SONY MASTER

SONY MASTER
Sony wprowadza pierwsze telewizory 4K HDR z nowej serii MASTER: modele OLED AF9 i LCD ZF9 zapewniające nadzwyczajną jakość obrazu.

Sony Europe wprowadza nowe telewizory, które dzięki firmowym rozwiązaniom i technologiom, z procesorem obrazu X1™ Ultimate na czele, wyróżniają się niespotykaną dotąd jakością obrazu. Nowe modele OLED AF9 i LCD ZF9 należą do serii MASTER — zarezerwowanej wyłącznie dla produktów gwarantujących najwyższy poziom wrażeń wizualnych. Celem firmy Sony jest, by obraz na jej telewizorach wiernie i w pełni oddawał zamysł twórcy. Aby urzeczywistnić to ambitne założenia, modele z serii MASTER są porównywalne pod względem jakości obrazu z profesjonalnymi monitorami do studyjnych produkcji filmowych. Bardzo rygorystyczne kryteria oceny produktu, opracowane i stosowane przez najbardziej doświadczonych specjalistów od jakości obrazu, dają Sony pewność, że flagowa seria MASTER gwarantuje najwyższą jakość obrazu, jaką można uzyskać w warunkach domowych.

Oba modele z serii MASTER wyposażono w nowo opracowany procesor obrazu najnowszej generacji: X1 Ultimate. Odgrywa on pierwszoplanową rolę w zapewnieniu wiernego obrazu. Firma Sony, od dawna będąca ekspertem w produkcji kamer i monitorów profesjonalnych, doskonale rozumie, że precyzja w tworzeniu zaawansowanych podzespołów przetwarzających sygnał powoduje zauważalną od pierwszego spojrzenia zmianę wyglądu całego obrazu. Procesor X1 Ultimate ma zdolność inteligentnej analizy poszczególnych obiektów, a służąca do tego nowa technologia Sony Object‑Based Super Resolution zapewnia wyjątkową dokładność i szczegółowość. Znacząco unowocześniono też technologię Object-Based HDR Remaster. Obecnie umożliwia ona optymalizację każdego obiektu w celu nadania mu większej głębi, wierniejszego odwzorowania faktur oraz zintensyfikowania realizmu całego obrazu.

 

Firma Sony ma wieloletnie tradycje współpracy z użytkownikami profesjonalnymi. W 2000 r., wspólnie z Sony Pictures Entertainment, stworzyła model obrazu spełniający kryteria twórców filmowych, a obecnie uczestniczyła w standaryzacji formatu HDR i wprowadzeniu go do produkcji filmowej. Jeśli chodzi o serię MASTER, Sony we współpracy z firmą Netflix wprowadza nowy tryb kalibracji aplikacji Netflix. Jego zadaniem jest zapewnienie obrazu o takiej samej jakości, jak na monitorach w studiu telewizyjnym, a zarazem zachowanie twórczego zamysłu i wizji artysty. Wybierany jednym kliknięciem w menu tryb kalibracji aplikacji Netflix pomaga ożywić opowieść na ekranie wiernym obrazem. Miłośnicy rozrywki zyskują więc lepsze wrażenia przy oglądaniu seriali telewizyjnych, filmów fabularnych oraz innych materiałów z oferty serwisu Netflix.

Seria MASTER współpracuje też z CalMAN®*: czołowym branżowym oprogramowaniem do kalibracji monitorów opracowanym przez firmę Portrait Displays. Oprogramowanie CalMAN jest powszechnie stosowane przez profesjonalnych twórców treści jako narzędzie do rygorystycznej kontroli jakości w takich dziedzinach, jak telewizja, produkcja studyjna i postprodukcja. Eliminuje ono problemy z utrzymaniem jakości obrazu w całym okresie eksploatacji telewizora.

Innowacje w dziedzinie obrazu, dźwięku i wzornictwa telewizorów

Flagowy telewizor AF9 posiada firmowy sterownik panelu OLED: Sony Pixel Contrast Booster. Do maksimum zwiększa on zakres dynamiczny poprzez rozszerzenie przestrzeni reprodukowanych barw i zapewnienie wysokiej jasności. Lepszy wygląd obrazu to także efekt zwiększonej szczegółowości i bogatszych faktur.

Telewizor OLED AF9 został wyposażony w nową technologię Acoustic Surface Audio+™, zapewniającą najwyższą w całej rodzinie jakość dźwięku. Technologia Acoustic Surface™ pojawiła się po raz pierwszy w zeszłym roku, w cenionej serii A1, a później także w tegorocznej serii AF8. Jej udoskonaloną wersję — Acoustic Surface Audio+ — wzbogacono o dodatkowy siłownik na środku ekranu i dodatkowy kanał subwoofera, tworząc w ten sposób 3.2-kanałowy system audio. Specjalny, środkowy siłownik działa jak stosowane w kinach głośniki centralne ukryte za ekranem AT (ang. Acoustically Transparent — przezroczysty akustycznie). Dzięki trzem siłownikom i dwóm skierowanym na boki subwooferom telewizory AF9 wytwarzają bogate pole brzmieniowe, które znacznie poprawia wrażenia przy oglądaniu. Telewizor AF9 ma także tryb głośnika centralnego, w którym technologia Acoustic Surface Audio+ zapewnia właściwości głośnika centralnego w zestawie kina domowego.

Dzięki wyświetlaczowi OLED telewizor AF9 po mistrzowsku łączy wrażenia wizualne i słuchowe. Całość jest zintegrowana w jedną taflę: ekran podparty jedynie umieszczoną z tyłu podstawą. Zaokrąglona ramka i pokryta tkaniną tylna podstawa tworzą aurę łagodności. Ze względu na te właściwości telewizor AF9 zwraca na siebie uwagę, ale pozostaje w harmonii z wystrojem wnętrza.

W telewizorze LCD ZF9 wykorzystano nową technologię X-Wide Angle, zapewniającą niezmienną jakość obrazu mimo zmian kąta patrzenia, a w rezultacie wierne kolory niezależnie od miejsca, w którym siedzi widz. Technologia ta rozszerza kąt widzenia i ogranicza przebarwienia występujące przy oglądaniu obrazu pod kątem. Dzięki jej połączeniu z technologią X-Motion Clarity™, przeciwdziałającą zamazywaniu się ruchu bez zmniejszania jasności obrazu, telewizor ZF9 nie jest narażony na typowe problemy występujące w panelach LCD.

Czarna ramka modelu ZF9 przypomina w dotyku wykończenie lustrzanki cyfrowej i wyraźnie kontrastuje z metalicznym wyglądem reszty telewizora. Minimalistyczny wygląd ma także podstawa odlana z aluminium.

Obie serie są oparte na platformie Android TV™, zapewniającej dostęp do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji itp. Funkcja wyszukiwania głosowego pozwala z niezwykłą łatwością wyszukiwać materiały, zadawać pytania i sterować telewizorem. Wbudowany Chromecast™ umożliwia wygodne przesyłanie materiałów ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora, a dostęp do serwisu Google Play™ oznacza możliwość oglądania filmów i programów telewizyjnych oraz uruchamiania gier.

Data rozpoczęcia sprzedaży telewizorów Sony z serii MASTER w Europie zostanie podana w późniejszym terminie.

Seria MASTER AF9: telewizory OLED 4K HDR (55″ i 65″)

 • Wyświetlacz OLED z firmowym sterownikiem panelu Pixel Contrast Booster składający się z ponad 8 milionów samorzutnie świecących pikseli. Niezrównana czerń, wierna kolorystyka i duży kąt widzenia owocują znacznie bogatszymi doznaniami wizualnymi.
  Procesor obrazu X1™ Ultimate zapewniający najlepsze wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR dzięki wykorzystaniu następujących technologii: Object-Based Super Resolution, Object-Based HDR Remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR i Dual Database Processing.
  Technologia Acoustic Surface Audio+™ z trzema siłownikami i dwoma skierowanymi na boki subwooferami: bogate pole brzmieniowe, znacznie poprawiające wrażenia przy oglądaniu.
  Tryb kalibracji aplikacji Netflix wiernie przekazujący wizję twórcy widzom przed telewizorem.
  Zgodność z profesjonalnym systemem kalibracyjnym firmy CalMAN.
  Udoskonalona technologia TRILUMINOS™ Display: szersza paleta żywych kolorów i ich dokładniejsza reprodukcja.
  Platforma Android TV™: dostęp do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów. Funkcja wyszukiwania głosowego do wyszukiwania materiałów, zadawania pytań i sterowania telewizorem. Wbudowany Chromecast™ pozwalający z łatwością przesyłać materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora. Dostęp do serwisu Google Play™ umożliwiający wyświetlanie na telewizorze filmów, programów telewizyjnych i gier.
  Łagodna, minimalistyczna stylistyka: monolityczna tafla ekranu z podpierającą ją od tyłu podstawą.
  Obsługa formatów HDR: HDR10, Dolby Vision™, HLG.

Seria MASTER ZF9: telewizory LCD 4K HDR (65″ i 75″)

 • Procesor obrazu X1™ Ultimate zapewniający najlepsze wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR dzięki wykorzystaniu następujących technologii: Object-Based Super Resolution, Object-Based HDR Remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR i Dual Database Processing.
  Technologia X-Wide Angle: wierna kolorystyka przy oglądaniu z każdego miejsca dzięki ograniczaniu zmian kolorów przy patrzeniu na ekran pod kątem.
  Pełne podświetlenie diodami LED: niezwykle wysoki kontrast.
  Technologia X-Motion Clarity™: wyraźne i płynne szybkie akcje na ekranie. Zmieniające się obrazy poddawane są precyzyjnej kontroli w celu eliminacji ich zamazywania się. W rezultacie nawet szybkie sceny wyglądają realistycznie, a ich jasność nie ulega zmniejszeniu.
  Tryb kalibracji aplikacji Netflix wiernie przekazujący wizję twórcy widzom przez telewizorem.
  Zgodność z profesjonalnym systemem kalibracyjnym firmy CalMAN.
  Technologia X-Tended Dynamic Range™ PRO precyzyjnie sterująca kontrastem poprzez zmniejszanie jasności w pewnych fragmentach, a zwiększanie w innych. W porównaniu z telewizorami ze standardowym podświetleniem LED trzykrotnie rozszerza zakres jasności, dzięki czemu obraz z dowolnego źródła nabiera jakości zbliżonej do HDR.
  Udoskonalona technologia TRILUMINOS™ Display: szersza paleta żywych kolorów i ich dokładniejsza reprodukcja.
  Platforma Android TV™: dostęp do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów. Funkcja wyszukiwania głosowego do wyszukiwania materiałów, zadawania pytań i sterowania telewizorem. Wbudowany Chromecast™ pozwalający z łatwością przesyłać materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora. Dostęp do serwisu Google Play™ umożliwiający wyświetlanie na telewizorze filmów, programów telewizyjnych i gier.
  Eleganckie rozprowadzenie kabli ułatwiające instalację na podstawie stołowej.
  Obsługa formatów HDR: HDR10, Dolby Vision™, HLG.

*Wymagane jest oprogramowanie kalibracyjne CalMAN zainstalowane na komputerze PC, generator wzorów, miernik (kolorymetr, spektrofotometr itp.) oraz zainstalowana w telewizorze aplikacja „CalMAN for BRAVIA” pobrana z serwisu Google Play.
Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj