STAX SRM-T8000

STAX SRM-T8000
Szukasz dobrego zestawu słuchawkowego? To może słuchawki SR-009 ze wzmacniaczem SRM-T8000...

Cena nominalna takiego zestawu to ok. 50 tys. złotych – 30 tys. trzeba na wzmacniacz, ponad 20 na słuchawki. Zanim się zdecydujesz, warto oblatać taką kombinację. Jednym z miejsc, gdzie można to zrobić, jest warszawski salon HI-TON Home of Perfection.

SRM-T8000 jest najbardziej zaawansowanym, flagowym wzmacniaczem tej marki. To konstrukcja hybrydowa, w pełni zbalansowana, oparta na parze podwójnych triod 6922. Lampy znajdują się w układzie wejściowym, zamontowanym na osobnej płytce, odseparowanej od reszty urządzenia specjalnymi tłumikami drgań podobnymi do tych, na których montowane są dyski twarde. Na wyjściu obie lampy wspomagane są przez stopień tranzystorowy pracujący w klasie A.

Oznaczenie literowe „T” w nazwie nawiązuje do legendarnej konstrukcji SRM T2.

Po raz pierwszy w historii zastosowano duży transformator toroidalny oraz niemagnetyczne aluminiowe chassis. Wzmacniacz wyposażony jest w cztery wejścia RCA, RCA z przelotką, XLR oraz jedno na dzisiaj nie ustalone. Stax rozważa zainstalowanie przetwornika D/A lub wejścia gramofonowego. Nowy energizer Staxa dedykowany jest przede wszystkim do współpracy z referencyjnymi modelami słuchawek SR-009, SR-007 MK2, SR-L700.

Parametry:
● Pasmo przenoszenia: 1 Hz – 115 kHz
● Znamionowy poziom wejściowy: 100mV
● Maksymalny poziom wejściowy: 30Vrms. ● Wzmocnienie: 60dB
● Zniekształcenia harmoniczne: 0,01% lub mniej / 1kHz
● Impedancja wejściowa: 50kΩ / 50kΩx 2 (wejście XLR)
● Maksymalne napięcie wyjściowe: 470Vrms
● Zużycie energii: 58 W (95 W z opcjonalnym gniazdem)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj