SONY WALKMAN NW-ZX300

SONY WALKMAN NW-ZX300
Kolejny wysokiej klasy Walkman® Sony z serii ZX
  • Najwyższa jakość dźwięku i symetryczne wyjście audio
    Małe wymiary ułatwiające noszenie
    Stylowe źródło dźwięku o eleganckim, luksusowym wyglądzie

Kultowy Walkman® ma się świetnie — co widać (i słychać) na przykładzie najnowszego modelu z serii ZX: NW-ZX300. Ten zaprojektowany z niezwykłą starannością odtwarzacz jest wyposażony w symetryczne wyjście audio, wzmacniacz S-Master HX™ oraz system obsługi stworzony przez melomanów dla melomanów. Wyróżnia go doskonała jakość i wrażenia przy słuchaniu.

Długi czas pracy akumulatora, smukła sylwetka i mała waga sprawiają, że urządzenie doskonale spisuje się w roli odtwarzacza muzycznego w każdym miejscu.

Pierwszorzędne wrażenia przy słuchaniu

Odtwarzacz ZX300 pozwala słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości ze wzmacniacza cyfrowego S-Master HX™. W trosce o jeszcze lepsze brzmienie do montażu elementów urządzenia użyto nowego lutu bezołowiowego. Obsługa formatów DSD 11,2 MHz (bez konwersji)[1] i PCM 384 kHz / 32 bity gwarantuje reprodukcję muzyki zgodnie z zamysłem jej wykonawcy. Dostępność wyjścia symetrycznego — całkowicie rozdzielającego lewy i prawy kanał dźwięku — oznacza czysty dźwięk i mniej zakłóceń.

Aby zapewnić słuchaczowi najlepsze możliwe wrażenia, podstawę montażową odtwarzacza ZX300 wykonano z aluminium — materiału o małej rezystancji. Większa klarowność partii wokalnych i mocny bas są zasługą kondensatorów FTCAP (Conductive Polymer Aluminium Solid Capacitors) oraz nowego kondensatora foliowego.

Kluczową właściwością odtwarzacza ZX300, jak i odnoszącej sukcesy serii WM-1, jest zoptymalizowany dźwięk o wysokiej jakości. Do jego uzyskania przyczyniają się przewody OFC łączące wzmacniacz z gniazdem słuchawkowym: ich niska rezystancja pozwala uniknąć strat w przesyłanym sygnale, co przekłada się na mocny dźwięk. W celu zapewnienia mocnego basu i niskiego poziomu zakłóceń rolę głównego źródła zasilania akumulatorowego w tym modelu Walkman pełni dwuwarstwowy kondensator. Dwa oscylatory kwarcowe zapewniają natomiast wysoką jakość dźwięku, większy odstęp sygnału od szumu i dużą ilość danych muzycznych.

Dalszą poprawę odstępu sygnału od szumu i poziomu zakłóceń osiągnięto poprzez oddzielenie bloku audio od bloku zasilającego/cyfrowego na płytce drukowanej. W obwodzie LC wyjścia słuchawkowego użyto rezystora audio o wysokiej jakości. Osłabia on zniekształcenia magnetyczne, czego efektem jest rozległe, klarowne brzmienie.

Odtwarzacz może pełnić funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Pozwala wówczas przekształcać na sygnał audio dane przesyłane strumieniowo z innych urządzeń, takich jak komputer, zapewniając w ten sposób lepsze wrażenia przy słuchaniu. Nowością jest obsługa kolejnego formatu dźwięku o wysokiej rozdzielczości: MQA™[2].

Elegancki, luksusowy i w pełni funkcjonalny

Dotykowy system obsługi zaprojektowano specjalnie na potrzeby odtwarzania muzyki. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne. Przykładowo, aby zmienić głośność, wystarczy raz dotknąć ekranu. Ten smukły i lekki Walkman pracuje bez ładowania nawet przez 30 godzin[3], jest wyposażony w 64 GB wewnętrznej pamięci, a na dodatek współpracuje z pamięcią zewnętrzną[4] — pozwala więc słuchać muzyki przez całą dobę i idealnie sprawdza się w długich podróżach. Do podłączenia słuchawek bezprzewodowych można użyć technologii BLUETOOTH® lub NFC. Przy transmisji dźwięku przez łącze BLUETOOTH odtwarzacz ZX300 będzie obsługiwał nie tylko kodek LDAC, lecz także Qualcomm® aptX™ HD audio[5].

Uzupełnieniem eleganckiego, matowego wykończenia obudowy jest matowy ekran, odporny na powstawanie widocznych odcisków palców.

 

[1] Wymagane jest połączenie symetryczne.

[2] Wyprodukowano na licencji MQA Limited. Logo MQA jest znakiem towarowym MQA Limited.

[3] 30 godzin pracy bez ładowania przy odtwarzaniu plików MP3 128 kb/s; 26 godzin dla plików o wysokiej rozdzielczości (FLAC 96 kHz / 24 bity).

[4] Obsługiwane są formaty microSD, microSDHC oraz microSDXC o pojemności 128 GB.

[5] Poprzez aktualizację wewnętrznego oprogramowania planowaną po listopadzie. Qualcomm aptX jest produktem firmy Qualcomm Technologies International Ltd. Qualcomm jest znakiem towarowym Qualcomm Incorporated, zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, wykorzystanym za pozwoleniem. aptX jest znakiem towarowym Qualcomm Technologies International Ltd., zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach, wykorzystanym za pozwoleniem.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj