SREBRNY DZWON – WYNIKI

SREBRNY DZWON – WYNIKI


Kto jest najlepszym dziennikarzem audio w Polsce? Już wiadomo!

Przez cały czerwiec na stronie AUDIO LIFESTYLE trwał plebiscyt, który miał na celu wyłonienie najlepszego dziennikarza audio w Polsce.

Miło nam ogłosić, że laureatem inauguracyjnego konkursu SREBRNY DZWON został pan Andrzej Kisiel, redaktor naczelny miesięcznika AUDIO.

Pan redaktor zyskuje prawo do dożywotniego posługiwania się tytułem zwycięzcy I edycji naszych wyborów oraz możliwość wykorzystywania tego faktu we wszelkich publikacjach i na wszystkich polach eksploatacji!

Niestety, zwycięstwo nie wiąże się z żadnymi korzyściami finansowymi, ale to się w każdej chwili może zmienić. Być może właśnie w tej chwili ten materiał czyta Steve Jobs lub inny multimiliarder, które zechce objąć nie tylko honorowy patronat nad SREBRNYM DZWONEM. Szczerze zapraszamy do współpracy!

Tytułem komentarza pozwolimy sobie zauważyć, iż generalnie w naszej ankiecie zwyciężył nurt krytyki audio, który można określić jako technokratyczny. Ponad połowę głosów zgarnęli panowie Kisiel i Kulpa, wyznawcy stylu konkretnego, lakonicznego i rzeczowego, mającego pretensje do całkiem bezosobowej bezstronności i prawie całkowicie wyzbytego audiofilskiej poetyki. Styl ten zazwyczaj jest poparty testami technicznymi badanych urządzeń.

Uznania nie znaleźli autorzy reprezentujący szkołę audiofilskiej beletrystyki, w której istotnymi wyznacznikami są: narracja, dygresyjność, poczucie humoru oraz subiektywizm.

Warto jednak podkreślić, iż 1/3 głosujących nie odnalazła na liście swojego ulubionego dziennikarza lub nie gustuje w żadnej z powyżej scharakteryzowanych szkół krytyki audio.

Redakcja AUDIO LIFESTYLE gratuluje panu Andrzejowi Kisielowi tytułu, sobie – wysokiej frekwencji wyborczej, zaś Czytelnikom – dużo powodzenia w zaczynającym się dziś nowym tygodniu! Poniżej wyniki ankiety.

Andrzej Kisiel (AUDIO) – 85 głosów (34 procent)
Filip Kulpa (AUDIO VIDEO) – 56 głosów (22 procent)
Maciej Stryjecki (HiFi i Muzyka) – 18 głosów (7 procent)
Alek Rachwald – (audiostereo.pl) 3 głosy (1 procent)
Marek Suchocki – (HiFi Choice & Home Cinema) 2 głosy (0 procent)

Żaden z nich – 84 głosy (33 procent)

Głosowało: 248 osób

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj