SPL PHONITOR MINI

SPL PHONITOR MINI
Wzmacniacz słuchawkowy wywodzący się ze sprzętu przeznaczonego na profesjonalny rynek

Rzadko się zdarza, by profesjonaliści cenili sobie sprzęt używany przez audiofilów, nieczęsto audiofile sięgają po konstrukcje wykorzystywane w studiach dźwiękowych.

SPL należy do wyjątków. Niemiecka firma ma swojej ofercie dwa wzmacniacze słuchawkowe na rynek pro – Phonitor i Phonitor 2 – które od pewnego czasu cieszą się wielkim powodzeniem także wśród przytomnych amatorów.

Są to drogie i skomplikowane maszyny do monitorowania i miksowania nagrań, z niezliczoną ilością funkcji, konfiguracji, możliwości oraz gałek i przycisków, które zwykłego audiofila przyzwyczajonego do minimalizmu, mogą doprowadzić do konfuzji.

Dlatego nasi zachodni przyjaciele wypuścili model dużo prostszy, lżejszy, przenośny, a przy tym nie pozbawiony opcji przydatnych zawodowcom, który kosztuje też zaledwie 649 euro.

Piecyk jest zbudowany z wykorzystaniem preferowanej przez SPL technologii zasilania 120 V i posiada na froncie kilka przełączników dźwigienkowych pozwalających m.in zabawiać się sceną stereofoniczną. Waży 2 kg, poradzi sobie ze wszystkimi słuchawkami o oporności od 10 omów w górę i pracuje w zakresie – achtung! – od 10 Hz do 300 kHz. Więcej – tutaj.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj