SONY SRS-X2 & SRS-X3

SONY SRS-X2 & SRS-X3
Firma Sony powiększa swoją ofertę przenośnych głośników bezprzewodowych o nieduże i lekkie modele SRS-X2 i SRS-X3, które doskonale sprawdzą się przy słuchaniu muzyki z urządzeń mobilnych w pomieszczeniach i na powietrzu

Łączenie urządzeń i strumieniową, bezprzewodową transmisję dźwięku umożliwia technologia Bluetooth®, a jeśli używany smartfon lub tablet jest wyposażony w technologię NFC, w celu nawiązania łączności i rozpoczęcia odtwarzania wystarczy go przyłożyć do głośnika.

SRS-X3

Głośnik SRS-X3 zmienia telefon, tablet lub urządzenie mobilne w przenośny zestaw audio, łączący ergonomię, wytrzymałość i niezwykle mocny bas z wzornictwem na wysokim poziomie. Nowy model — podobnie jak większe, wcześniej wprowadzone głośniki SRS-X9, SRS-X7 i SRS-X5 — należy do linii wzorniczej „Definitive Outline”, która przyczynia się do poprawy jakości dźwięku i harmonizuje z wystrojem praktycznie każdego wnętrza.


Konstruktorom głośnika udała się rzecz z pozoru niemożliwa: połączenie małych wymiarów z zaskakująco mocnym basem. Uzyskano go przez zastosowanie dwóch membran biernych, umieszczonych z przodu i z tyłu obudowy. Całkowita moc pełnozakresowych głośników wynosi 20 W. Wysoka jakość brzmienia to zasługa unikatowej technologii ClearAudio+, powstałej dzięki doświadczeniu Sony w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji różne tryby dźwięku, które wytwarzają bardziej rozległą przestrzeń akustyczną.

Głośnik jest wyposażony w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na 7 godzin i bardzo przydaje się przy słuchaniu muzyki na powietrzu. Do jego ładowania można użyć przewodu USB micro lub bardziej wydajnego zasilacza sieciowego z przejściówką USB micro. Przenoszenie głośnika ułatwia dedykowane, składane etui. Do bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania muzyki można wykorzystać technologie Bluetooth® i NFC. Po nawiązaniu takiego połączenia głośnik SRS-X3 pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego do telefonu, a po zakończeniu rozmowy pozwala błyskawicznie powrócić do słuchania nagrań.

SRS-X2

Model SRS-X2 idealnie nadaje się do zabrania na powietrze: choć mieści się w ręce, umożliwia reprodukcję mocnego dźwięku. Małe wymiary nie oznaczają gorszego brzmienia. Przeciwnie, jego poprawę gwarantuje między innymi technologia ClearAudio+ oraz różne tryby dźwięku. Podczas słuchania nagrań na powietrzu istotnym atutem będzie lekkość i trwałość obudowy.


Z myślą o łatwym strumieniowym odtwarzaniu muzyki głośnik SRS-X2 jest wyposażony w łącze Bluetooth® oraz technologię NFC™. W rezultacie odtwarzanie sprowadza się do prostego zetknięcia urządzeń i nie wymaga użycia żadnych przewodów. Urządzenie jest wyposażone w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na pięć godzin słuchania. Do ładowania można używać przewodu USB micro lub zasilacza sieciowego USB.

Nowe przenośne głośniki bezprzewodowe SRS-X3 i SRS-X2 będą do nabycia w Europie od lipca 2014 r.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj