SONY MP-CD1

SONY MP-CD1
Nowy, przenośny projektor Sony: duże możliwości i kieszonkowe wymiary.

Firma Sony poinformowała, że wiosną do Europy trafi superminiaturowy projektor przenośny MP-CD1. To uniwersalne, mieszczące się na dłoni ważące tylko 280 g urządzenie wyświetla nawet 120-calowy obraz z niewielkiej odległości: około 3,5 m. Pozwala zmienić każdą powierzchnię w szeroki ekran, a dzięki praktycznie bezgłośnemu działaniu idealnie sprawdza się podczas spontanicznie organizowanych prezentacji, gier, imprez plenerowych, rodzinnych wieczorów filmowych itp.

Żywy obraz z projektora jest zasługą technologii DLP® IntelliBright™[i] oraz zaawansowanych algorytmów przetwarzania, które zwiększają jasność bez pogorszenia wydajności akumulatora.

Projekt MP-CD1 wyróżniono nagrodą iF 2018 Design Award. Unikatowa konstrukcja projektora ogranicza ilość wydzielanego ciepła bez obniżenia jasności. Wbudowany akumulator o pojemności 5000 mAh pozwala przez dwie godziny wyświetlać wyraźny obraz o znamionowej jasności 105 lumenów ANSI. Czas ten można wydłużyć podłączając ładowarkę przeznaczoną do standardowego portu USB-C. Eliminuje to potrzebę zabierania ze sobą osobnego zasilacza sieciowego, o którym łatwo zapomnieć. A jeśli projektor MP-CD1 ma pracować na wolnym powietrzu, do ładowania go można użyć ładowarki przenośnej.

Uruchamianie projektora trwa zaledwie 5 sekund, a dzięki złączu HDMI obraz z komputera lub systemu PlayStation może niemal natychmiast wypełnić całą ścianę. Oferowany oddzielnie moduł Wi-Fi podłączany do HDMI zapewnia obsługę transmisji ze smartfonów i tabletów. Moduł ten jest zasilany przez port USB, również w czasie projekcji.

Do wyposażenia projektora należy automatyczny system korygowania zniekształceń trapezowych, który eliminuje deformacje powstające w obrazie o dużych wymiarach przy wyświetlaniu z ukosa. Tryb dynamicznego obrazu pozwala z kolei uzyskać optymalne nasycenie barw i jasność zdjęć oraz filmów. Na spodzie urządzenia znajduje się standardowe gniazdo na statyw. Ułatwia ono projekcję na każdą powierzchnię — również sufit.

Projektor MP-CD1 będzie sprzedawany w Europie od kwietnia 2018 r.

Dane techniczne

Nazwa modelu Mobilny projektor MP-CD1
Rozmiar wyświetlanego obrazu Maks. 120 cali przy projekcji z odległości 3,45 m
Współczynnik kontrastu 400:1
Rozdzielczość wyjściowa 854 x 480
Reprodukcja kolorów 16 770 000 kolorów (pełna paleta barw)
Waga Około 280 g
Czas ciągłej projekcji (po całkowitym naładowaniu) Około 120 minut (po całkowitym naładowaniu i bez zasilania)
Wymiary
(szer. x wys. x dł.)
Około 83,0 x 16,0 x 150,0 mm
Akcesoria Etui (1 szt.) Przewód HDMI 1 m (1 szt.) Przewód USB-C 1 m (1 szt.)Przejściówka Micro USB — USB-C (1 szt.)

[i] DLP intellibrightTM jest znakiem towarowym firmy Texas Instruments.

 

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj