmy Sony, która pozwala przesyłać trzykrotnie więcej danych niż przy standardowej transmisji przez łącze Bluetooth.

Dzięki bezprzewodowemu systemowi transmisji do wielu pomieszczeń muzyka może rozbrzmiewać w dowolnym miejscu domu i w dowolnym momencie. Sterowanie odtwarzaniem umożliwia wówczas prosta w użyciu aplikacja Sony SongPal™. Model HT-RT5 jest przystosowany do łączenia w grupy z innymi współpracującymi głośnikami bezprzewodowymi i zestawami muzycznymi hi-fi. Dzięki temu we wszystkich pokojach może rozbrzmiewać ta sama muzyka — na przykład lista odtwarzania z serwisu Spotify. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas imprezy w domu pełnym ludzi.

Nowy głośnik w formie listwy Sony HT-RT5 będzie dostępny w przedsprzedaży na www.sony.pl od 24 lipca.

Wybrane dane techniczne

HT-RT5

Dźwięk 5.1-kanałowy dźwięk o mocy skutecznej (RMS) 550 W; 2 bezprzewodowe tylne głośniki, głośnik w formie listwy z jednostkami lewego i prawego kanału (dwudrożnymi) oraz jednostką centralną, aktywny subwoofer bezprzewodowy.

Obsługiwane formaty plików audio Dolby Digital, DTS, DTS HD/DolbyTruHD/Dolby Digital+, DTS-ES (MATRIX6.1/DISCRETE6.1), DTS 96/24, Dolby Prologic, Dolby Dual Mono, PCM 96 kHz / 24 bity, FLAC, DSD- DSDIFF/DSF (.dsf, .dff), ALAC, AIFF, MP3, WAV

HDMI 3 wejścia HDMI, 1 wyjście HDMI. HDCP 2.2 / przejście sygnału 4K

Łączność Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), sieć domowa, LDAC, Bluetooth, NFC, Miracast

Serwisy muzyczne Google Cast, Spotify Connect

Obsługa wielu pomieszczeń Bezprzewodowa obsługa wielu pomieszczeń dzięki funkcji SongPal Link


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj