SONY WALKMAN

SONY WALKMAN
Japońska firma wprowadza do sprzedaży nowe modele odtwarzaczy. Szczegóły - w informacji prasowej poniżej

Najnowsze odtwarzacze Walkman® firmy Sony z systemem Android™, łączem Bluetooth® i cyfrowym systemem osłabiania zewnętrznych hałasów. Sony Sony

  • Seria Walkman® F800: współpraca z Internetem dzięki platformie Android, dotykowy ekran LCD 8,9 cm/3,5” multi-touch z obsługą gestów i wzmacniacz cyfrowy S-Master MX
  • Seria Walkman® E570: cudowna czystość brzmienia dzięki cyfrowemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów
  • Seria Walkman® E470: żywe kolory i do 36 godzin pracy po jednym ładowaniu1

Walkman NWZ-E470
Sony wprowadza nowe odtwarzacze Walkman®. Nowe modele kontynuują tradycję doskonałego brzmienia odtwarzaczy Walkman®. Dzięki firmowym technologiom Clear Audio cechują się szczegółowym brzmieniem z mocnym, głębokim basem, kryształowo czystymi tonami wysokimi i osłabionymi przesłuchami między kanałami stereo. Przywracają nawet subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu przy silnej kompresji plików muzycznych.
Poza świetnym dźwiękiem, nowe odtwarzacze kuszą atrakcyjnym wyglądem, a w przypadku serii E570/470 również najmniejszą jak dotąd grubością, wynoszącą zaledwie 7 mm. Jedno ładowanie wystarcza nawet na 36 godzin odtwarzania1. Wielbicielom najwyższej jakości wrażeń dźwiękowych seria Walkman® F800 zapewni niezwykle szczegółowy dźwięk hi-fi, a ponadto łączność przez Wi-Fi i dostęp do aplikacji.
Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wykorzystać zgromadzoną wcześniej kolekcję multimediów: nowe odtwarzacze Walkman® obsługują przysłanie techniką „przeciągnij i upuść” zdjęć, filmów, podcastów i list odtwarzania z biblioteki (tylko treści bez DRM) lub Eksploratora Windows®.
Seria Walkman® F800
Walkman F series Oparta na platformie AndroidTM 4.0 („Ice Cream Sandwich”) seria Walkman® F800 umożliwia korzystanie z zasobów Internetu przy użyciu szeregu fabrycznie zainstalowanych aplikacji, od maila przez mapy do galerii multimediów. Co więcej, łącza Wi-Fi i Bluetooth® umożliwiają pobieranie dodatkowych aplikacji ze stale powiększającej się oferty serwisu Google PlayTM. Korzystanie z kolekcji multimediów, aplikacji i gier to prawdziwa przyjemność dzięki dużemu, obsługującemu gesty multi-touch wyświetlaczowi 8,9 cm/3,5” oraz wydajnemu, zapewniającemu dużą szybkość reakcji procesorowi.

Oparta na platformie Android 4.0 („Ice Cream Sandwich”) seria Walkman® F800 umożliwia korzystanie z zasobów Internetu przy użyciu szeregu fabrycznie zainstalowanych aplikacji, od maila przez mapy do galerii multimediów. Co więcej, łącza Wi-Fi i Bluetooth® umożliwiają pobieranie dodatkowych aplikacji ze stale powiększającej się oferty serwisu Google Play. Korzystanie z kolekcji multimediów, aplikacji i gier to prawdziwa przyjemność dzięki dużemu, obsługującemu gesty multi-touch wyświetlaczowi 8,9 cm/3,5” oraz wydajnemu, zapewniającemu dużą szybkość reakcji procesorowi.

Czyste tony wysokie i pełny, mocny bas są zasługą wzmacniacza cyfrowego S-Master MX i pięciu technologii Clear Audio. Do odtwarzania nagrań można nawet użyć wbudowanego systemu głośnikowego xLOUD®, który eliminuje zniekształcenia i nieprzyjemne dla ucha „obcinanie” słuchanego dźwięku.

Seria Walkman® E570
Walkman NWZ-E570
Seria Walkman® E570 to wymarzone rozwiązanie dla tych, którzy chcą słyszeć wyłącznie czysty dźwięk — nie tylko w czasie relaksu w domowym zaciszu, ale i podczas dojazdów do szkoły czy pracy. Dzięki połączeniu technologii cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasów z dostarczanymi słuchawkami o wysokiej jakości, odtwarzacze z tej serii eliminują do 98%2 dźwięków z zewnątrz.

Seria Walkman® E470
Walkman NWZ-E470 
Smukłe, różnokolorowe odtwarzacze z serii Walkman® E470 znakomicie nadają się dla każdego, kto dopiero zaczyna poznawać słynne brzmienie Walkman®. Z myślą o zabawie w większym gronie, wyposażono je w tryb Karaoke i funkcję synchronizowanego wyświetlania tekstu. Nowością w rodzinie Walkman® są gry, które w czasie odtwarzania można uruchomić na jasnym, szczegółowym ekranie LCD o przekątnej 5,1 cm/2″.

Nowe odtwarzacze Walkman® trafią do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie sierpnia (F800 i E570) i w połowie września (E470).

Najważniejsze cechy

Seria NWZ-F800 Seria NWZ-E570 Seria NWZ-E470
Pojemność pamięci NWZ-E474: 8 GB
NWZ-F805: 16 GB NWZ-E574: 8 GB
Pojemność (liczba utworów)* 16 GB: 3300 utworów 8 GB: 1750 utworów 8 GB: 1750 utworów
Wyświetlacz LCD 8,9 cm/3,5″ z obsługą gestów multi-touch QVGA LCD 5,1 cm/2″
Formaty plików audio MP3;
WMA (bez DRM); AAC―LC (bez DRM); HE-AAC; Linear PCM; FLAC
MP3; WMA (bez DRM); AAC-LC (bez DRM); Linear PCM

Formaty plików wideo MPEG4; AVC (H.264/AVC); WMV9 (bez DRM)
Czas pełnego ładowania (przez USB) Około 4 godzin Około 3 godzin
Szybkie ładowanie N/D
Czas pracy akumulatora 20 godzin odtwarzania dźwięku** 36 godzin odtwarzania dźwięku**
4,5 godziny odtwarzania filmu*** 6 godzin odtwarzania filmu***
Osłabianie hałasów N/D TAK N/D
Łączność bezprzewodowa Bluetooth® TAK N/D
Dostarczane słuchawki Słuchawki douszne MDR-EX0300E Słuchawki NC MDR-NC033E Słuchawki douszne MDR-EX083E

* Dla 4-minutowych utworów o przepływności 128 kb/s

** Przy odtwarzaniu plików audio w formacie MP3 przy przepływności 128 kb/s

*** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie MPEG-4 przy przepływności 384 kb/s

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Sony, Walkman

Skomentuj