SONY MDR-1000X

SONY MDR-1000X
Bezprzewodowe słuchawki MDR-1000X wyposażone w jeden z najbardziej zaawansowanych systemów osłabiania zewnętrznego hałasu

Firma Sony wprowadza na rynek nowe słuchawki MDR-1000X wyposażone w wiodący[1] system osłabiania zewnętrznych hałasów. Ten flagowy, zaawansowany, model wyróżnia się największą na rynku dokładnością w redukowaniu dźwięków płynących z otoczenia.

Choć słuchawki 1000X nie są jedynym bezprzewodowym modelem wyposażonym w tę funkcję w ofercie Sony to jako pierwsze pozwalają kształtować wrażenia słuchowe[2] i tym samym, dostosowywać sposób osłabiania hałasów. Jest to możliwe dzięki opcji Personal NC Optimizer. Całkowitą nowością jest tryb Szybkie przełączanie, który umożliwia rozmowę z inną osobą bez konieczności zdejmowania słuchawek – wystarczy położyć dłoń na zewnętrznej stronie obudowy nausznika. Te niepowtarzalne możliwości są zasługą nowo opracowanego systemu SENSE ENGINE™[3].

SENSE ENGINE to nowa technologia firmy Sony, która łączy specjalne techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Poprawia ona jakość wszystkich słyszanych dźwięków — zarówno muzyki, jak i odgłosów dobiegających z otoczenia — poprzez ich dostosowanie do upodobań użytkownika.

Sony 1000X to pierwsze słuchawki wyposażone w technologię DSEE HX™. Interpoluje ona muzykę poddaną kompresji, również przesyłaną bezprzewodowo, nadając jej jakość zbliżoną do nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Najlepsze z najlepszych

Słuchawki 1000X to produkt daleki od przeciętności. Ich oryginalność i pionierski charakter są rezultatem szeregu ulepszeń w tym między innymi technologii dwóch czujników dźwięku oraz procesu filtracji sygnału, który zapewnia największą efektywność redukcji hałasów.

Na znakomite działanie modelu 1000X wpływa także funkcja optymalizacji osłabiania hałasów: Personal NC Optimizer. Uwzględnia ona kształt głowy użytkownika oraz indywidualny sposób noszenia słuchawek tak by zapewnić najlepsze wrażenia przy słuchaniu ulubionych utworów i oglądaniu filmów.

Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości pozwala słuchać muzyki zgodnie z zamysłem jej wykonawcy. Słuchawki 1000X reprodukują najlepszy możliwy dźwięk, a dzięki technologii Sony DSEE HX nagrania z plików gorszej jakości zyskują brzmienie maksymalnie zbliżone do standardu Hi-Res Audio.

Komfort w każdym miejscu

Tryb szybkiego skupienia uwagi sprawia, że użytkownik słuchawek nie przeoczy ani jednego słowa wypowiadanego pod jego adresem. Szybkie przełączanie włącza się po nakryciu dłonią zewnętrznej strony obudowy nausznika i umożliwia swobodne przenikanie dźwięków z otoczenia. Nie trzeba już zdejmować słuchawek aby usłyszeć ważną informację spoza świata muzyki lub filmowych dialogów.

Słuchawki MDR-1000X wyposażono również w tryb „Dźwięki otoczenia”, który pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki i dźwięków z otoczenia— na przykład słów wypowiadanych przez osoby w pobliżu.

Firma Sony zdołała zapewnić dźwięk o równie wysokiej jakości jak w słuchawkach przewodowych — tyle że bez niewygodnych, plączących się kabli. Łącze Bluetooth umożliwia szybkie podłączenie telefonu lub odtwarzacza muzycznego. Listę cech i funkcji pomagających uzyskać najlepsze wrażenia podczas słuchania zamykają kodek LDAC™ oraz wzmacniacz S-Master HX™ [4].

Spokojne podróże

Długi dzień z dala od źródła zasilania nie jest już problemem: akumulator słuchawek[S1] MDR-1000X wystarcza na 20 godzin działania[5]. Oznacza to, że zgromadzony w nim zapas energii wystarczy nawet na najdłuższy lot.

Projektanci nie zapomnieli także o elegancji w podróży: wygląd słuchawek w niczym nie ustępuje wygodzie noszenia. Przegubowa, składana konstrukcja pozwala szybko schować urządzenie do torby — i równie szybko wyjąć je w trakcie kolejnego lotu.

Słuchawki są dostępne w dwóch kolorach — czarnym i szarobeżowym — oraz dostarczane w komplecie z trwałym, skórzanym futerałem.

Sprzedaż słuchawek rozpocznie się w październiku.

[1] Stan na 1 września 2016 r. na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA. Dotyczy rynku słuchawek osłabiających zewnętrzne hałasy. (JEITA: Japan Electronics and Information Technology Industries Association — Japońskie Stowarzyszenie Przemysłu Elektronicznego i Informatycznego)

[3] SENSE ENGINE jest znakiem towarowym Sony Corporation.

[4] W porównaniu z większością kodeków Bluetooth

[5] Maks. 20 godzin (osłabianie hałasów włączone / Bluetooth), maks. 22 godziny (osłabianie hałasów wyłączone / Bluetooth), maks. 34 godziny (osłabianie hałasów włączone / połączenie przewodowe)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj