SONY SIGNATURE SERIES

SONY SIGNATURE SERIES
Nowa seria produktów audio Signature Series

Signature Series to rodzina produktów, którą tworzą słuchawki audio, odtwarzacze Walkman® i wzmacniacz słuchawkowy. Produkty charakteryzuje wyjątkowa jakość dźwięku Hi-Res Audio, niezwykła dbałość o detale i najwyższa jakość użytych materiałów

Rodzina Signature Series została zaprojektowana z myślą o miłośnikach dźwięku i pokazuje doskonałość produktów audio firmy Sony. Wchodzące w jej skład słuchawki, odtwarzacze Walkman® i wzmacniacz słuchawkowy współpracują ze sobą i zapewniają dźwięk o najwyższej jakości.

70-lecie działalności Sony było okazją do podsumowania wybitnych osiągnięć w dziedzinie produkcji urządzeń audio, w tym znanych na całym świecie odtwarzaczy Walkman®. Z okazji jubileuszu, zespół konstruktorów i projektantów Sony stworzył serię najwyższej klasy produktów zapewniających maksymalną czystość dźwięku, która od lat stanowi wizytówkę firmy. Dźwięk o wysokiej rozdzielczości oraz nowatorskie połączenie technologii analogowej i cyfrowej gwarantują użytkownikom Signature Series najlepsze możliwe wrażenia słuchowe.

Nowe produkty audio od Sony pozwalają w pełni docenić kunszt wykonawców i wiernie oddają całe spektrum dźwięków – zarówno delikatny pogłos utrzymujący się przez chwilę po umilknięciu orkiestry, jak i klimat rozpalającego emocje koncertu live. Signature Series wynosi dźwięk na nowy, niespotykany dotąd poziom i zmienia jego percepcję: słuchanie staje się odczuwaniem.

Cała rodzina produktów Signature Series została wyposażona w nowe, symetryczne złącze o średnicy 4,4 mm. Firma Sony znana jest z tego, że nieustannie poszukuje materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych zapewniających najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku i Signature Series jest kolejnym przykładem tego niekonwencyjnego podejścia do projektowania. Naturalne kształty każdego z detali oraz dobór materiałów są wyrazem dbałości projektantów i pokazują ich dążenie do osiągnięcia znakomitej jakości.

Klimat i detale muzyczne

Słuchawki MDR-Z1R wyróżniają się bardzo szerokim pasmem przenoszenia, które przy słuchaniu nagrań o wysokiej rozdzielczości osiąga 120 kHz. W rezultacie użytkownik otrzymuje doskonałe brzmienie i naturalną, otwartą przestrzeń dźwiękową rozszerzaną dodatkowo przez 70-milimetrowy przetwornik akustyczny. Wyjątkowy dźwięk to również zasługa kontrolowanego przepływu powietrza w przetworniku i wytwarzanych w nim fal płaskich.

Przemyślana konstrukcja i najlepsze materiały wytwarzanie w rzemieślniczej manufakturze – takie przymioty nie pozostawiają wątpliwości, że produkowane w Japonii słuchawki zapewnią użytkownikom najlepsze doznania muzyczne. Co więcej, inspiracją dla projektu osłony był ciąg Fibonacciego, z którym można się spotkać także w przyrodzie[1]. Specjalny otwór wyrównawczy ogranicza zniekształcenia barwy dźwięku do minimum oraz zapewnia wierną reprodukcję źródeł o wysokiej rozdzielczości. Dzięki tłumiącej niepożądane rezonanse obudowie dźwięk zyskuje głębię i precyzję.

Ekskluzywny charakter słuchawek widać w każdym detalu: od ergonomicznych nauszników z prawdziwej skóry, przez lekki pałąk na głowę ze stopu tytanu β, aż po ochraniacz obudowy wykonany ze stalowej siatki.

Finezyjne symbole

Walkman® to produkt-ikona. Jego dzisiejszym wcieleniem jest flagowa seria WM1, którą tworzą modele NW-WM1Z i NW-WM1A. Te cyfrowe odtwarzacze muzyki dostarczają słuchaczowi nadzwyczajnych wrażeń i potrafią odtworzyć każdy plik muzyczny bez względu na jego jakość. Nowa technologia DSEE HX™ pozwala ponadto wybrać jeden z pięciu trybów określających rodzaj słuchanej muzyki — standardowy, głos kobiecy, głos męski, perkusja lub instrumenty smyczkowe — i na tej podstawie precyzyjnie interpoluje pliki o mniejszej przepływności, które zaczynają brzmieć w sposób zbliżony do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Nowe modele Walkman® mogą więc czysto i dokładnie odtwarzać muzykę oraz zapewnić zrównoważone brzmienie.

W produktach audio kluczem do uzyskania wysokiej jakości dźwięku jest właściwy projekt. Obudowa modelu WM1Z wykonana jest z pozłacanej miedzi beztlenowej i sama w sobie stanowi przykład perfekcyjnej inżynierii Sony. Z podobną dbałością o szczegóły zaprojektowane zostały wszystkie pozostałe elementy odtwarzacza.

Menu produktu jest przyjazne dla użytkownika i pozwala na szybki wybór różnych trybów zapewniających najlepsze brzmienie słuchanej muzyki. Optymalny dźwięk to także zasługa szeregu rozwiązań takich jak zoptymalizowany tor audio czy sterowanie zegarem. W modelu WM1Z wzmacniacz i wyjście słuchawkowe są połączone czterożyłowym przewodem w oplocie, który został zaprojektowany wspólnie z firmą KIMBER KABLE®.

Odtwarzacz jest ponadto wyposażony w rozwiązania bezprzewodowe: Bluetooth® i LDAC™, które umożliwią odtwarzanie muzyki z różnych źródeł.

Zasilacz sekcji wzmacniacza zawiera nowo opracowane kondensatory FT CAP (polimerowe), które gwarantują precyzyjny bas oraz zwiększoną klarowność partii wokalnych i instrumentalnych.

Zwolennicy eleganckiego, aluminiowego wykończenia mogą wybrać model NW-WM1A. Cechuje go mała rezystancja obudowy, która ułatwia uzyskanie wyraźnego i mocnego basu. W tym przypadku elementem łączącym wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym jest specjalny przewód z miedzi beztlenowej, zapewniający wyjątkowo intensywny dźwięk.

Wysoka jakość wzmocnienia

Czysty, dynamiczny dźwięk wzmacniacza słuchawkowego TA-ZH1ES poprawi brzmienie każdych słuchawek. Urządzenie to wyznacza nowe standardy i umożliwia reprodukcję zaawansowanych formatów Hi-Res Audio (do DSD 22,4 MHz oraz PCM 768 kHz/32 bity), zapewniając maksymalną melodyjność dźwięku.

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowo-analogowy łączy w sobie najlepsze cechy cyfrowego wzmacniacza Sony S-Master HX™ i wzmacniaczy analogowych, dzięki czemu oferuje precyzyjny dźwięk i niski poziom zniekształceń.

Nowo opracowana podstawa montażowa Frame/Beam/Wall (FBW) stanowi rozwinięcie podstawy FB wykorzystywanej przez Sony w produktach klasy ES. Nowym elementem jest ścianka z tłoczonego i wygładzanego aluminium, która nadaje obudowie sztywność niezbędną do tłumienia niepożądanych wibracji. Kolejnym elementem eliminującym rezonans i wibracje w celu zapewnienia idealnego dźwięku jest panel o specjalnych właściwościach akustycznych.

Wzmacniacz ZH1ES został wyposażony w nową wersję technologii DSEE HX oraz systemu remasteringu DSD, który przekształca sygnały źródłowe PCM na format DSD 11,2 MHz, co pozwala na zachowanie klimatu oryginalnego nagrania.

Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na zgodność wzmacniacza z różnorodnymi urządzeniami. Produkt ten działa wprawdzie najlepiej w połączeniu z nowymi słuchawkami Z1R i odtwarzaczem WM1Z/WM1A, ale współpracuje również z innymi produktami. Wejścia sygnału, szereg wyjść symetrycznych oraz gniazda sygnału niesymetrycznego pozwalają uzyskać bardzo wysoką jakość dźwięku w różnego rodzaju słuchawkach.

Słuchawki i odtwarzacze Walkman® Signature Series pojawią się w sklepach w październiku 2016 r. Wzmacniacz dołączy do nich w listopadzie.

[1] Istnieje wiele przykładów występowania ciągu Fibonacciego w naturze. Jednym z nich jest ułożenie pestek w słoneczniku. Tworzą one spirale zgodnie z regułą Fibonacciego Zapewnia to ich równomierny rozkład i maksymalne wypełnienie.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj