SONY XE70

SONY XE70
Sony powiększa ofertę telewizorów 4K HDR o nową serię XE70. Modele z tej serii są dostępne w czterech rozmiarach i oparte na firmowych technologiach Sony zapewniających wyjątkową jakość 4K oraz jasność, kolorystykę i szczegółowość obrazu HDR (High Dynamic Range).

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowej serii telewizorów 4K HDR: XE70. Tworzące ją modele idealnie nadają się dla każdego, kto na własne oczy chce oglądać olśniewające filmy i programy telewizyjne w jakości 4K HDR. Serwisy Netflix i Amazon Video oferują już setki nowych i klasycznych filmów, popularnych i tworzonych na wyłączność seriali telewizyjnych oraz zapisów koncertów w formacie 4K HDR, który wyznacza nowy standard domowej rozrywki niezrównaną szczegółowością, kolorystyką i kontrastowością obrazu oraz bez porównania większą niż w innych formatach skalą jasności.

Modele z serii XE70 wyposażono w szereg technologii Sony, których zadaniem jest pokazanie obrazu 4K HDR w najlepszej możliwej jakości i zapewnienie widzom wyjątkowych wrażeń wizualnych oraz naturalnego dźwięku. Imponująca wyrazistość każdego oglądanego materiału to zasługa wydajnego systemu przetwarzania 4K X-Reality™ PRO. Aby nadać obrazowi bardziej realistyczny wygląd, poddaje on analizie poszczególne fragmenty sceny i przetwarza je z użyciem specjalnej bazy danych o obrazach, która umożliwia niezależną optymalizację faktur, kolorów i krawędzi. Za płynność i szczegółowość dynamicznych sekwencji w programach sportowych i kinie akcji odpowiada technologia Motionflow™ XR. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału, z uwzględnieniem kluczowych elementów wizualnych na dostępnych klatkach. Model XE70 jest wyposażony w funkcję wstawiania ciemnych klatek, która zapobiega rozmyciu obrazu i nadaje mu prawdziwie kinowy wygląd.

W telewizorach 4K HDR z nowej serii XE70 nie brakuje również specjalnych technologii audio. Tryb ClearAudio+ wzmacnia efekt przestrzenny i zwiększa czystość oraz dokładność reprodukcji muzyki i dialogów. System Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) rekonstruuje utracone częstotliwości w celu zapewnienia muzyce naturalnego, bardziej przestrzennego brzmienia, dzięki czemu programy z serwisów catch-up TV oraz znalezione w Internecie materiały wideo o niższej jakości mają o wiele lepsze brzmienie. Kinowa technologia S-Force Front Surround imituje z kolei naturalne, trójwymiarowe pole dźwiękowe poprzez odpowiednią modyfikację poziomów głośności, opóźnienia oraz widma fal w dwukanałowym dźwięku stereo.

Na użytkowników telewizorów 4K HDR Sony XE70 czeka cały szereg funkcji, których zadaniem jest zwiększenie przyjemności z oglądania. Wbudowane łącze Wi-Fi pozwala korzystać z oferty internetowych serwisów z filmami, takich jak Netflix czy Amazon Video, oraz serwisów umożliwiających publikowanie materiałów wideo, na przykład YouTube. Do wyświetlania stron internetowych można użyć przeglądarki Opera. Łącze Wi-Fi daje także możliwość bezprzewodowej transmisji materiałów rozrywkowych z domowej sieci i Internetu bez wprowadzających bałagan kabli. Trzy umieszczone z boku porty USB pozwalają z kolei odtwarzać pliki z muzyką, filmami i zdjęciami zakodowane w różnych formatach i zapisane na każdej pamięci USB.

Telewizory z serii XE70 mają eleganckie, minimalistyczne wzornictwo z wąską ramką. Elementem tej stylistyki jest także pomysłowy system chowania przewodów, pozwalający poprowadzić je w uporządkowany sposób przez tył telewizora do wnętrza podstawy.

Telewizory 4K HDR Sony XE70 będą dostępne w Europie od lipca 2017 r.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj